Archiv pro rubriku: Soutěže, hry a zábava

Richard Wolff hovoří o tradici

Volduchy – 29. listopadu
Hokejové utkání plochodrážního týmu není na zimní české scéně žádnou novinkou. Nejbližší se koná na plzeňském ledě již tuto sobotu, kdy Riky PD Team vyzývá HC Nýrsko. Buly je naplánováno přesně na 19:05 a domácí kapitán Richard Wolff zve fanoušky nejen do ochozů, ale po zápase rovněž na občerstvení. Přitom stačí hovořit o tradicích.

 

„Už musíme vyhrát,“ připomíná bývalý pražský plochodrážník nepříznivé výsledky minulých duelů. „Těším se a děkuju Mírovi Musilovi za finanční podporu. Chtěli bychom udržovat tradici, odvetu plánujeme na únor, jestli to klapne jako charitativní hokej.“

V plochodrážním týmu se vedle kapitána Richarda Wolffa objeví kupříkladu Miroslav Musil, Pavel Fuksa, Pavel Ondrašík, oba bratři Šebelovi, Ondřej Smetana nebo Zdeněk Simota. Josef Franc dorazí později, proto bude náhradníkem a koučem. Zlepšit herní taktiku bude pomáhat rovněž Karel Kadlec.

Zápasu bude předcházet minuta ticha za Richarda Wolffa staršího, jenž nás nečekaně opustil na konci října.

Zdeněk Scheiderwind získal Cenu Ď

Praha – 16. října
Cena Ď již více než dvě desítky let oceňuje mecenáše a dobrodince v různých kategoriích. Letos si na Nové scéně Národního divadla přišel pro ocenění rovněž Zdeněk Schneiderwind. Kategorie Sport pro Radost, Čest a Slávu se stalo jeho především díky jeho dlouholeté výchově mladých plochodrážníků, na jejímž vrcholu stojí seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup.

Zdeněk Schneiderwind s Cenou Ď na prknech Národního divadla | foto Cena Ď

Mezi stovkou PAVů se neztratil ani Patrik Linhart

Lhotka u Mělníka – 7. až 9. července
Sedmnáctý sraz přívěsných vozíků PAV proběhl v minulém týdnu ve Lhotce u Mělníka. Svého času se vyráběly v letňanské Avii později v semilském Kovozávodu a jejich repliky se produkují dodnes. Právě jedna z nich byla hlavní cenou tomboly akce, v níž byste nečekali ani náznak ploché dráhy.

Jan Boháč se na srazu PAVů setkal s Patrikem Linhartem | foto laskavostí Jana Boháče

Jan Boháč ostatně také ne, když sem ve své sajdkáře přivezl manželku a sestru. Opak byl pravdou. Sport levých zatáček tu prezentoval Patrik Linhart, který předvedl svůj stroj v akci. Oba muži si měli, o čem povídat, o Slaném nebo o Hynku Štichauerovi, v jehož technickém týmu bývalý slánský závodník pracuje.

Patrik Linhart předvádí plochddrážní motocykl | foto Jan Boháč

Snídaní nic neskončilo

Liberec – 28. března
Minulou středu jsme se byli ukázat v TV NOVA. Trochu nervozity a dobrá káva provázelo naše vystoupení. Už před dvěma lety byla NOVA na našem stadiónu v Liberci V reportáži, co proběhla, jsme řekli, že do dvou let budeme schopni závodit. Vynořila se také další pozvánka na léto, kde by si moderátoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet na libereckých drahách, co umí. To znamená, že letos to pro nás bude první ostrá sezóna.

 

Cílem naší práce je předvádět mladým začínajícím borcům jízdu na plochodrážním motocyklu. Nebude to po covidové době nic jednoduchého. Pomáhat nám budou jak někteří jezdci od nás tak i ze zahraničí.

E speedway je tak trochu jako trenažér pro mladé, kde můžou trénovat jak reakci na start v garáži v teple, tak jízdu na dráze. Díky nové technologii je motocykl vhodný pro školení jezdců, ale i pro zábavu.

Pozor –  pořád to je pořádně divoký blesk.

Natáčení byla veliká legrace | foto GRS Liberec