Archiv pro rubriku: MČR Dvojic

Slánská éra ve Slaném skončila

Slaný – 19. června
Rozhodla rozjížďka s číslem třináct. Pražský tandem Adam Bubba Bednář – Jan Kvěch odvedl v duelu prozatím neporažených Eduarda Krčmáře s Jakubem Jamrogem. Pravda, polský borce na poslední chvíli sebral české hvězdičce velkých cen druhé místo. Ale titul v českém šampionátu dvojic se po třech letech ze Slaného sunul o nějakých třicet kilometrů na jih. Ale že by bylo všechno tak černobíle jednoduché? Tomu přece nelze věřit. Boj o zlato odstartoval již v pondělí, kdy zraněním Andrzeje Lebeděvse přetekla nejen marodka, ale také pohár trpělivosti jeho polského klubu. Takže bohužel, žádní závodníci klubu v zahraničních startech. Ani Antoni Mencel za Vopatovce. V jejich sestavě ani pořízek rozměrů Daniela Klimy tentokrát nepřepral smůlu. A pardubický Hynek Štichauer? Po závodech pusa zamčená na deset západů. Jo, co by se dalo říct na zničený motor a dva prasklé řetězy, z toho ten druhý před vraty depa při spěchu na startovní rošt rozjížďky s číslem devatenáct. Nepříliš zvědavá paní historie zaznamená pražský titul, stříbro pro Slaný a také bronz, jenž pro domácí U19 Team Jaroslav Vaníček s Brunem Belanem rozhodně pasivně neutrpěli. Nejen Jaroslav Petrák, který závodí ještě lépe než zamlada, ví své. Historici si všimnou, že pod pokličkou papiňáku horkého dne, se uvařil nepříjemný slejvák, který poničil dráhu a zkomplikoval žit jury i pořadatelům. Naštěstí tato tělesa pod vedením Petra Moravce a Antonína Vildeho výzvě svatého Petra čelili se ctí.

Eduard Krčmář, Jakub Jamrog, Adam Bubba Bednář, Tomáš Topinka, Jan Kvěch, Jaroslav Vaníček, Miroslav Rosůlek a Bruno Belan na pódiu | foto Pavel Fišer

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

1. AK Markéta Praha 41
Jan Kvěch 4 4 4 2 4 4 12
Adam Bubba Bednář 3 3 3 4 3 3 19(5)
2. AK Slaný 38
Eduard Krčmář 4 4 3 0 3 4 18(2)
Jakub Jamrog, PL 3 3 4 3 4 3 20(3)
3. U19 Team AK Slaný 30
Bruno Belan 4 0 3 2 0 2 11(1)
Jaroslav Vaníček 3 2 4 4 2 4 19(1)
4. AMK ZP Pardubice 26
Hynek Štichauer 4 E 3 3 E – 10
Matouš Kameník 3 2 2 4 2 3 16(2)
5. KF PD Třebusice 21
Daniel Klíma 2 4 4 F 0 2 12
Richard Geyer, D 0 2 0 3 4 0 9
6. PK Plzeň 20
Matěj Frýza 2 0 0 0 3 3 8(1)
Kacper Szopa, PL 0 2 2 2 2 4 12(1)
7. AMK ZP Pardubice II. 13
Jaroslav Petrák 2 3 R 2 2 0 9
David Hofman 0 0 2 0 0 2 4

Slaný pojede o čtvrtý párový titul v řadě

Slaný – 17. června
V extralize má Slaný smůlu. Kolik titulů mu od památného roku 2006 uteklo, mnohdy o naprosto marginální kousíček. Šampionát dvojic je ovšem šálek jiného čaje. V červnu devatenáct se z kopřivnického pódia usmíval kouč Zdeněk Schneiderwind nad Josefem Francem a Janem Kvěchem. Další rok slavil triumf déšť ruku v ruce se zapomenutým plukovníkem covidu. Od té doby nezískal zlato nikdo jiný než borci ze středočeského královského města. Slaný, Kopřivnice, Slaný. A pozítří zase Slaný. Ovšem soupeři sem nepřijedou, aby opět z nižších příček tleskali vítěznému slánskému tandemu.

