Mariánské Lázně nemají půjčovnu motocyklů

Mariánské Lázně – 24. května
Holanďanům se nechce hnát přes noc tisíc kilometrů z Rodenu do Mariánských Lázní. A v neděli je pouťák na trávě v německém Osnabrücku, který potřebuje také mít zaplněnou startovní listinu odshora až dolů. Jenže právě kvůli oněm dvěma závodům se nedaří obsadit všech dvanáct míst v mezinárodním šampionátu republiky na dlouhé dráze, které se po třech letech pozítří vrací na legendární lázeňský kilometr.


Tipujte:

Kdo se v neděli v Mariánských Lázních stane českým šampiónem?

View Results

Loading ... Loading ...

Rozpis nedělního podniku začíná osmi základními jízdami, v nichž se každý z dvanácti závodníků představí v akci čtyřikrát. Pak všichni postoupí do dvou semifinále, odkud se nejlepší šestka kvalifikuje do finále. Důležité je přitom, že body se neustále budou sčítat a pořadí ve finálové rozjížďce se stane bernou mincí až v případě bodové rovnosti.

Z českých závodníků nechybí nikdo, kdo se v současné době longtracku věnuje. Ve startovním poli figuruje i nováček Zdeněk Holub. Závodník pražské Markéty bude chtít dozajista uchvátit jedno z míst náhradníků červnové lázeňské kvalifikace pro finálový seriál 2020, v níž už mají svá místa Josef Franc, Martin Málek a Hynek Štichauer.

Bohužel startovní listinu od kompletnosti dělí startovní číslo deset, které zůstává neobsazeno, byť Karel Kadlec rozžhavil svůj mobil doruda. Oba Dánové se k němu obrátili zády jako lehké děvy, když jejich kunčoftům došla škvára.

Klaus – Peter Gerdemann, který u nás mnohokrát startoval a v řadě případů vypomohl zápůjčkou svých motocyklů, je po těžké operaci. To kříží plány Bena Barkera, který by přiletěl, ale bez závodních strojů. Nicméně Karel Kadlec ještě ani zdaleka nemává bílou vlajkou.

Alternativa s comebackem Romana Tomanyho padla, nicméně ve hře je i Manfred Knappe, který sice preferuje motokros, ale dlouhými či travnatými ovály čas od času nepohrdne. Je možné, že volnou desítku bude mít Wolfgang Barth nebo někdo jiný z německých veteránů

Startovní listina nedělního šampionátu republiky na dlouhé dráze:

1 Zdeněk Holub, Praha
2 Jarno de Vries, NL – Plzeň
3 Dennis Helfer, D
4 Josef Franc, Praha
5 Stefan Drofa, D
6 Michal Škurla, Slaný
7 Steven Goret, F
8 Grame Brown, GB
9 Hynek Štichauer, Pardubice
10 neobsazeno
11 Martin Málek, Březolupy
12 Michal Dudek, Slaný
Martin Málek, Josef Franc a Hynek Štichauer na stupních vítězů loňského šampionátu republiky

Foto: Karel Herman