Lukáš Hutla do Heerenveenu nemá vstupenku

Přelouč – 4. dubna
Letošní dočasnou pauzu si vylepšil pátou příčkou v evropském šampionátu v Sanoku. O jeho další budoucnosti se rozhodne zítra večer v nizozemském Heerenveenu. Pro první dva budou připraveny vesty se startovními čísly sedmnáct a osmnáct víkendového rozhodujícího dvojzávodu o titul ledařského mistra světa. Lukáš Hutla jej uvidí tak či onak.

 


Tipujte:

Dostane se Lukáš Hutla do mistrovství světa?

View Results

Loading ... Loading ...

Lukáš Hutla míří do Heerenveenu | foto Petr Makušev (Sport Photo)

Protože trénink na volný závod se koná již dnes v sedm večer, výprava z Přelouče se vydala na cestu již včera po západu Slunce. V Oseku naložila Davida Lizáka, který by jinak musel za Franzem Zornem do Salzburku vlakem. V Chocenicích u Andreje Diviše se zastavila kvůli motoru a pak se rozjela přes Německo směr Heerenveen.

„V pátek večer jsou závody,“ říká Lukáš Hutla. „Jedu o mistrovství světa. Uvidíme. Když se nepovede, podívám se z tribuny, když jo, tak z motorky.Vstupenku jsem si zatím nekupoval. Jako divák jsem si užil závody už v Inzellu. Všechna čest, jak Aki Ala-Riihimäki vypiloval tu svoji motorku. Sedí dole, ale jede mu to jako kráva.“

Lukáš Hutla v akci | foto Petr Makušev (Sport Photo)

Šampionát zatím vede úřadující šampión Martin Haarahiltunen o dva body právě před finským rutinérem, jenž se o druhou pozici dělí s Maxem Nidermaierem. Heikki Huussko číhá pozadu o další dva body. Andrej Diviš je prozatím třináctý.

Otazník visí nad Johannem Weberem. Němec zatím figuruje v oficiální startovní listině, avšak v Inzellu si zlomil žebra.

Bory ožívají

Plzeň – 4. dubna
Ačkoliv byl závod seriálu PRO-TEC Mini Cup zrušen, oba plzeňské ovály včera zažily trénink. Otevřený trénink se zde bude opakovat rovněž tuto sobotu šestého dubna od devíti hodin.

 

V Plzni zdárně pokračuje výměna nafukovacích vaků | foto PK Plzeň