 


Tipujte:

Kdo ve Slaném získá mistrovský titul ve dvojicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Plochodrážní knihy ve Slaném:

Miroslav Rosůlek, Karel Voborník a Jiří Štancl budou opět podepisovat knihy | foto Eva Palánová

Na betonovém piedestalku vedle dřevěného bufetu najdete také tentokrát prodejní stánek s knihami. Hlavní pozornost bude věnována výpravné publikace Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem. Počet dostupných exemplářů stále dokáže uspokojit čtenářský zájem, byť se hromádka knížek stále zmenšuje. Česká plochodrážní ročenka 2024 je na tom o poznání hůře, takže k prodeji budou nabídnuty opravdu poslední výtisky.

Zájemcům o autogram budou k dispozici Jiří Štancl, Miroslav Rosůlek a zřejmě i Karel Voborník.


Eduard Krčmář pojede o další titul pro Slaný | foto Karel Herman

Stejně jako loni Milan Mach nasadil svůj skvělý extraligový tandem Eduard Krčmář a Jakub Jamrog. Jejich největším rivalem se zdá být pražská Markéta s Janem Kvěchem a Adamem Bubbou Bednáře. Spolu se střetnou v rozjížďce s číslem nevalné pověsti. Třináct.

Jenže ambiciózních dvojic přijede do Slaného víc. Protože Praha staví jedinou dvojici, uvolnil se trh jejich závodníků také pro ostatní týmy. Vopatovci sáhli po Danielu Klímovi, jehož doplní o Antoniho Mencela. Jaroslav Vaníček nastoupí za druhé slánské družstvo s Brunem Belanem.

Pardubice posílají do závodů dva tandemy. První vytvoří Hynek Štichauer s Matoušek Kameník, ve druhém s Jaroslavem Petrákem pojede David Hofman. Sedmým párem, byť v pořadí dle startovních čísel prvním, budou plzeňští Matěj Frýza a Kacper Szopa.

Startovní listina českého šampionátu dvojic ve Slaném tuto středu:

PK Plzeň: 1 Matěj Frýza, 2 Kacper Szopa (PL)
U19 Team AK Slaný: 3 Bruno Belan, 4 Jaroslav Vaníček
AK Markéta Praha: 5 Jan Kvěch, 6 Adam Bubba Bednář
AMK ZP Pardubice II: 7 Jaroslav Petrák, 8 David Hofman
KF PD Třebusice: 9 Daniel Klíma, 10 Antoni Mencel (PL)
AK Slaný: 11 Eduard Krčmář, Jakub Jamrog (PL)
AMK ZP Pardubice: 13 Hynek Štichauer, 14 Matouš Kameník
Olymp, Slaný a Třebusice na loňském pódiu | foto Pavel Fišer

Pátek je pro Vopatovce stěžejní den

Třebusice – 6. června
Opět vyhráli Memoriál Antonína Vildeho ve Slaném, ale český titul v juniorských družstvech neobhajovali. Přespříští středu se ve Slaném pojede mistrovství republiky dvojic, v němž jim loni patřil bronz. Otázka, zda a v jakém složená se i letos ve startovní listině objeví sestava KF PD Třebusice je proto nabíledni. Vladimír Vopat umí odpovědět prozatím jen zčásti, nicméně zítřek by měl přinést zlomový bod.

 

„Loni jsme byli třetí a chtěli bychom obhajovat,“ svěřuje se Vladimír Vopat. „Ale jezdců je pomálu. Skončil Vojta Šachl, skončil Chlup. Jednáme v zahraničí.“

Loni skončil KF PD Třebusice v českém šampionátu dvojic třetí v sestavě Daniel Klíma, Adam Bubba Bednář a kouč Filip Hájek | foto Pavel Fišer

Že by v Gorzowě, jak se proslýchá? „Obhajovat je slušnost,“ přeslechne bývalý kouč extraligového Olympu a duchovní otec uskupení SC INTERTEAM. „Když budou jezdci, pojedeme, aby bylo sedm dvojic.“

