Archiv pro rubriku: MČR Na dlouhé dráze

Mariánské Lázně našly další termín

Mariánské Lázně – 3. července
Dlouhodrážní OPEN, který se na konci května utopil v dešťových přívalech, našel původní náhradní termín třetí červencovou sobotu. Jenže Hynek Štichauer bude mít své motocykly ve Francii, kde jej kromě tamní ligy očekávají i závody na travnatých oválech. Jet mistrovství republiky bez úřadujícího šampióna by samozřejmě nebylo vůbec dobré.

 

Řešení nakonec poskytla sobota jednatřicátého srpna. Zda zde najde útočiště také jeden z odložených podniků série PRO-TEC Mini Cup je zatím ve hvězdách. Každopádně na rozdíl od mistrovských závodů se pohárové podniky netěší velkému jezdeckému zájmu. Pořadatelé uvažují o německých čtyřkolkách, v areálu má být také akce RC modelů pro truck trial.

Startovní listina se začíná rodit. V Německu je druhý den pouťák v Beghauptenu, nicméně závod na klasické dráze se zde pojede již v sobotu večer. A Karel Kadlec má signály od závodníků, kteří tam zůstanou na oba dny. Na druhou stranu pro jiné je možnost dvou podniků long tracku o jediném víkendu zajímavá.

Mariánské Lázně se pojedou 31. srpna | foto Pavel Fišer

Karel Kadlec začíná znovu od píky

Mariánské Lázně – 11. června
Déšť letos naštval především pořadatele ve Slaném. Ovšem v zástupu na reklamace by je u svatého Petra mohli předběhnout borci z Mariánských Lázní. Plné garáže účastníků českého dlouhodrážního OPEN, kteří se po tréninku těšili na boj o titul, museli pustit domů s polovinou přislíbených náhrad. Na scéně je nyní náhradní termín dvacátého července. A pro Karla Kadlece začíná nová porce olbřímí práce poskládat znovu důstojnou startovní listinu.

 

„Startovku musíme řešit znovu,“ říká bývalý plzeňský závodník, který se již léta podepisuje pod obsazení českého šampionátu na dlouhé dráze. „Nevím, kdo bude moct. Musím počkat, až se přihlásí, potom uvidíme, co bude dál.“

Mariánské Lázně našly svůj náhradní termín | foto Pavel Fišer

 

Silné slejváky dorazily český dlouhodrážní OPEN

Mariánská Lázně – 25. května
Všechno klapalo jako na drátku. Kolibříci měli mírné zpoždění se svým mistrovským podnikem na mini ovále. Pak se pozornost soustředila na lázeňský kilometr. Osmnáctka účastníků OPEN šampionátu na dlouhé dráze a jeden náhradník odtrénovali. Diváci si užívali doprovodnou show s freestylisty a kaskadéry. Smrticí úder závodu už mohla dát jedině pořádné průtrž mračen, jejíž příval by pískový ovál nebyl schopný absorbovat. Nikdo ji nezval. A když přišla ani nevítal. A ta svině proradná si vzala s sebou své stejně hnusné sestry. Ze všech možných alternativ nakonec dala smysl ta nejhorší. Ručník v ringu a víra v náhradní termín.

 

Hlavní slovo měla voda z nebes | foto Karel Herman

 

Hynek Štichauer byl v tréninku hodně rychlý | foto Pavel Fišer

Depem se šířily informace, jak jsou Hynek Štichauer a Jesse Mustonen strašlivě rychlí. Samozřejmě z pohledu běžného oka bez pomoci časomíry. Brzy ale všechny přítomné zaměstnala obloha. Před půl druhou se otevřela naplno. A už do z ní padalo!


Jan Macek po tréninku:

„Motorky tarokovaly ve velkých otáčkách. Obě dvě, mrchy. Asi karburátor, snad to bude dobré.“


Rovněž Jesse Mustonen nepostrádal rychlost | foto Pavel Fišer

Strašlivou průtrž mračen doprovázelo burácení hromu. Optimismus dodávaly meteorologické radary, že by okolo patnácté hodiny mělo přestat pršet. O půl třetí se sešla jury s jediným, zato zásadním verdiktem.


