Archiv pro rubriku: MR 125 ccm

Karel Průša dál válcuje ostatní kolibříky

Plzeň – 26. května
Zní to k nevíře, ale je to tak. Včera v Plzni pršelo, ale snad jediným místem, kam nekápla ani kapička, byl borský plochodrážní areál. Od jedné hodiny proto na malém ovále mohl pokračovat český šampionát stopětadvacítek. Karel Průša neudělal jedinou chybičku a dalším suverénním triumfem navýšil své vedení na hrotu aktuální klasifikace. Jeho slánský kolega Jakub Hejkal si na pobyty na pódiu již také zvyká, ovšem šokem se stalo třetí místo domácího nováčka Kryštofa Kubala.

Vyhlášení výsledků se všemi účastníky: zleva Karel Průša, Jakub Hejkal, Kryštof Kubal, Petr Kvěch, Štěpánka Nyklová, Lenja Tebbe a Anton Keller | foto Eva Palánová

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Karel Průša (červená) se ve finále A ujímá vedení před Kryštofem Kubalem (bílá) a Jakubem Hejkalem (modrá) | foto Eva Palánová
TOT C B A
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12 1.
2. Jakub Hejkal, Slaný 1 3 3 3 10 2.
3. Kryštof Kubal, Plzeň 3 3 2 2 10 3.
4. Petr Kvěch, Divišov 2 2 3 2 9 1.
5. Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 2 2 2 3 9 2.
6. Lenja Tebbe, D 3 1 1 2 7 3.
7. Anton Keller, D 2 2 2 1 7 1.

Poznámka: po pádech v Mariánských Lázních nestartovali přihlášení Jaroslav Bartek a Matěj Tůma; varování za startovní přestupek Štěpánka Nyklová v rozjížďce s číslem osm

Štěpánka Nyklová (červená) jde do čela béčka před Petra Kvěcha (modrá) a Lenju Tebbe (bílá) | foto Eva Palánová

Průběžné pořadí seriálu:

DIV SLA MaL PLZ TOT
11.5. 18.5. 25.5. 26.5.
1. Karel Průša, Slaný 20 20 20 20 80
2. Jakub Hejkal, Slaný 18 11 14 18 61
NC Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 16 16 16 12 60
3. Jaroslav Bartek, Praha 14 18 10 o 42
4. Matěj Tůma, Slaný 12 12 9 o 33
NC Lenja Tebbe, D 18 11 29
5. Petr Kvěch, Divišov 14 14 28
6. Kryštof Kubal, Plzeň 11 16 27
NC Dominik Keller, D o 12 10 22
7. Luboš Hromádka, Pardubice 11 10 21
8. Dominik Suchánek, Pardubice 9 9

Poznámka: klasifikováni jsou držitelé licencí AČR startující na motocyklech se spalovacím motorem; bodový klíč za umístění v závodech 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 11 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 -4 – 3 – 2 – 1; o = omluven ze závodu

Petr Kvěch (bílá) útočí na Lenju Tebbe (modrá) a Jakuba Hejkala (červená) | foto Eva Palánová

Kolibříci své lázeňské závody stihli

Mariánské Lázně – 25. května
Kulaťoučký měsíc si ještě na obloze hrál na schovávanou s šedivými máčky, jejichž vzdušné drapérie pitvořily jeho obličej do neskutečných bizarních tvarů. Řada kolibříků spěchajících k třetímu dílu svého českého šampionátu na mini oválech v Mariánských Lázních vidělo nebeskou burlesku na vlastní oči. Museli si totiž pořádně přivstat, začátek byl stanoven již na plochodrážně nekřesťanskou devátou hodinu. Nakonec to nebylo tak žhavé, byť Karel Průša byl jediným vítězem lázeňské soboty.

Lenja Tebbe, Karel Průša a Štěpánka Nyklová na stupních vítězů | foto Pavel Fišer

Obrovské štěstí v neštěstí

Kolibříci si museli na svůj závod počkat | foto Pavel Fišer

Pátečním slejvákům neunikly ani západočeské lázně. A tak ještě o půl desáté po malé dráze kroužil jen traktor v těsném závěsu červenou kropící sedmsetšestkou, která trať utajovala. Trénink byl posunul až na desátou. Upadl při něm plzeňský nováček Kryštof Kubal. Naštěstí se zvednul na nohy bez následků, což naneštěstí pro úvodní rozjížďky neplatilo.

Do té první nejlépe odstartoval Jaroslav Bartek. V úvodním výjezdu ale upadl a koulel se přímo pod kola Lenjy Tebbe. Dcera úspěšného německého závodníka, jejíž bratr měl odpoledne bojovat o český titul na lázeňském kilometru, neměla šanci se vyhnout.

