Archiv pro rubriku: speedwayA-Z

Slánská sedmdesátka se pokřtila jaksepatří

Slaný – 7. října
Letos se deště na podobě českého plochodrážního kalendáře zaplaťpánbůh nepodepsaly jako v loňské sezóně. Přesto stihla odložit srpnovou slánskou extraligu. A s ní také křest knihy Antonína Škacha a Antonína Vildeho Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem.

Na Slánské hoře, kde před rokem vzniknul snímek pro titulní stranu | foto Eva Palánová
Antonín VIlde a slánský starosta Martin Hrabánek při křtu knihy | foto Karel Herman

První stovka výtisků, která do Slaného dorazila již na původní termín, se k prvním čtenářům dostala již měsíc před prvním křtem. Knihy se prodávaly v Pardubicích, v Plzni, v Liberci, v Březolupech a v Divišově. A konec konců také při poháru stopětadvacítek na malém slánském ovále.

Nová kniha přilákala také televizní kamery | foto Eva Palánová

Největší díl slávy pro Slánskou sedmdesátku čekal až se závěrem extraligy. Na nástupu ji pokřtil starosta královského města Martin Hrabánek. A vedle stánku s občerstvením probíhala autogramiáda.

U stolečku zasedli Karel Voborník, Miroslav Rosůlek a také Jiří Štancl, jenž si zaslouží absolutorium. Aktivně se zapojil do prodeje, protože zájem diváků o publikaci byl obrovský. A protože se v okolí pohybovala řada dalších slánských plochodrážníků, ozdobily se knihy spoustou autogramů.

Také oni psali svými výkony slánskou knihu – zleva Aleš Dryml, Miroslav Rosůlek, Karel Voborník a Jiří Štancl | foto Eva Palánová

Březolupská šedesátka může do výroby

Česká Třebová – 7. listopadu
Dlouhá léta by vám na české knížky stačila knihovnička z domečku Karafiátových Broučků. Doba se naštěstí změnila. Ještě letos vyjde třetí kniha s tematikou sportu levých zatáček a opět s rukopisem vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové. Tisková předloha dvousetstránkové publikace Březolupská šedesátka aneb historie ploché dráhy na slovácké návsi je ve stadiu posledních korektur. Ale dychtiví čtenáři se prozatím mohou pokochat alespoň obálkou.

Vánoce se blíží

Je to prostě tak a na ulicích některých měst se již chystá výzdoba. Byť průměrný chlap dokáže pořídit dárky na benzínové pumpě i na Štědrý den ráno, přesto není špatné překvapení pro své blízké plánovat předem. Obzvlášť má-li být originální. Spolupracovník magazínu speedwayA-Z Štěpán Ševčík má řešení se svým výpravným kalendářem.

Český plochodrážní kalendář 2024se skvělými snímky Štěpána Ševčíka pořídíte za Kč 549,9. A pakliže zpalaíte předem na bankovní účet, ušetříte za poštovné.

Objednávat můžete na www.stepansevcik.com/kalendar.

Březolupská šedesátka má za sebou poslední redakční práce

Česká Třebová – 28. října
Rukopis nové knihy Březolupská šedesátka, aneb historie ploché dráhy na slovácké návsi je sepsán. Grafik Jaromír Svoboda jej převedl do grafické podoby, která v současnosti prodělává poslední korektury. Listopad ji zastihne ve výrobě, aby publikace o zhruba dvou set stranách spatřil světlo světa ještě letos. A my teď po měsíčním úsilí vrátíme magazín speedwayA-Z do jeho běžného módu, dopíšeme reportáže, a kdo ví, kdy se náš rukopis zase objeví na nějaké velké knize.

Při korekturách se hodí každý šikovný čtenář | foto Antonín Škach

Sobota uvidí křest slánské sedmdesátky

Slaný – 5. října
Řada lidí si ji pořídila, protože by byla škoda nejít s ní do prodeje, když opustila tiskárnu. Ano, řeč je o nejnovější plochodrážní knize Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem. Všechny dosavadní akce byly ovšem jen předpremiérou. Hlavní slávy se dočká až tuto sobotu.

 

Počasí totiž odložilo nejen slánský extraligový závod nýbrž také slavnostní uvedení publikace na trh. Vše se napraví v sobotu. Na nástupu bude knížka pokřtěna za účasti starosty královského města Martina Hrabánka.

Plánuje se také autogramiáda slánských plochodrážníků. Klub o účast požádal mimo jiné Miroslava Rosůlka, Karla Voborníka, Josefa Rybáře, s nímž by mohl dorazit také Josef Minařík, Václava Burandu, Milana Matouška, René Junu a další postavy své historie.

Dost možná dorazí i další esa naší plochodrážní historie a tak se rýsuje skvělý happening. Samozřejmě po závodech se otevře depo, kde bude nejen kompletní slánský tým včetně svého kouče. Váš výtisk tak mohou ozdobit cenné autogramy.

Zájemcům připomínáme, ať si na knihu vezmou tašku. Má skoro čtyři sta stránek velkého formátu a váží okolo kila. A stále se prodává za pětikilo.

Slánská sedmdesátka byla v předprodeji na řadě stadiónů, ale křtu se dočká až pozítří | foto Antonín Škach

Rudolf Belan bude mít těžší dodávku

Slaný – 26. září
Kniha Březolupská šedesátka, aneb šedesát let ploché dráhy na slovácké návsi míří do finiše. Probíhají poslední korektury a grafik Jaromír Svoboda dává první z bratru tří set stránek do tiskové předlohy. Protože spěch by publikaci jen uškodil, při čtvrteční finále v Březolupech ještě k mání nebude. Potenciální čtenáři si však budou moci udělat představu, co je čeká, protože v prodeji bude její o pár týdnů starší sestřenice.

 

Objemná publikace Slánská sedmdesátka, aneb od padesátého doleva a smykem mapuje především historii ploché dráhy ve středočeském královském městě. Ovšem na Březolupy a jejich závodníky v ní také narazíte. A to tím spíše, strávil-li Martin Málek, jenž se oficiálně rozloučí s aktivní kariérou, ve Slaném hezkou řádku sezón.

Prostřednictvím dodávky Rudolfa Belana, jehož syn Bruno v závodě poveze startovní číslo dvě, jich na Moravu přijede slušný počet. K mání bude za rovnou pětistovku.

Rudolf Belan při poháru kolibříků ve Slaném novou knihu i prodával – na snímku s Michalem Průchou, který si pro publikaci přijel i dcerkou v kočárku | foto Antonín Škach