Archiv pro rubriku: polský šampionát juniorských družstev

Současné dny přinášejí závodní maratón

Plochodrážníci jsou zvyklí na šňůru závodů v řadě. Rekordmanem tohoto týdne je bezesporu Karel Průša. O uplynulém víkendu se pustil do dvou závodů stopětadvacítek v Mariánských Lázních a v Plzni, kde se čtvrtlitrem vstoupil rovněž do českého mistrovství juniorských družstev. V úterý spolu s Petrem Markem v sedlech dvěstěpadesátek bojovali proti přiškrceným pětistovkám v rámci Poháru GKS v Rybniku, jehož včerejší pokračování v Poznani spláchnul déšť. Nyní slánského závodníka čeká SGP Academy se stopětadvacítkou, v níž se představí rovněž Štěpánka Nyklová. V neděli přijdou na řadu stopětadvacítky ve Slaném. Bohužel zároveň s přeborem, do něhož nebude moct zasáhnout s dvěstěpadesátkou. Podobný maratón čeká v příštím týdnu také naše juniory.

 

V sobotu se na třech frontách rozběhne kvalifikace SGP2. Adam Bubba Bednář a Jan Jeníček budou startovat v německém Ludwigslustu, Jaroslav Vaníček se vypraví do Terenzana v Itálii, kdežto Matouše Kameníka očekává francouzský Macon.

Petr Marek a Karel Průša se vypravili do Polska | foto Pavel Marek

A do toho v Polsku končí naše kvalifikační skupina šampionátu juniorských družstev. Zdeněk Schneiderwind musel se svou sestavou poměrně hodně improvizovat. V pondělí bude po slánském přeboru, navíc Bruno Belan musí stůj co stůj do školy. Do Leszna proto vyrazí mladší garnitura s Janem Jeníčkem.

Pardubický závodník se již neobjeví v dalších kolech ve Wroclawi a v Gniezně. Zejména ve středu bud česká sestava poměrně silná s Matoušem Kameníkem, Jaroslavem Vaníčkem, Brunem Belanem, Štěpánem Melčem a Janem Hlačinou.

Ve čtvrtek už bude scházet Matouš Kameník, protože cesta do Maconu není z nejkratších. A když už jsme se opět dostali k reprezentaci, je uzavřena nominaci na semifinále travnatého šampionátu Evropy. Hynek Štichauer byl pro nedělní Bielefeld jasný. Do Loppersumu se další týden vydá Jan Macek.

Sestavy Týmu ACCR pro závěr skupiny E polského šampionátu juniorských družstev:

Leszno – pondělí (3.6.): Radek Bambuch, David Hofman, Jan Jeníček, Dominik Hrbek
Wroclaw – středa (5.6.): Matouš Kameník, Jaroslav Vaníček, Bruno Belan, Štěpán Melč, Jan Hlačina
Gniezno – čtvrtek (6.6.): Jaroslav Vaníček, Štěpán Melč, Bruno Belan, Jan Hlačina

 

Polská juniorská družstva se s extraligou nekříží

Praha – 22. května
Skupina E polského šampionátu juniorských družstev měla dnes a zítra pokračovat dvojicí mítínků. Závod v Leszně byl ale odložen až na třetího června. Tým ACCR vstoupí do akce až zítra v Gniezně. Pod vedením Zdeňka Schneiderwinda se objeví Štěpán Melč, Jan Hlačina, David Hofman, Jaroslav Vaníček a zřejmě také Bruno Belan.

Jaroslav Vaníček nebude v české sestavě scházet | foto Karel Herman

Druhá půle zlomila české ambice vejpůl

Pardubice – 13. května
Pár diváků na tribunách svítkovského stadiónu otočila hlavami za obřím E3 Sentry, letounem včasné výstrahy a řízení AWACS před jeho finále na ranvej pardubického letiště. Ve stejný moment procházel vstupní branou zraněný Josef Franc se svou rodinkou. První čtveřice závodníků již stála u pásky, jejíž automatický systém malou chvilku zlobil. Za pár minut stejně letěla vzhůru. Druhý podnik kvalifikační skupiny E polského šampionátu juniorských družstev přinesl premiéru českého týmu. Pohyboval se na hrotu aktuální klasifikace, avšak nakonec skončil až čtvrtý.