Bližší detaily by mohly být známy již během zítřka. „Chtěl bych všechno vědět do pátku, jestli bude cizinec nebo někdo z Prahy,“ říká Vladimír Vopat. „Variant je povícero.“

Ať tak či onak, devatenáctého června Slaný uvidí skvělou plochodrážní podívanou. „Bude to zajímavé,“ uvádí hlava uskupení třebusických fanoušků. „Do Slanýho jezdí hodně lidí z Třebusic, jsme tam jako doma.“

Slaný dojel k hattricku jako po másle

Slaný – 21. června
Obloha si připravila vskutku okázalé kulisy, jakoby se nechtěla stydět při českém šampionátu dvojic s jeho ambicemi po velikém dramatu. Jenže boj o titul byl ve své podstatě až příliš jednoznačný. Už v rozjížďce s číslem dvě Eduard Krčmář a Jakub Jamrog vystřihli raketový start. A Jan Kvěch s Petrem Chlupáčem byli rázem ti druzí. A to i při vyhlašování na podiu, když už nebylo po hrozivých mracích nabitých elektřinou ani památky. Domácí totiž úřadovali naplno a z každé jízdy se vracel se sedmibodovým maximem. Dvacátá jízda pro ně byla již jen formalita. Oni však neuhnuli z vítězného konceptu ani o píď. Dojeli do cíle před Danielem Klímou, jehož třebusického kolegu odvezli do nemocnice se zlomeným kotníkem, vyhráli titul s maximálním skóre.

Olymp, Slaný a Třebusice na pódiu | foto Pavel Fišer

Štěstí jednoho, smůla druhého

Půl hodiny před začátkem závodu byla obloha temná jako atmosféra ve Faustově domě o půlnoci. Silný vítr hnal černé marky nad stadión a lámal větve z topolů na jeho ochozu. Ale jeho rychlost byla pro český šampionát dvojic pravým požehnáním. Než se dešťové kapky stačily rozhoupat ke skoku do bezedné hloubky, byl jejich nebeský koráb dávno za Slaným.

Obloha nabídla vskutku dramatickou podívanou | foto Pavel Fišer

Při nástupu byli živly již zklidněné. Mítink začal pěkně zostra. V první jízdě pádil vpředu Lars Skupieň, avšak Jan Jeníček nepustil dotěrného Jana Macka před sebe. Vzápětí měl přijít hlavní bod prvního letního podvečera. Duel Slaného obhajujícího dva předchozí tituly s neméně ambiciózním Olympem.

Jenže vývoj jízdy s ambicemi stát se jedním z klíčových momentů dnešní závody měl daleko ke strhujícímu dramatu. A pakliže rozpoutal emoce, pak jedině proto, že domácí Eduard Krčmář a Jakub Jamrog změřili Jana Kvěcha a Petra Chlupáče prakticky současně s vylétnutím pásky.

Jan Kvěch na téma rozjížďky s číslem dvě:

„Neodjel jsem od startu a pak nepředjel.“

Jan Kvěch si při útocích na domácí pár vylámal zuby a Slaný se ujel vedení s vědomím, že svému největšímu rivalovi nemohl dát více na zadek. Jeho sedm bodů v rozjížďce s číslem tři vyrovnaly Třebusice. Daniel Klíma a Adam Bubba Bednář také slavili maximální triumf stylem start – cíl, jenže Plzeň si při vší úctě nedělala čáku na vavříny.

Adam Bubba Bednář se zpovídá televizi | foto Pavel Fišer

Hynek Štichauer sice se západočeským klubem koketoval, nicméně nenašli shodu v otázce financí. Šanci proto dostal kmenový závodník Štěpán Melč, který nastoupil po boku Matěje Frýzy. Ten zajel fantastický závod, po pádu Larse Skupině spolu se svým parťákem porazili Kopřivnici 7:2. A v rozjížďce s číslem jedenáct odvedl pardubický tandem Matouš Kameník – Jan Jeníček.

