Češi v akci 05

Uplynulé dva týdny zůstával led jediným povrchem, po němž jezdila kola českých plochodrážníků. Reprezentační trio Antonín Klatovský, Jan Klatovský a Jan Pecina se z ruského Togliatti vrátilo ozdobeno bronzovými medailemi z mistrovství světa. O den dříve se v Mělicích při Ceně Jana Bechera rozloučili s letošní sezónou nejen čeští ledaři, ale v doprovodném klání i jejich mechanici a borci z jiných disciplín. V zahraničí čeští borci absolvovali šroubařské mítinky v britském Telfordu a saských Chemnitzu a Freitalu.
V Telfordu byla 26. února tradičně naplánována dvě klání, v nichž startoval Hynek Štichauer. Výběru světa při jeho prohře s Velkou Británií 33:44 přispěl dvěma body, když dvakrát neviděl cíl. Více se mu dařilo v závodě jednotlivců, v němž se rozjížděl o třetí místo s dalšími dvanáctibodovými závodníky Aidanem Collinsem a Edwardem Kennethem, ale zastavia ho diskvalifikace. Triumfoval neporazitelný Martin Smolinski a na pódium se dostali ještě Tony Atkins a Aidan Collins.

Nesmírně agilní Ronny Weis uspořádal včera a dnes další dvě kola své Speedway-on-Ice, jenž mimochodem nabízí skvělé řešení, jak nazývat šroubky a přitom je oddělit od klasické a ledové dráhy. V sobotním Chemnitz, který byl za komunistické éry pojmenován Karl Marx Stadt, a kde se v devadesátých letech jednou konalo kvalifkakční kolo světového šampionátu ledařů, triumfoval Fritz Wallner.

V základní části dobyl osm bodů a ve finále projel cílem před Ronny Weisem (7) a Sergejem Malyševem (6). Richard Geyer (4) senzačně triumfoval v béčku před Robertem Baumannem (4) a Zdeňkem Holubem (4). Slaňákům se tentokrát nedařilo a nekvalifikovali se do žádného finále. Roman Čejka (2) byl sedmý před Michalem Dudkem (1) a Dominikem Weissem (0).

Dnes ve Fretailu bylo naprosto shodné pořadí na pódiu – Fritz Wallner (8), Ronny Weis (7) a Sergej Malyšev (6). Finále B skončilo pořadím Robert Baumann (4), Roman Čejka (5) a Dominik Weiss (4). Michal Dudek(2) byl sedmý, Zdeněk Holub (2) hned za ním osmý, když výsledkovou listinu uzavřel Richard Geyer (0).