Lukáš Hutla si dopřává rok závodní přestávky

Přelouč – 3. listopadu
Kalendář světových ledů je oficiálně venku nějakých čtyřiadvacet hodin. A už je tady novinka stejně žhavá jako nečekaná. Lukáš Hutla pojede jen do Inzellu, ale coby divák, pakliže mu někdo nenabídne práci mechanika v depu. A pokud se zase neuskuteční žádný závod českého šampionátu, jeho ohřebované speciály budou tichá jako vánoční noc.

 

Lukáš Hutla si dopřeje rok závodní pauzy | foto Pavel Fišer

„Letos mám jiný starosti, než myslet na závody a chystat se na zimu,“ přichází Lukáš Hutla s vysvětlením. „Mám pětiměsíčního Honzíka, stěhovali jsme se, předělával jsem barák. Letos jsem se na to vykašlal, nemám vůbec myšlenky na závodění.“

Definitivní tečka za úspěšnou kariérou však v jeho curriculum vitae není. „Sponzoři se mnou zůstali,“ říká. „Příští rok budu mít novej motor. Ale do Inzellu jedu jen jako divák. Nebo mechanik, když kluci budou chtít. Další sezónu bych se vrátil, ale letos mám prioritu rodinu.“

Jeho otec Radek se v letech silných mrazů angažoval rovněž pořadatelsky. „Kdyby v Čechách zamrzlo, závody pojedu,“ rozjasní se Lukáš Hutla. „To bych si pojistku a licenci udělal.“

Pokud se pojede český šampionát, Lukáš Hutla se v akci objeví | foto: FIM/Jesper Veldhuizen

Druhý Srandamač má druhý problém s deštěm

Kostěnice – 3. listopadu
Kostěnický ovál vyschl natolik, že se po něm ve středu mohl prohánět Pavel Fuksa na motocyklu se stojatým motorem. Bývalý pardubický závodník ale bude v neděli při závodním Srandamači kvůli hokeji chybět. A dost možná, že nebude sám.

 

Na vině je samozřejmě déšť. Po krásném začátku týdne se v noci na dnešek přihnaly šedivé mraky. Nad ránem z nich začalo pršet a prakticky do dnešního podvečera nepřestalo.

O osudu nedělního podniku se rozhodne zítra dopoledne. Organizátoři Srandamače mají dokonce pytle s pilinami, jimiž by vysušili nejhůře postižená místa.

Poháry na neděli jsou připravené, ale konečné slovo bude mít počasí | foto Dan Macl

Světové ledy znají svůj jízdní řád

Mies – 2. listopadu
Mezinárodní motocyklová federace FIM včera zveřejnila termínový kalendář mistrovství světa na ledové dráze v sezóně 2024. Oproti letošku s jediným finálovým mítinkem v Inzellu přibývá další v Heerenveenu. Kvalifikace je opět plánována na leden do švédského Örnsköldsviku.

Mistrovství světa na ledové dráze 2024:

27.1. kvalifikace – Örnsköldsvik (S)
23. – 24.3. finále – Inzell (D)
6. – 7.4. finále – Heerenveen (NL)
Na světová kolbiště se chystá také Lukáš Hutla | foto Kiril Ianatchkov