Přesto plzeňská dvojice poměrně paradoxně uzavřela výsledkovou listinu. O jediný bod před ní skončila Kopřivnice. Larsi Skupieňovi se nevyhnul pád. Mnohem horší pro ambice moravského týmu se stala rezignace Jana Macka po dvou nulách. A Pardubice daly oproti Plzni o dva body víc, nicméně pomohl jim fakt, že za Třebusice proti nim nastoupil jen Daniel Klíma.

 

Slaný tvrdí muziku

V rozjížďce s číslem pět si kopřivnický tandem prohodil místa. Larsi Skupieňovi ale nebyla první dráha pranic platná, protože slánský tandem vypálil do čela. Záhy však problikla červená světla na znamení letmého startu Eduarda Krčmáře. Při repete se přece jen prosadil Lars Skupieň. Z prvního výjezdu jej překonal Jakub Jamrog. A Eduard Krčmář kopřivnického Poláka podjel na začátku druhého okruhu.

Eduard Krčmář (bílá) a Jakub Jamrog (žlutá) vodí Larse Skupieně (bílá) a Jana Macka (červená) | foto Pavel Fišer

Díky druhému maximu se Slaný dramaticky vzdálil svým největším protivníkům. V rozjížďce s číslem šest upadl Adam Bubba Bednář hned v první zatáčce a byl vyloučen. Při repete se Daniel Klíma vklínil mezi vedoucího Jana Kvěcha a jeho parťáka Petra Chlupáče.

Jan Macek vysvětluje své rozhodnutí odstoupit ze závodu:

„Nešlo mi to. Zkoušeli jsme nastavit motor, nedařilo se. Nevím, chci se hlavně ukázat v Polsku, tady už stejně nemáme šanci.“

Daniel Klíma (bílá) se vklínil mezi Jana Kvěcha (modrá) a Petra Chlupáče (červená) | foto Pavel Fišer

Olymp měl v součtu osm, Třebusice deset a Slaný čtrnáct bodů. Jakub Jamrog a Eduard Krčmář ovšem neuznávali kompromis ani nadále. Rozjížďka s číslem osm viděla jejich oslnivý triumf nad Pardubicemi, ob šest jízd později pro změnu Vojtěcha Šachla s Jaroslavem Vaníčkem.

Dvojice juniorů pod hlavičkou pražské Markéty zprvu kalila vodu ve společnosti sobě rovných. Nicméně na trio ambiciózních sestav byla zatím přece jen pod míru. A když na ni v rozjížďce s číslem sedmnáct odstartoval Lars Skupieň, bylo o jejím umístění těsně pod pódiem rozhodnuto.

 

Verdikty poslední série

Olymp vyrazil ve slánských šlépějích. Jan Kvěch vyhrál rozjížďku s číslem devět stylem start – cíl, kdežto Petr Chlupáč v prvním oblouku podjel druhého Larse Skupieně. Ani Třebusice neměly v plánu slevovat. V desáté jízdě deset proti nim neměli sebemenší šanci Jaroslav Vaníček, byť se postavil na roštu mezi ně, a Vojtěch Šachl. Ale dvanáctá jízda? Pohroma!

Matěj Frýza (červená) vede před zraky Štěpána Melčce (modrá) Jana Jeníčka (bílá) | foto Pavel Fišer

Adam Bubba Bednář pohotově odstartoval, jenže v první zatáčce se přetočil a Lars Skupieň se už nestačil vyhnout. Pražský junior v třebusické vestě byl diskvalifikován, ale co bylo horšího, skončil na nosítkách. Sanitka s ním odhoukala do nemocnice, kde mu přišli na zlomený kotník.

Daniel Klíma bojoval i za svého zraněného kolegu a odvedl Larse Skupině. Třebusice byly za Slaným o osm a za Olympem o dva body. Naděje na pódium se stále neřítila k zemi jako domeček z karet. Jaroslav Vaníček s Vojtěchem Šachl stáli totiž pozadu o čtyři body. Jejich Markétu ke všemu čekala sedmnáctá jízda a s ní stále neporažený Slaný.

