Milan Mach prožil první drama letošní extraligy

Slaný – 15. dubna
Letošní extraliga má našlápnuto k jednomu z nejpovedenějších ročníků celé české ligové historie. Její první dramata uvidí zítra večer pražská Markéta. I když pozor, své si už užil slánský kouč. Ačkoliv neměl času nazbyt změnit svou sestavu na úvodní extraligový mítink, jehož součástí bude i vložený kontrolní závod dvěstěpadesátek, povedlo se.

 

Grzegorz Walasek se opět objeví se slánskou vestou | foto Pavel Fišer

Slánská sestava byla pro trojici ostatních koučů dlouho tajemstvím. Jeho rouška spadla krátce po druhé hodině odpolední. Přesně třináct minut po čtrnácté sportovní komise startovní listinu zveřejnila.

Záhy se ale ozval Jakub Jamrog. Kvůli nemoci nemůže zítra do Čech přijet. Milan Mach rozžhavil svůj mobil do běla. Nakonec našel společnou řeč s Grzegorzem Walaskem. Borce dobře známého z naší extraligy stačil dopsat na soupisku před uplynutím čtyřiadvaceti hodin od začátku pražského klání.

Také jej nasadil na startovní číslo šest a Oskara Polise přenominoval na pětku, kterou měl vozit právě Jakub Jamrog. „Je mi absolutně jasné, že se nejedná o žádné taktizování,“ napsal ve svém e-mailu Petr Moravec, když devatenáct minut před osmnáctou oficiálně informoval o slánské změně.

nová sestava AK Slaný:

5 Oskar Polis, PL
6 Grzegorz Walasek, PL
7 Eduard Krčmář
8 Bruno Belan (junior ACCR/PZM)
18 Matěj Frýza

vložený kontrolní závod 250 ccm:

1 Adam Nejezchleba, Divišov
2 Karel Průša, Slaný
3 Petr Marek, Praha
4 Luboš Hromádka, Pardubice
Jakub Jamrog do Prahy nepřijede | foto Karel Herman

Češi a Slováci v akci 502

Neskutečně krásné počasí v minulém týdnu namalovalo úchvatné kulisy nejen tréninkům, nýbrž rovněž odložené ouvertuře kolibřího seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup v Divišově. Závody budou pokračovat v rychlém sledu. Zítra půjdeme do Prahy na extraligu, v sobotu do Pardubic ke kvalifikaci evropských třiadvacítek. Zatím je ale pondělí, ohlédněme se tedy za působením našich borců za hranicemi.

 

V pondělí Gorzow vyhrál domácí sparing proti Wroclawi 49:41, když mu Martin Vaculík dovezl deset bodů (2 2 3 3). Ze začátku pracovního týdne se přeneseme na jeho konec. Zielona Gora ve sparingu ve Wroclawi podlehla domácím 47:41. Jan Kvěch jí přispěl dvěma body (0 0 0 2).

V sobotu v Gniezně odstartovala série Budex International Amateur Speedway Cup 2024. Mezi účastníky byl rovněž Martin Švestka. Ve společné klasifikaci skupin Platinum a Gold skončil desátý (1 1 3 3). Finálová jízda Platinum přinesla pořadí Oliver Petersdof, John Pedersen, Martin Švestka a Tommy Schwalb.

Ve stejný den druhým kolem v Morizes pokračovala francouzská liga. Vyhrál Miramont se stejným počtem pětatřiceti bodů jako Morizes. Rozhodujícím kritériem je v tomto případě výsledek finálových rozjížděk. O dva body pozadu skončil Marmande, o deset La Reole, kde se Hynek Štichauer prezentoval devíti body (2 2 2 0 3).

Naši byli včera rovněž při polské ligové neděli. Extraligový duel Gorzow vs. Toruň skončil za stavu 51:39 pro domácí, jimž Martin Vaculík dovezl deset bodů (1 3 2 2 2). Druhá ekstraliga, alias bývalá první liga, měla na svém pořadu také utkání Gdaňsk vs. Krosno. Skóre se zastavilo na hodnotách 43:47 a Václav Milík se na výhře hostů podílel jedenácti body se dvěma bonusy (2 1 3 3 2).

John Pedersen, Oliver Petersdof a Martin Švestka na pódiu v Gniezně | foto laskavostí Martina Švestky

Extraliga startuje dlouho neviděným závodem

Praha – 15. dubna
Zimní kuloární zprávy rozhodně nelhaly. Letošní extraligový ročník bude náramně natřískaný jako již dlouho ne. Zítřejší pražský závod zná již svou startovní listinu, jež slibuje vskutku dramatickou podívanou. Vedle bojů na ovále je bezesporu lákavá také akce na pořízení zlevněných vstupenek na SGP České republiky.


Tipujte:

Kdo vyhraje extraligu v Praze?

View Results

Loading ... Loading ...

 

Oficiálně nahlášené sestavy:

AK Markéta Praha: 1 Jan Kvěch, 2 Jaroslav Vaníček (junior ACCR/SMF), 3 Daniel Klíma, 4 Jan Macek, 17 Adam Bubba Bednář
AK Slaný: 5 Jakub Jamrog (PL), 6 Oskar Polis (PL), 7 Eduard Krčmář, 8 Bruno Belan (junior ACCR/SMF), 18 Matěj Frýza
SC Dynamax Žarnovica: 9 Sebastian Kössler (A) (junior ACCR/SMF), 10 Martin Vaculík, 11 Artjom Laguta (RUS – PZM), 12 Jakub Valkovič, 19 neobsazeno
AMK ZP Pardubice: 13 Václav Milík, 14 Andrzej Lebeděvs (LAT),  15 Matouš Kameník (junior ACCR/SMF), 16 Hynek Štichauer, 20 Jan Jeníček
Česká extraliga startuje zítra | foto Karel Herman