Lenja Tebbe (bílá) objíždí Antona Kellera (modrá) | foto Pavel Fišer

Při vší Pražanově smůle mu dívka přejela pouze přes nohy. Mítink nedokončil, byl potlučený a otřesený, ale bez fraktur. Šťastný konec měl také pád Matěje Tůmy v rozjížďce s číslem dvě. Slánský borec za sebou nechal Štěpánku Nyklovou a útočil na vedoucího Jakuba Hejkala.

Ve druhém oblouku ale brknul o jeho zadní kolo. A šel přes hák rovnou na rameno. Pardubičtí zdravotníci jej důkladně vyšetřili, jelikož podezření na frakturu klíční kosti byly na místě. Zaplaťpánbůh i nyní byl jejich konečný verdikt optimistický. Matěj Tůma byl pouze otřesený. Ani on pochopitelně v závodě nemohl pokračovat.

 

Karel Průša našel soupeře, nikoliv přemožitele

Odstoupením dvou dravců jako by dnešní podnik dostal zcela nový náboj. Repete rozjížďky s číslem jedna vyznělo pro Lenju Tebbe. Vzápětí si Štěpánka Nyklová napravila startovní reputaci, když nechala Jakuba Hejkala celá čtyři kola za svým zadním kolem.

Matěj Tůma (bílá), Jakub Hejkal (modrá) a Štěpánka Nyklová (červená) letí do první zatáčky | foto Karel Herman

Ve třetí jízdě se prvně objevil Karel Průša. Olovené mraky se honily proklatě nízko, když slavil svůj první triumf ve stylu start – cíl. Zopakoval jej hned vzápětí. Jakub Hejkal se přitom připravil o vidinu finále A, když na protilehlé rovince vyjel ven z trati. Nenechal se zlomit.

V rozjížďce s číslem devět držel vnitřní lajnu a ještě v úvodním okruhu podjel Karla Průšu jakoby se nechumelilo. Jeho starší klubový kolega i uchoval chladnou hlavu. A po protilehlé rovince druhého kola se do vedení vrátil.

Své mistrovství prokázal Karel Průša rovněž ve dvanácté, poslední jízdě základního rozpisu. Dopředu letěla Lenja Tebbe. On ji lehce minul po její pravici již v první zatáčce. S dvanácti body postupoval do áčka s právem první volby startovní pozice.

 

Mistr a dvě slečny

Kdyby Jakub Hejkal prve Karla Průšu porazil, měl by osm bodů, ale především o jednu trojku navíc než Lenja Tebbe. Kdyby chyby, takhle šla do finále Němka s culíkem. Paradoxně, byť v rozjížďce s číslem devět sledovala duel obou Slaňáků zpovzdálí.

Karel Průša (červená) atakuje Jakuba Hejkala (bílá) | foto Karel Herman

Třetím do party byla Štěpánka Nyklová. Tři úvodní primáty nešlo zpochybnit. Excelentní bylo prostřední z šesté jízdy, kdy si na Lenju Tebbe počkala až do třetího okruhu. Razantní nájezd spodem do druhé zatáčky a trojka byla její. V osmé jízdě spadla, ale naštěstí až po odmávnutí šachovnicovým praporkem.

Ve dvanácté jízdě se zvenčí nedostala dopředu. No, a co, Karel Průša a Lenja Tebbe na ni stejně čekali na startovním roštu áčka. Ještě předtím se jelo béčko, céčko z důvodů zmiňovaných pádů muselo odpadnout bez náhrady. Jakub Hejkal si vychutnal Antona Kellera.

Karel Průša (modrá) vede dívčí dvojici Lenja Tebbe (červená) a Štěpánka Nyklová (bílá) | foto Karel Herman

Pak už to bylo konečně tady. Mistr, dvě děvčata a jeden elektrický motocykl. V rozjížďce klíčové k určení majitelů jednotlivých stupínků vítězů už Karel Průša žádné kompromisy neuznával. Byl by blázen, nevybrat si vnitřní dráhu. Nemohl odstartovat a rychleji.

Slečnám zůstal duel o stříbro. Vrch v něm zprvu držela Štěpánka Nyklová. Ve druhé zatáčce se ale dostala příliš na venek. Lenja Tebbe nemohla její chybu neztrestat. A pak si na blondýnku dávala pozor a držela se vnitřku jako klíště. Byť se Štěpánka Nyklová nevzdala, po vnějšku ji prostě objet nemohla.