Petr Chlupáč vysvětluje své pronikavé zlepšení po vlažném úvodu:

„Nakonec jsme to dopasovali, ale takovej převod jsem tady jel jen na stopětadvacítce!“

Jakub Jamrog a Eduard Krčmář vskutku dodali na své konto již pátou sedmičku a titul měli na dohled. Stejně nekompromisně šli Jan Kvěch a Petr Chlupáč po stříbru. A jednoznačná vítězství nad Pardubicemi a Plzní jim je vskutku přihrála.

Eduard Krčmář (bílá) a Jakub Jamrog (žlutá) pospíchají potvrdit titul před zraky Daniela Klímy (modrá) | foto Pavel Fišer

Otázku třetího stupínku pódia vyřešila otázka s číslem devatenáct. Lars Skupieň v ní triumfoval před Vojtěchem Šachlem a Jaroslavem Vaníčkem, kteří v ten moment měli třiadvacet bodů proti třebusickým čtyřiadvaceti.

V rozjížďce s číslem dvacet Jakub Jamrog a Eduard Krčmář uzavřeli své působení dalším maximálním triumfem. Vyhráli titul s plným počtem bodů, což se naposledy povedlo Matěji Kůsovi a Renatu Gafurovi před dvanácti lety v Březolupech. Daniel Klíma protnul metu hned za nimi, ale spolu s Adamem Bubou Bednářem byl stejně třetí tak jako tak.

 

Hlasy z depa

Emil Gaži vítá staronové mistry | foto Pavel Fišer

„Vyhráli jsme potřetí za sebou, já podruhý,“ radoval se Eduard Krčmář. „Dobře jsme dopasovali motorku, šlo to od začátku. Pořád jsme vyhrávali, jednu jízdu jsem neodstartoval, ale jinak dobrý.“

„Dobrý a na hovno,“ neskrýval Jan Kvěch protichůdné pocity. „Jako první jízda. Neodjel jsem od startu a pak nepředjel, takže škoda. Takový jsou závody, ale tady o hodně lepší než včera ve Švédsku, jel jsem tam poprvý. Dneska jsme byli druhý, první jízda rozhodla.“

„Začátek byl vlažnej,“ připouštěl Petr Chlupáč. „Nakonec jsme to dopasovali. Takovej převod jsem tady jel jen na stopětadvacítce, Škoda těch dvou prvních jízd.“

„Náročný, hrozný vedro,“ odtušil Daniel Klíma. „Ale jinak hezký závody. Mrzí mě Bubba, doufám, že bude v pořádku. Kotník sroste, hlavně hlava, aby byla v pořádku.“

Petr Chlupáč (bílá) odolává Matěji Frýzovi (červená) | foto Pavel Fišer

„Bylo to super,“ radoval se Jaroslav Vaníček. „S Vojtou jsme se dohodli, jak pojedeme. Myslím, že náš tým byl nejmladší, ale byli jsme silná konkurence všem. Dobrý, celkem se nám to povedlo.“

„Dobrý,“ svěřoval se Vojtěch Šachl. „Starty smíšený, jízdy nebyly špatný, ale nebyly dobrý.“

„Dalo se to,“ zamknul si Matouš Kameník pusu na zámek. „Mohlo to bejt i lepší.“

„Pár startů se povedlo,“ rozebíral závod Jan Jeníček. „Dráha dobrá, motorka jela skvěle, za mě spokojenost. Byly chyby, snad už je příště neudělám.“

„Spokojenej,“ odhalil Matěj Frýza své pocity. „Dokázal jsem odstartovat i na ty elitní, jsou to zkušenosti. Šestkrát jsem bodoval, kdybych měl o bod víc, byli jsme na tom líp, příští rok se budu snažit.“

