Swietochlowice – 23. srpna
Poslední díl mezinárodního seriálu redukovaných pětistovek ve Swietochlowicích byl dramatickým soubojem o celkové prvenství mezi Franciszkem Szczyrbou a domácím Bartlomiejem Kubicou. Bohužel nedorazil nejlepší závodník Německa Tyler Haupt, jehož ve stejném datu čekalo mistrovství Německa.

Ve druhé sérii v páté jízdě upadl domácí Bartlomiej Kubica svojí chybou a byl vyloučen. Místo nemocné Anny Hajkové a nemocného Filipa Kasana nastoupili do posledního seriálu Poláci6 Piotr Reszka a Krzysztof Harendarczyk. Marek Ziman měl ve své čtvrté jízdě pád, ale naštěstí vyvázl bez zranění a mohl odjet i svou pátou jízdu.
Ve dvanácté jízdě nešťastně upadl Julian Wronecki, který si údajně přivodil zlomeninu ruky. Další jízdy nedokončil. I pecka nej… Franciszek Szczyrba jedoucí po startu šestnácté jízdy na třetí příčce svojí vinou přetočením upadl a byl vyloučen. Piotr Reszka pro poruchu motorky nedojel.

Ve dvacáté jízdě měl největší smůlu Karel Průša. Nejprve se v jízdě zuby nehty držel za Franciszkem Szcyrbou, ale bohužel se musela jízda přerušit pro pád Emila Rimicanse. Do opakované jízdy se slánskému borci nepodařilo z technických důvodů v časovém limitu pokračovat.
Ale za polskými závodníky byl nejlepším v seriálu 500R! Vítězem byl Wiktor Klecha, druhý Franciszek Szczyrba a třetí Krzysztof Harendarczyk.
