Markéta Cup neskončil po dešti

Praha – 6. května
Jakub Fencl se netají, že ho k účasti v tréninkovém seriálu stopětadvacítek Markéta Cup motivovala především hlavní cena. Dnes se ze všech účastníků prozatím přiblížil novému motocyklu Shupa nejvíc. Ani jednou nepoznal hořkost porážky a porazil Václava Milíka nejen v základní sérii, ale i v dvojnásob bodované finálové jízdě. Odměnou se mu stal nejen pohár z rukou Michala Stárka, jehož společnost MPM Trading dnešní mítink sponzorovala, nýbrž také průběžné vedení.

Vedle hlavního klání byl dnes na programu také závod o traový rekord na letmé kolo, v němž minimálním rozdílem zvítězil Václav Milík. Pardubický závodník byl první také ve sponzorské jízdě, kterou financovalo jedenáct z přítomných lidí.

Hlavní závod byl přerušen průtrží mračen, nicméně po jejím odeznění pokračoval. „Ukázalo se, že závodník je od slova závodit,“ komentoval situaci Zdeněk Schneiderwind. „Když se přehnal d隝, nikdo neřekl půl slova. Skočili zase na to a šli závodit.“

Sponzorská jízda: 1. Václav Milík, 2. Michaela Krupičková, 3. Zdeněk Vrba F
Závod na letmé kolo: 1. Václav Milík 10,3; 2. Jaroslav Hladký 10,35; 3. Zdeněk Vrba 10,4