Sobota se nesla ve znamení ledové jízdy

Česká republika – 26. ledna
Led na vodních plochách utěšeně sílí a plochodrážníky evidentně svrbí ruce. A tak připravili své motocykly a vyrazili s nimi za tréninkem. Ondřej Smetana bude již za tři týdny závodit ve francouzské lize, takže osedlal stroj na šroubky a vyjel na malou požární nádrž přímo v Mořině. Eduard Krčmář má zase místo poblíž Kladna, jezdilo se i na Pohránovském rybníku u Pardubic. František Klier trénoval poblíž Kralup nad Vltavou, zatímco Lukáš Hromádka jezdil na vodní nádrži Baška vedle Frýdku-Místku. Ledaři zase mířili k východočeské Stéblové.

 

Ondřej Smetana v Mořině piluje formu na francouzskou ligu

Vodní plocha Hrádek, která tady zbyla po těžbě štěrkopísků, je tradiční zimní plochodrážní štací, byť nikdy nezažila žádný závod. Včera se na jejích březích sešla zhruba osmička vyznavačů ledové dráhy. Pochopitelně nemohli chybět Jan Klauz a Lukáš Volejník, kteří se za nějakých deset dnů vydají na cestu do Ruska na mistrovství Evropy a mistrovství světa družstev.

Šanci na trénink si nenechali ujít ani Radek Hutla, Robert Růžička, David Lizák a Jiří Wildt. Chyběli osečenští borci, kteří se včera prali se sněhovou nadílkou, aby vytvořili ovál pro dnešní ježdění na Hamru na Jezeře. Za řidítka usedli i další dychtiví zájemci o jízdu s ohřebovaným speciálem.

Na březích Hrádku se sešla pestrá ledařské společnost

Byl mezi nimi i silničář Jakub Tikovský a také známý plochodrážník hobík Jan Vaňátka. Ten již má licenci a chce se pustit i do oficiálních ledařských závodů s motocyklem Vladimíra Višvádera, který osiřel vzhledem k rekonvalescenci jeho majitele po podzimní operaci zad.

Jedna z jízd na Hrádku

Foto: Jan Vaňátka a laskavostí Ondřeje Smetany