Václav Milík veze evropský bronz

Lublin – 14. října
Čtyři body měl před závěrečným finále evropského šampionátu k dobru Andrzej Lebeděvs na Václava Milíka. A byť Lotyš nezačal optimálně, po dvou sériích večerního závodu v Lublinu na tom byli stejně. Jenže Lotyš pak začal vítězit a po třetím vítězství v rozjížďce s číslem dvacet potvrdil titul mistra Evropy. Naopak Pardubičanův odstup snižoval Artjom Laguta, jenž se po základní části kvalifikoval rovnou do finále. Václav Milík musel přes rozjížďku poslední šance, kde však vrazil do Przemyslawa Pawlickeho a skončil diskvalifikovaný. Ve finálové jízdě si Krzyzstof Kasprzak pojistil nejen dnešní vítězství, ale i místo v pětce, která se udržela v seriálu také příští rok. V posledním kole Andrzej Lebeděvs předjel Artjoma Lagutu. Ale právě bod, který tady Rus získal, rozhodl o jeho stříbru, zatímco Václav Milík se vrací domů s bronzem.

Medailisté letošního evropského šampionátu: Artjom Laguta, Andrzej Lebeděvs a Václav Milík