Jakub Jamrog (modrá) a Eduard Krčmář (červená) drží v šachu Jana Kvěcha (žlutá) | foto Pavel Fišer
Jakub Jamrog (modrá) a Eduard Krčmář (červená) drží v šachu Jana Kvěcha (žlutá) | foto Pavel Fišer
1. AK Slaný 42
Eduard Krčmář 4 3 3 3 3 3 19(4)
Jakub Jamrog, PL 3 4 4 4 4 4 23(1)
Bruno Belan DNR
2. Olymp CS MV 36
Petr Chlupáč 0 2 3 3 3 3 14(4)
Jan Kvěch 2 4 4 4 4 4 22
3. KF PD Třebusice 26
Adam Bubba Bednář 3 X 4 X – – 7
Daniel Klíma 4 3 3 3 4 2 19(1)
4. AK Markéta Praha 23
Vojtěch Šachl 3 3 0 2 0 3 11
Jaroslav Vaníček 2 4 2 0 2 2 12(2)
5. AMK ZP Pardubice 21
Jan Jeníček 3 0 2 2 2 0 9(2)
Matouš Kameník 0 4 0 3 3 2 12
Jaroslav Petrák DNR
6. SPT Profil Kopřivnice 20
Jan Macek 2 0 0 M – – 2
Lars Skupieň, PL 4 2 2 4 F 4 16
Radek Bambuch 2 0 2
7. PK Plzeň 19
Matěj Frýza 2 2 4 2 4 2 16
Štěpán Melč 0 0 0 0 3 0 3(1)
Daniel Klíma (žlutá) míjí padající Adama Bubbu Bednáře (bílá) a Larse Skupieně (modrá) | foto Pavel Fišer

Slánská cesta za hattrickem českých dvojic nebude rozhodně jednoduchá

Slaný – 20. června
Předloni se Slaný konečně dočkal zisku šampióna českých dvojic před zraky svého vlastního publika. Loni svůj primát obhájil v Kopřivnici. Zítra se prestižní mistrovství vrací na ovál středočeského královského města, jehož starosta dokonce vstupuje do hry jako donátor poháru pro vítěze. Domácí borci však nebudou mít rozhodně jednoduchou roli. Byť ještě před pár dny bylo ve hře jen pět dvojic, ale nyní je plná startovní listina rozpisu pro sedm týmů na jednadvacet rozjížděk.


Tipujte:

Kdo se ve Slaném stane šampiónem českých dvojic?

View Results

Loading ... Loading ...

Třetí sestava ve třech letech

Mistrovský slánský pár: Robert Chmiel, Milan Mach a Eduard Krčmář | foto Pavel Fišer

Déšť a pak vládní opatření způsobila, že se na podzim 2020 mistrovství republiky ve Slaném nekonalo. Šampionát, jehož historie se začala psát v sedmasedmdesátém se tak prvně od roku 1986 neuskutečnil. Napřesrok všechno klaplo a Jakub Jamrog s Ondřejem Smetanou a Milanem Machem mohli mávat klubovou vlajkou z nejvyššího stupínku pódia.

Loni z mistrovské sestavy zůstal pouze kouč. Eduard Krčmář se vrátil po vleklém zranění ramene a společně s Robertem Chmielem v říjnu dobyli Kopřivnici. Zítra ve Slaném Milan Mach povede opět jiný tým. K Eduardu Krčmářovi se vrací Jakub Jamrog, s nímž domácí eso mělo startovat při propršeném podniku v září dvacátého roku. Přibude rovněž Bruno Belan coby náhradník.

 

Mnoho povolaných

Petr Chlupáč, Josef Franc, Filip Hájek, Daniel Klíma, Adam Bubba Bednář, Jan Jeníček, Hynek Štichauer a Jaroslav Petrák na stupních vítězů květnového Memoriálu Antonína Vildeho | foto Eva Palánová

Role favoritů a vysoké ambice jejich spojení jsou nabíledni. Jenže takových panáčků, kteří by se rádi po závodech přišli podívat na stupně vítězů, bude v šesti dalších týmech přesně čtrnáct. Vladimír Vopat se svými přáteli oslovil pro třebusický tým Daniela Klímu a Adama Bubbu Bednáře. Oba Pražané excelovali v obou posledních závodech dvojic, které slánský stadión hostil.

Nejen triumf při loňských juniorských družstvech a květnovém Memoriálu Antonína Vildeho z nich dělá favority. Jsou tu Petr Chlupáč s Janem Kvěchem, které Tomáš Topinka nasadil v barvách Olympu. Ale také kopřivnické trio Jan Macek s dravým Polákem Larsem Skupieněm a náhradníkem Radkem Bambuchem.

