První liga zítra večer začíná zaplněnou startovní listinou

Praha – 27. března
Na rozdíl od loňska, kdy jsme na celkové pořadí museli čekat až do začátku října, letos bude všechno jasné již o čtvrt roku dříve. Nižší česká soutěž totiž vyvrcholí v půli července ve slovenské Žarnovici. Zatím však stojíme na samotném začátku, jelikož první kolo soutěže je na pořadu zítřejšího večera.


Tipujte:

Kdo se stane vítězem čtvrteční ouvertury první ligy na Markétě?

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Holub bude pražským náhradníkem

Pravidla ukládají jednotlivým manažerům, aby své sestavy nahlásili nejpozději čtyřiadvacet hodin před závodem, přičemž domácí mají právo znát složení družstev svých protivníků předem. Jakmile vedení soutěže má kompletní startovní listinu, musí ji během následujícího hodiny zveřejnit.

V případě zítřejšího závodu šlo všechno jako na drátku. Pakliže si někdo ze zainteresovaných dnes nad ránem přispal, startovní listinu si mohl studovat již při snídani. Ostatně nebylo, co tajit. Na Markétě se sice pětistovky svým hlukem snažily trumfnout kolibříky, kteří svým pohárem na vedlejší malé dráze otevřeli sezónu. Nicméně Zdeněk Holub rozebíral pražskou sestavy již během oběda. A Ondřej Smetana zase na otázku, zda bude ve čtvrtek závodit, zase negativně kroutil hlavou.

Daniel Klíma bude hostovat za Kopřivnici

Domácí posílají do boje své ambiciózní juniorské duo Jan Kvěch – Petr Chlupáč doplněné o Filipa Hájka a právě Zdeňka Holuba. Ten bude náhradníkem, který může v závodě nastoupit až šestkrát. Ovšem v základní části jen čtyřikrát, pokud však tým neprohrává alespoň o šest bodů a jeho kouč se nerozhodne užít taktické rezervy.

Náhradníka staví i trojice zbývajících celků, takže v kolonce startovní listiny nezbývá jediný volný řádeček. Kopřivnický Tomáš Wanke na čtrnáctku nominoval Michala Škurlu, který bude v sestavě staronového nováčka v soutěži zítra hostovat stejně jako Daniel Klíma. Zbytek družstva vytvoří Jan Macek a Sindy Weber.

Patrik Mikel si Markétu vyzkoušel již minulý čtvrtek při tréninku

Žarnovický Marián Šebian přijede s juniorskou čtveřicí David Pacalaj, Michal Tomka, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Lubomír Vozár zase ve stověžaté matičce rozdá vesty s bílým koníkem Jaroslavu Petrákovi, Patriku Mikelovi, Danielu Šilhánovi a Hynku Štichauerovi.

O půl šesté vypukne trénink a pak už nás od druhého závodu letní sezóny v Čechách bude dělit jen slabá půlhodinka.

Oficiálně nahlášené sestavy:

AK Markéta Praha: 1 Jan Kvěch, 2 Petr Chlupáč, 3 Filip Hájek, 13 Zdeněk Holub
Walbo Railway Kopřivnice: 4 Daniel Klíma (Praha), 5 Jan Macek, 6 Sindy Weber (D – ACCR), 14 Michal Škurla (Praha)
Speedway Club Žarnovica: 7 David Pacalaj, 8 Michal Tomka, 9 Jakub Valkovič, 15 Ján Mihálik
AMK ZP Pardubice: 10 Jaroslav Petrák, 11 Patrik Mikel, 12 Daniel Šilhán, 16 Hynek Štichauer

Foto: Kiril Ianatchkov