Hynek Štichauer na téma uplavaného závodu:

„Pořadatelská strategie byla chybně zvolená. První dvě série se měly jet před freestylem. Po bitvě je každej generál. Jediný dobrý rozhodnutí bylo to teď zrušit.“


Jan Macek potřeboval doladit motocykly | foto Pavel Fišer

Sejdeme se zase za hodinu a uvidí se. Dráha je tvrdá, rovinky jsou v pohodě, velká jezera půjdou odstranit. Dokonce vysvitlo sluníčko, ale záhy se opět spustil déšť. Kolem tři čtvrtě na tři ustal. Nápad o nedělním náhradním termínu ustoupil do pozadí.


Jan Macek se těší na letní termín:

„Překvapil nás déšť. Těšil jsem se na tyhle závody. V létě aspoň budu mít čas na přípravu motorek a bude to správný závod.“


Poslední slovo na ovále pronesl Daniel Klíma | foto Pavel Fišer

Verdikt nakonec zněl, že se pojede závod na dvanáct jízdě po třech kolech. A že se začne úderem šestnácté hodiny. O patnáct minut předtím dorazil další slejvák. Daniel Klíma si ještě třikrát objel dlouhatánský ovál. A bylo po všem.


Daniel Klíma líčí své závěrečné svezení:

„Bylo to dobrý, ale byl jsem na dráze sám. Tak ještě nevím jak je to pod tou cejchou.“


Není smutnější pohled než na promočené depo | foto Pavel Fišer

Dvě minuty před čtvrtou odpolední jury za účasti závodníků mítink zrušila. V neděli by byl problém se sanitkou. Pořadatelé přislíbili vyplatit účastníkům polovinu dojednané finanční částky. A začali přemítat o náhradním termínu. Osmadvacátého září při EVLS? Ale to je v Kopřivnici první liga, která se bez Hynka Štichauera a Jana Macka neobejde.

Pořadatelé se se závodníky férově vyrovnali | foto Pavel Fišer

Lázeňská sobota bude pořádně dlouhá

Mariánské Lázně – 24. května
Dlouhodrážní areál v Mariánských Lázních bude v centru pozornosti celý zítřejší den. Proklatě brzy ráno zde svým třetím dílem bude pokračovat český šampionát stopětadvacítek na mini oválech. Záhy se dění přesune na legendární kilometr. Po tréninku se začne bojovat o český titul. Mezitím proběhne doprovodný program s freestylisty a kaskadéry a vše uzavře koncert.


Tipujte:

Kdo se v sobotu v Mariánských Lázních stane mistrem republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Sobota bude v Mariánských Lázních patřit ploché dráze | foto Pavel Fišer

Kolibříků přijede osm, z toho šest Čechů. V rozpise pro devět závodníků na dvanáct rozjížděk a tři finále zůstane číslo devět volné. Startovní listina pro odpolední závod je úplně plná a to včetně jednoho náhradníka.

Dle Karla Kadlece, který její tvorbě zasvětil moře svého času, se prozatím nikdo neomluvil. Nepanují ani žádné hysterické obavy z počasí. Písková dráha vodu absorbuje a tak by hřebík do rakve závodu mohla zatlouct jen extrémně silná průtrž mračen.

Startovní listina MR 125 ccm na krátké dráze (9:00):

1 Jaroslav Bartek, Praha
2 Anton Keller, D
3 Lenja Tebbe, D
4 Jakub Hejkal, Slaný
5 Matěj Tůma, Slaný
6 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
7 Karel Průša, Slaný
8 Kryštof Kubal, Plzeň
9 neobsazeno

Startovní listina OPEN mistrovství republiky na dlouhé dráze (14:00):