Jak Jaroslav Vaníček (vlevo), tak Matouš Kameník mohou být rozhodujícími jazýčky na miskách vah zítřejších českých dvojic | foto Eva Palánová

Pardubice při své nominaci tentokrát šláply na brzdu. Ovšem Jan Jeníček a Matouš Kameník s postupující sezónou předvádějí stále lepší výkony a z pozice náhradníka je pojistí nestárnoucí Jaroslav Petrák. Stoupající výkonnost zdobí rovněž Vojtěcha Šachla a Jaroslava Vaníčka, dvojici pražské Markéty.

Plzeňský Matěj Frýza bude mít za parťáka svého mladšího souseda ze Zbůchu Štěpána Melče, jenž jede s pětistovkou svou první sezónu. A tak je v souvislosti s mistrovstvím České republiky dvojic anno domini jisté pouze to, že není jisté vůbec nic. Uvidíme zítra večer.

Startovní listina zítřejšího mistrovství republiky dvojic ve Slaném:

AMK ZP Pardubice: 1 Jan Jeníček, 2 Matouš Kameník, 15 Jaroslav Petrák
SPT Profil Kopřivnice: 3 Jan Macek, 4 Lars Skupieň (PL), 16 Radek Bambuch
AK Slaný: 5 Eduard Krčmář, 6 Jakub Jamrog (PL), 17 Bruno Belan
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jan Kvěch
KF PD Třebusice: 9 Adam Bubba Bednář, 10 Daniel Klíma
PK Plzeň: 11 Matěj Frýza, 12 Štěpán Melč
AK Markéta Praha: 13 Vojtěch Šachl, 14 Jaroslav Vaníček

Příští týden korunuje hned dvě dvojice českých šampiónů

Slaný a Plzeň – 15. června
Středa v podvečer Slaný a neděle odpoledne Plzeň. Příští týden se tyto dva stadióny stanou dějištěm klíčových podniků domácího kalendáře. Budeme znát šampióny ve dvojicích a v juniorských družstvech, přičemž se v obou případech pojede dle párového rozpisu pro sedm týmů na jednadvacet rozjížděk. Startovní listiny spatřily světlo světa již dnes, byť se v řádu hodin dočkaly dvou změn. Shodou okolností se dotkly slánského podniku. Plzeň nebude mít Maria Hausla, naopak Kopřivnice staví náhradníka v osobě Radka Bambucha.

Startovní listiny mistrovských závodů v příštím týdnu:

MR dvojic, Slaný – středa:
AMK ZP Pardubice: 1 Jan Jeníček, 2 Matouš Kameník, 15 Jaroslav Petrák
SPT Profil Kopřivnice: 3 Jan Macek, 4 Lars Skupieň (PL), 16 Radek Bambuch
AK Slaný: 5 Eduard Krčmář, 6 Jakub Jamrog (PL), 17 Bruno Belan
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jan Kvěch
KF PD Třebusice: 9 Adam Bubba Bednář, 10 Daniel Klíma
PK Plzeň: 11 Matěj Frýza, 12 Štěpán Melč
AK Markéta Praha: 13 Vojtěch Šachl, 14 Jaroslav Vaníček
MR juniorských družstev, Plzeň – neděle:
AK Slaný: 1 Bruno Belan, 2 Jan Hlačina
KF PD Třebusice: 3 Adam Bubba Bednář, 4 Daniel Klíma
PK Plzeň/ZP Pardubice: 5 Štěpán Melč, 6 David Hofman
Olymp CS MV: 7 Petr Chlupáč, 8 Jaroslav Vaníček
PK Plzeň: 9 Matěj Frýza, 10 Mario Hausl (D), 19 Oliver Schmid
AMK ZP Pardubice: 11 Jan Jeníček, 12 Matouš Kameník
AK Markéta Praha: 13 Michal Baštecký, 14 Vojtěch Šachl
Slaný bude v českých dvojících obhajovat rovnou dva tituly | foto Pavel Fišer