TOT C B A
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12 1.
2. Lenja Tebbe, D 3 2 1 2 8 2.
3. Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 3 3 3 1 10 3.
4. Jakub Hejkal, Slaný 2 L 2 3 7 1.
5. Anton Keller, D 2 3 1 2 8 2.
6. Kryštof Kubal, Plzeň 2 L 2 3 7 E
7. Jaroslav Bartek, Praha F/R – – 0
8. Matěj Tůma, Slaný X – – – 0
Finále A – Karel Průša (červená) jde do vedení před Štěpánku Nyklovou (modrá) a Lenju Tebbe (bílá) | foto Pavel Fišer

Průběžné pořadí seriálu:

DIV SLA MaL TOT
11.5. 18.5. 25.5.
1. Karel Průša, Slaný 20 20 20 60
NC Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 16 16 16 48
2. Jakub Hejkal, Slaný 18 11 14 43
3. Jaroslav Bartek, Praha 14 18 10 42
4. Matěj Tůma, Slaný 12 12 9 33
5. Luboš Hromádka, Pardubice 11 10 21
NC Lenja Tebbe, D 18 18
6. Petr Kvěch, Divišov 14 14
NC Dominik Keller, D o 12 12
7. Kryštof Kubal, Plzeň 11 11
8. Dominik Suchánek, Pardubice 9 9

Poznámka: klasifikováni jsou držitelé licencí AČR startující na motocyklech se spalovacím motorem; bodový klíč za umístění v závodech 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 11 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 -4 – 3 – 2 – 1; o = omluven ze závodu

Kryštof Kubal (modrá) krotí svůj motocykl před zraky Antona Kellera (bílá) | foto Pavel Fišer

Lázeňská sobota bude pořádně dlouhá

Mariánské Lázně – 24. května
Dlouhodrážní areál v Mariánských Lázních bude v centru pozornosti celý zítřejší den. Proklatě brzy ráno zde svým třetím dílem bude pokračovat český šampionát stopětadvacítek na mini oválech. Záhy se dění přesune na legendární kilometr. Po tréninku se začne bojovat o český titul. Mezitím proběhne doprovodný program s freestylisty a kaskadéry a vše uzavře koncert.


Tipujte:

Kdo se v sobotu v Mariánských Lázních stane mistrem republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Sobota bude v Mariánských Lázních patřit ploché dráze | foto Pavel Fišer

Kolibříků přijede osm, z toho šest Čechů. V rozpise pro devět závodníků na dvanáct rozjížděk a tři finále zůstane číslo devět volné. Startovní listina pro odpolední závod je úplně plná a to včetně jednoho náhradníka.

Dle Karla Kadlece, který její tvorbě zasvětil moře svého času, se prozatím nikdo neomluvil. Nepanují ani žádné hysterické obavy z počasí. Písková dráha vodu absorbuje a tak by hřebík do rakve závodu mohla zatlouct jen extrémně silná průtrž mračen.

Startovní listina MR 125 ccm na krátké dráze (9:00):

1 Jaroslav Bartek, Praha
2 Anton Keller, D
3 Lenja Tebbe, D
4 Jakub Hejkal, Slaný
5 Matěj Tůma, Slaný
6 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
7 Karel Průša, Slaný
8 Kryštof Kubal, Plzeň
9 neobsazeno

Startovní listina OPEN mistrovství republiky na dlouhé dráze (14:00):

31 Denis Helfer, D
42 Stephan Katt, D
33 Sebastian Adorjan, H
4 Jeffrrey Sijbesma, NL
5 Nynke Sijbesma, NL
6 Glenn Moi, N
267 Mario Niedermeier, D
86 Hynek Štichauer, Pardubice
95 Jesse Mustonen, NL
10 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
11 Jan Hlačina, Pardubice
121 Lois Tebbe, D
13 Daniel Spiller, D
141 Andy Appleton, GB (AMF)
15 Daniel Klíma, Praha
16 Jan Macek, Kopřivnice
54 Julian Bielmeier, D
18 Michaelis Lando, D
19 Maximilian Gammel, D (res)
Josef Franc, Hynek Štichauer a Stephan Katt, nejlepší trojice loňského šampionátu | foto Pavel Fišer

Karel Průša neopouští hlavní titulky

Slaný – 18. května
Sobotní ráno se probudilo s pořádným splínem. Vzalo do ruky malířskou paleru, ale vystačilo si jen s barvami v široké škále šedi. Báječně kontrastovaly se zelení vnitřku slánského plochodrážního oválu vonícího čerstvě pokosenou trávou. Žluť mantinelů by slušela i van Goghovým plátnům. Ale kdo by řešil malířství, když se dopoledne před Memoriálem Antonína Vildeho konal druhý díl mistrovského seriálu stopětadvacítek na krátkých oválech. Jedna rozjížďka byla lepší druhé, překvapení střídalo druhé. Vítěze se ale netýkalo, protože v letošní sezóně by šokem bylo, kdyby Karel Průša nevyhrál.

