Své sestavy zná rovněž Speedway of Nations 2

Mies – 8. července
Než se v Manchesteru vyhlásí světový šampión družstev, proběhne korunovace juniorských mistrů světa. Také Speedway of Nations 2 zná své trojice, které se pustí v pátek do boje. Evžen Erban bude mít k dispozici Adama Bubbu Bednáře, Jana Jeníčka a Matouše Kameníka.

Polsko 1 Wiktor Przyjemski (C), 2 Bartosz Banbor, 3 Jakub Krawczyk – kouč Rafal Dobrucki
Německo 1 Norick Blödorn (C), 2 Jonny Wynant, 3 Patrick Hyjek – kouč Sascha Dörner
Velká Británie 1 Leon Flint (C), 2 Daniel Thompson, 3 Samuel Hagon – kouč Neil Vatcher
Lotyšsko 1 Francis Gusts, 2 Nikita Kaulins, 3 Artjom Juhno – kouč Vladimir Ribnikovs
Česká republika 1 Adam Bubba Bednář (C), 2 Jan Jeníček, 3 Matouš Kameník – kouč Evžen Erban
Švédsko 1 Casper Henriksson (C), 2 Philip Hellström-Bängs, 3 Rasmus Karlsson – kouč Alexander Edberg
Austrálie 1 Keynan Rew (C), 2 James Pearson, 3 Michael West – kouš Mark Lemon
Dánsko 1 Jesper Knudsen (C), 2 Bastian Pedersen, 3 Villads Nagel – kouč Nicki Pedersen a Hans N. Andersen

Češi a Slováci v akci 514

Jsou tu prázdniny. A také plochodrážní, aspoň pokud se domácích podmínek týká. Padla první liga v Plzni, trošku už tradičně PRO-TEC Speedway Mini Cup, tentokrát v Liberci. I v Kostěnicích závodili flat trackeři. Inu, dění se posunuje na mezinárodní scénu. Ale už příští víkend půjdeme na stadióny v Žarnovici a v Liberci. Jenže dnes se musíme zase ohlédnout nazpět, přičemž se dostaneme také do Karlových Varů. Vážně.

 

V pondělí v Anglii pršelo. A tak se Jan Kvěch nemohl se svým King’s Lynn doma postavit Leicesteru.

Adam Bubba Bednář a Pavel Ondrašík při talk show v Karlových Varech | foto laskavostí Adama Bubby Bednáře

V úterý Piraterna Motala doma podlehla Lejonenu Gislaved těsně 43:45. Václav Milík přidal domácím pět bodů s bonusem (2 0 2 1 0).

Ve stejný den si Matouš Kameník oblékl vestu Zielonej Gory v Lublině. Inkasoval tři body bonusem (1 1 0 1) a duel polské extraligy U24 skončil nerozhodně 45:45.

Ve čtvrtek King’s Lynn doma zdemoloval Birmingham 57:33. Jan Kvěch prohrál až v rozjížďce s číslem patnáct s Piotrem Pawlickim. Suma sumárum, čtrnáct bodů (3 3 3 3 2).

V pátek Czestochowa doma podlehla Gorzowu 41:48 i celkově 83:96. Martin Vaculík ve vítězné sestavě dovezl dvanáct bodů (3 2 2 3 2).

Sobotní utkání druhé polské extraligy Poznaň vs. Krosno skončilo za stavu 44:46 a celkově 79:101. Václav Milík vyjezdil osm bodů s jedním bonusem (1 3 2 2 0).

Včera Zielona Gora předčila Leszno 53:37, v obou vzájemných střetnutích pak 98:82. Jan Kvěch dal pět bodů s bonusem (1 2 2 0).

A co ty Karlovy Vary? V padesátých letech se tu jezdila plochá dráha sériových strojů, kterou bychom dnes dost možná nazvali flat trackem. A v zimě dvaadevadesátého zde Jaroslav Pták se svým otcem pořádal šroubky. V sobotu byl Adam Bubba Bednář hostem talk show v Orlen zóně při slavném filmovém festivalu.

Červencový program se i nadále redukuje

Liberec – 8. července
S odstoupením Plzně z první ligy pochopitelně z českého kalendáře vypadl také její domácí mítink na Borech příští středu. Bohužel seznam ztrát není kompletní. Zítra se neuskuteční ani závod seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Důvod je obligátní, nepřihlásilo se šest zájemců vybavených licencemi. Ve Starých Pavlovicích se bude aspoň trénovat, čehož má využít i Štěpánka Nyklová před evropským a světovým pohárem v Žarnovici o příštím víkendu.

Kolibříci budou zítra v Liberci pouze trénovat | foto Petra Zahradníčková