Od rozhodujících ledařských závodů nás dělí jen hodiny

Örnsköldsvik – 12. ledna
Zítra jsou na programu dva kvalifikační závody světového šampionátu ledařů, které z větší části doplní finálovou patnáctku. Lukáš Hutla a Andrej Diviš mají za sebou čtvrteční trénink v Örnsköldsviku, odkud se Jan Klatovský vydal na pětisetkilometrovou cestu přes finskou hranici do Ylitornio.

Po cestě do Örnsköldsviku se Lukáš Hutla potřeboval pořádně vyspat

„Včerejší trénink OK,“ hlásí z Örnsköldsviku Robert Růžička, který doprovází výpravu Lukáše Hutly. „Lukáš zadřel motor, tak jsme namontovali náhradní. Vše funguje a Lukáš je na sobotu namotivovaný na postup.“

Při včerejším tréninku: zleva Radek Hutla, Lukáš Hutla a Luboš Pytloun

 

Zatímco v Örnsköldsviku se včera trénovalo, Jan Klatovský naložil do své dodávky svého otce Antonína a mechanika Luďka Šturce, kteří dorazili s Andrejem Divišem. Společně vyrazili do finského Ylitornio, kde se v sobotu rozhodne o druhé polovině postupujících do letošní finálové série.

Jan Klatovský řídí svou dodávku za švédsko – finské hranice

Před odjezdem stačil český šampión pořídit snímky oválu v Örnsköldsviku, kde budou o postup bojovat Lukáš Hutla a Andrej Diviš. Další fotografie pořídil z oken svého vozu, aby zdokumentoval sobí nástrahy skandinávských cest.

Ovál v Örnsköldsviku, aktuální stav

Foto: Radej Hutla, Robert Růžička a Jan Klatovský

Na soby je třeba dávat na švédských silnicích pozor