Jaroslav Bartek, Karel Průša a Štěpánka Nyklová na stupních vítězů | foto Karel Herman

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Luboš Hromádka (modrá) útočí na Karla Průšu (bílá) | foto Antonín Škach
TOT C B A
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 12 1.
2. Jaroslav Bartek, Praha 3 2 3 3 11 2.
3. Štěpánka Nyklová, Liberec (E) 3 3 3 2 11 L
4. Petr Kvěch, Divišov 2 2 F 1 5 1.
5. Matěj Tůma, Slaný 1 3 2 2 8 2.
6. Jakub Hejkal, Slaný 2 1 2 3 8 L
7. Luboš Hromádka, Pardubice 2 F 2 E 4
8. Dominik Suchánek, Pardubice E ex 1 2 3

Poznámka: z původně přihlášených nepřijel Anton Keller (D); Dominik Suchánek byl v šesté jízdě předjet o kolo

Petr Kvěch (bílá) se dostává do čela finále B před Matěje Tůmu (modrá) | foto Antonín Škach

Průběžné pořadí seriálu:

DIV SLA TOT
11.5. 18.5.
1. Karel Průša, Slaný 20 20 40
2. Jaroslav Bartek, Praha 14 18 32
NC Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 16 16 32
3. Jakub Hejkal, Slaný 18 11 29
4. Matěj Tůma, Slaný 12 12 24
5. Luboš Hromádka, Pardubice 11 10 21
6. Petr Kvěch, Divišov 14 14
7. Dominik Suchánek, Pardubice 9 9

Poznámka:  klasifikováni jsou držitelé licencí AČR startující na motocyklech se spalovacím motorem; bodový klíč za umístění v závodech 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 11 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 -4 – 3 – 2 – 1.

Štěpánka Nyklová (bílá) jde do čela finále A před Karla Průšu (červená) a Jaroslava Barlka (modrá) | foto Antonín Škach

 

Kolibříci mění startovní listinu

Slaný – 17. května
Němec Anton Keller se zítřejších podniků českého šampionátu stopětadvacítek ve Slaném nezúčastní. Startovní číslo dvě dopoledne a sedm odpoledne proto zůstane volná. Na druhou stranu do závodu na krátké dráze zasáhne také Dominik Suchánek. Na své vestě poveze devítku.

Dominik Suchánek, synovec Tomáš Suchánka, v akci ještě na motokrosovém motocyklu | foto Karel Herman

Stopětadvacítek bude jako máku

Slaný – 17. května
Zítřejší Memoriál Antonína Vildeho ve Slaném olemují podniky obou českých šampionátů stopětadvacítek. Shodou okolností budou oba mít na programu svůj druhý díl. Dopoledne se ke slovu dostane malá, v rámci hlavního závodu také klasická dráha. Startovní listiny jsou zaplněné a rozhodně jedna od druhé neopisují.

 

Záleží na preferencích. A tak se Adam Nejezchleba s libereckým éčkem objeví pouze na velkém ovále. Stejně jako početná ekipa žarnovických závodníků včetně Filipa Kasana, který se zabydluje za řidítky pětistovky. Svým českým debutem projde Anna Hajková, jež se svému publiku představila v ostré akci již loni.

Už dopoledne naproti tomu přijedou Luboš Hromádka či Petr Kvěch. Mladší bratr stálého účastníka Speedway Grand Prix se po premiéře v seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup prvně objeví také v šampionátu ranku mistrovství republiky.

Startovní listiny mistrovských závodů 125 ccm zítra ve Slaném:

MR na krátké dráze (10:15):
1 Jaroslav Bartek, Praha
2 Anton Keller, D
3 Petr Kvěch, Divišov
4 Jakub Hejkal, Slaný
5 Matěj Tůma, Slaný
6 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
7 Karel Průša, Slaný
8 Luboš Hromádka, Pardubice
9 neobsazeno
MR (15:00):
1 Adam Nejezchleba, Liberec (E)
2 Filip Kasan, SK – Žarnovica
3 Karel Průša, Slaný
4 Anna Hajková, SK – Žarnovica
5 Jaroslav Bartek, Praha
6 Jakub Hejkal, Slaný
7 Anton Keller, D
8 Štěpánka Nyklová, Slaný (E)
9 Matěj Tůma, Slaný
10 Marek Ziman, SK – Žarnovica
Karel Průša – na snímku před Lubošem Hromádkou (modrá) a Štěpánkou Nyklovou (bílá) obhajuje post leadera v obou šampionátech | foto Karel Herman