Mikolaj Czapla (bílá) vede první jízdu před Štěpánem Melčem (červená) a Sebastianem Szostakem (modrá) | foto Karel Herman

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Jaroslav Vaníček (červená) vodí Nikodema Mikolajczaka (žlutá) | foto Karel Herman
1. TŽ Ostrowia Ostrow 40
Sebastian Szostak 2 1 3 3 3 12
Tobiasz Potasznik 2 3 1 2 3 11
Pawel Sitek 3 3 2 2 2 12
Gracjan Szostak 0 2 1 1 4
Franciszek Dymowski 1 1
2. WTS Wroclaw 37
Marcel Kowolik T 2 2 2 1 7
Nikodem Mikolajczyk – X – – 0
Filip Seniuk 1 – 3 3 3 10
Kacper Andrzejewski 1 1 1 2 2 7
Jakub Krawczyk 1 3 3 3 3 13
3. Ultrapur Start Gniezno 25
Patryk Budniak 2 2 1 1 2 8
Jedrzej Chmura 0 0 3 0 1 4
Leon Szlegiel E 1 0 1 2 4
Mikolaj Czapla 3 1 2 3 0 9
4. Czech ACCR Junior Team 17
Jaroslav Vaníček 2 3 0 0 0 5
Matouš Kameník 3 0 2 1 1 7
Jan Jeníček 3 2 0 E 0 5
Štěpán Melč 0 – 0 0 0
David Hofman X 0 0
Matouš Kameník (červená) prohání Sebastiana Szostaka (modrá) | foto Karel Herman

Češi dnes vstoupí do polského šampionátu

Pardubice – 13. května
V netradičních šestnáct třicet s ohledem na hokejové fanoušky sledující mistrovství světa vstoupí Tým ACCR do skupiny E mistrovství Polska juniorských družstev. Do boje proti Ostrowu, Gnieznu a Wroclawi Zdeněk Schneiderwind nominoval Jana Jeníčka, Jaroslava Vaníčka, Matouše Kameníka, Štěpána Melče a Davida Hofmana.

České účinkování v polském šampionátu letos dospělo ke svému konci

Czestochowa – 10. srpna
Čtvrtfinálová skupina IV mistrovství Polska juniorských družstev se uzavřela v Czestochowej triumfem suverénním domácích. Přišel však příliš pozdě a na postup do semifinále nestačil. Stejný osud potkal také český tým, jenž ukončil své letošní působení čtvrtou příčkou.

1. Wlokniarz Czestochowa 51 Kacper Halkiewicz 14, Franciszek Karczewski 13, Szymon Ludwiczak 10, Kajetan Kupiec 14, Szymon Wolski DNR
2. Falubaz Zielona Gora 33 Maksym Borowiak 9, Michal Curzytek 11, Kacper Rychlinski 4, Dawid Rempala 9
3. KS Toruň 31 Krzysztof Lewandowski 7, Mateusz Affelt 6, Oskar Ruminski 6, Antoni Kawczynski 12
4. Team ACCR 5 Jan Jeníček (0 0 0 0 0) 0, Jan Hlačina (0 0 0 0 0) 0, Vojtěch Šachl (F 0 1 1 0) 2, Bruno Belan (2 1 0 0 0) 3

Konečné pořadí čtvrtfinálové skupiny IV:

1. Toruň 13 (151), 2. Zielona Gora 13 (144), 3. Czestochowa 10 (150), 4. ACCR 4 (35)

Bruno Belan, Jan Hlačina, Jan Jeníček a Vojtěch Šachl před závodem | foto Tomáš Topinka