Počasí slánské plochodrážní sobotě nepřálo

Slaný – 20. dubna
Jako velice správné se ukázalo páteční rozhodnutí o zrušení všech akcí, které byly na dnešek naplánovány na plochodrážní stadion ve Slaném. Na pátečním mimořádném zasedání výboru klubu společně s ředitelstvím závodu, které bylo operativně svoláno ohledně avizované předpovědi počasí nevěštící nic dobrého, bylo rozhodnuto o zrušení celého programu.

 

Vinou deštivého počasí se již v pátek od sedmnácti hodin nekonala tradiční tréninková akce Talent Speedway Slaný (TaSS). Adepti sportu levých zatáček tak ze svým doprovodem zůstali skryti pod střechou depa.

Na sobotu 20. dubna se kromě aktérů zahajovacího závodu OPEN mistrovství republiky ve flat tracku se těšili i mladí junioři sedlající motocykly kubatury 125 ccm aby poměřili své umění rovněž v úvodním mítinku českého šampionátu na krátké dráze. Jak se ukázalo nad jezdci, diváky, ale i pořadateli tentokrát zvítězil déšť, který neumožnil uspořádat avizované závody, a oba ovály se staly nesjízdné.

Malý ovál je z velké části pod vodou. Klasická dráha, která před začátkem sezony prošla náročnou, zásadní a zdařilou úpravou a přípravou ale díky složení struktuře materiálu, jenž neumožní absorbovat tyto dešťové srážky se tak do akce nedostali ani závodníci ve flat Tracku.

Pořadatelé z AK Slaný ve spolupráci s Komisí PD AČR  budou pro oba mistrovské podniky hledat náhradní termíny.

Ve Slaném se dnes na pódium postavil jen déšť | foto Rudolf Belan

O finále evropských třiadvacítek se pojede až v neděli ráno

Pardubice – 20. dubna
Matouš Kameník dostal vysoké horečky. V sestavě českého nároďáku pro dnešní kvalifikace evropských třiadvacítek jej nahradil Jan Jeníček. Zůstane v ní ještě zítra, protože závod musel být přeložen na zítřejší dopoledne.

Déšť dnes zasáhl do šampionátu Evropy | foto Karel Herman
Jan Jeníček se v národním týmu sveze až zítra | foto Pavel Fišer

Předpověď počasí na sobotu nemohla potěšit snad nikoho. Zima, deště, na horách sněžení. Děs, běs, hrůza, masakr. Slánská závodní sobota s flat trackem a stopětadvacítkami byla odvolána již včera. V Pardubicích slibovali, že udělají maximum, aby se kvalifikace evropského šampionátu družstev do třiadvaceti let uskutečnila.

Východočeští pořadatelé svému slovu dostáli. Na jejich úsilí se přišlo dopoledne podívat také sluníčko, jež jim vlilo optimismus do žil. Jenže bohužel stejně zvědavý byl déšť. Jeho krátký, ale zničující direkt zasadil dnešnímu závodu zničující knock out.

Bylo vymalováno. Než diváci stačili okolo třinácté hodiny dorazit, depo se začalo vyklízet. Jury mezitím na svém zasedání rozhodla, že se pojede v náhradním termínu v neděli. Začínat se bude už v deset hodin dopoledne. Budíky opravdických plochodrážních fandů si tedy při neděli moc nepřispí.

Povrch svítkovské dráhy měl dnes daleko k optimu | foto Karel Herman