31 Denis Helfer, D
42 Stephan Katt, D
33 Sebastian Adorjan, H
4 Jeffrrey Sijbesma, NL
5 Nynke Sijbesma, NL
6 Glenn Moi, N
267 Mario Niedermeier, D
86 Hynek Štichauer, Pardubice
95 Jesse Mustonen, NL
10 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
11 Jan Hlačina, Pardubice
121 Lois Tebbe, D
13 Daniel Spiller, D
141 Andy Appleton, GB (AMF)
15 Daniel Klíma, Praha
16 Jan Macek, Kopřivnice
54 Julian Bielmeier, D
18 Michaelis Lando, D
19 Maximilian Gammel, D (res)
Josef Franc, Hynek Štichauer a Stephan Katt, nejlepší trojice loňského šampionátu | foto Pavel Fišer

O body půjde v první, avšak nikoliv v poslední řadě

Mariánské Lázně – 18. května
Otevřený český šampionát na dlouhé dráze v Mariánských Lázních přinese příští sobotu zbrusu nový rozpis. Na rozdíl do praxe předchozích let se body nebudou sčítat až do konce, ale pouze ve čtyřech prvních sériích. Čtveřice nejlepších posléze postoupí do finále, dalších šest do rozjížďky poslední šance o dvě finálové příčky, jejichž výsledek určí pořadí prvních deseti. V patnáctičlenném startovním poli je nakonec pět Čechů. Premiérově si dlouhou dráhu okusí Daniel Klíma a Jan Hlačina.

Startovní listina OPEN mistrovství republiky na dlouhé dráze v Mariánských Lázních příští sobotu:

31 Denis Helfer, D
42 Stephan Katt, D
33 Sebastian Adorjan, H
4 Jeffrrey Sijbesma, NL
5 Nynke Sijbesma, NL
6 Glenn Moi, N
267 Mario Niedermeier, D
86 Hynek Štichauer, Pardubice
95 Jesse Mustonen, NL
10 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
11 Jan Hlačina, Pardubice
121 Lois Tebbe, D
13 Daniel Spiller, D
141 Andy Appleton, GB (AMF)
15 Daniel Klíma, Praha
16 Jan Macek, Kopřivnice
54 Julian Bielmeier, D
18 Michaelis Lando, D
19 Maximilian Gammel, D (res)
Hynek Štichauer loni vyhrál svůj druhý titul mistra republiky na dlouhé dráze | foto Karel Herman

Lázeňská sobota bude atraktivně dlouhá

Mariánské Lázně – 24. dubna
Kromě Plzně v sobotu zabouří také další západočeský ovál. Mezi desátou a třináctou hodinou si lázeňský kilometr mimo cizinců vyzkouší rovněž čeští závodníci včetně Jana Macka. Kopřivnický borec absolvoval loni Long Track of Nations. Letos plánuje nejen reprezentační starty včetně světového šampionátu do třiadvaceti let, ale pochopitelně rovněž mistrovství republiky. Bude se konat poslední sobotu měsíce května a jeho program se potáhne od rána až do noci.

 

Hynek Štichauer loni vyhrál svůj druhý titul mistra republiky na dlouhé dráze | foto Karel Herman

Všechno odstartují stopětadvacítky svým šampionátem na krátké dráze. Protože začíná již v devět ráno, budou mít kolibříci proklatě časný budíček. Není ale vyhnutí, již v jedenáct se na tisícovce objeví účastníci českého dlouhodrážního šampionátu.

Od jedné proběhne freestyle motokros a kaskadérská show. Od půl třetí se začne bojovat o český titul naostro. Kromě Hynka Štichauera, Josefa France, Jana Macka a Lukáše Hromádky se o něj budou ucházet také Němci, Angličané či Norové. Jmenovitě třeba Jörg Tebbe, Stephan Katt, Andy Appleton nebo Glenn Moi.

Po závodech je na programu koncert skupiny BabaHed v prostorách depa. Vstupenky budou slosovatelné a výherci získají pěkné ceny.

Po startu loňského finále letí Hynek Štichauer (bílá) dopředu před Daniela Spillera (žlutá), Stephana Katta (zelená) a Josefa France (červená) | foto Karel Herman