Češi a Slováci v akci 309

Týden, co týden nabízí plochodrážní sezóna našim divákům skvělou podívanou. Pondělí vidělo historickou premiéru polských juniorských družstev na českém stadiónu, když se do té doby u nás konala regulérní soutěž našich severních sousedů jen v souvislosti s působením pražské Markéty v tamní druhé lize před dvanácti lety. V sobotu jsme byli svědky nejen úžasného postupu Jana Kvěcha do finále juniorského mistrovství světa, jež ho však paradoxně vyřadilo z plzeňského poháru dvojic do devatenácti let. A včera byly Mariánské Lázně stejně dramatické na svém kilometru jako na malé oválku. O tom jsme na stránkách magazínu psali ve zpravodajských flaších a ještě psát budeme v původních reportážích. Nyní se ovšem musíme podívat do Švédska a Polska za Václavem Milíkem, Ondřejem Smetanou, Martinem Vaculíkem a Eduardem Krčmářem.

 

Úterní třetí kolo švédské Elitserien mělo již podruhé na startu také Václava Milíka. Masarna Avesta jeho Dackarnu Malilla na svém kolbišti porazila 53:37, přičemž pardubický kapitán dobyl deset bodů (3 2 2 3 E 0).

Zátiší boxu Ondřeje Smetany v Hagforsu

Ve středu si svým debutem v Allsvenskan, nižší švédské divizi, odbyl Ondřej Smetana.  „Celé závody pršelo a bylo to pod vodou,“ svěřoval se Pražan se svými dojmy ze svého prvního startu s vestou Valsarny Hagfors v domácím duelu s Teamem Smaeland. „Bohužel jednou z prvního a jednou z druhýho místa byla opakovačka, ve který jsem pak dojel třetí.“

Dohromady dal do kupy čtyři body s jedním bonusem (1 1 2) v utkání, jehož skóre se po předčasném konci po osmi rozjížďkách zastavilo na nerozhodném stavu 24:24.

Václav Milík neměl šťastný pátek. Jeho Wroclaw vyhrála výjezdní utkání polské extraligy v Czestochowej 49:41. Nicméně český závodník se po úvodní nule v rozjížďce s číslem tři na ovále již neobjevil.

Martin Vaculík byl včera bodově nejproduktivnějším mužem duelu Leszno vs. Zielona Gora. Vyjel na ovál šestkrát a celkem skóroval čtrnácti body (3 2 2 2 2 3). Jeho skalp postupně získali Piotr Pawlicki, Emil Sajfutdinov, Dominik Kubera a zase Emil Sajfutdinov. Domácí vyhráli 51:39 a upevnili své postavení na čele tabulky.

V neděli přišli fanoušci do Poznaně, aby se stali svědky triumfu svého družstva nad Rawiczem v poměru 51:39. Eduard Krčmář byl jejich klíčovým hráčem a dobyl deset bodů s jedním bonusem (3 1 3 2 1).

Foto: Ondřej Smetana