Jan Macek upevnil postavení na čele přeboru

Chabařovice – 30. června
Po poledni na chabařovické obloze skotačil svěží vítr. Jenže dusné horko se nakonec přece jen vrátilo. Sluníčko vykouzlilo úžasné kulisy pro vzpomínkový akt na Jiřího Hurycha. Na druhou stranu sebralo pátému přeboru jednoho z favoritů. Hynek Štichauer se v páté jízdě dostal do pádu s Janem Jeníčkem. A protože se mítink protahoval, v rozpálených boxech mu nebylo zrovna hej. Když se mu svět začal před očima houpat, rozhodl se raději předčasně odstoupit. Jan Macek jej v rozjížďce s číslem jedenáct porazil a v ten moment neměl sobě rovného soupeře. Spolu s ním na vyhlášení zamířil také Jaroslav Vaníček a Matouš Kameník. Doprovodné mistrovské klání stopětadvacítek vyznělo pro Adama Nejezchlebu. Štěpánka Nyklová po srážce s Annou Hajkovou skončila v nemocnici, ale vyšetření mělo zaplaťpánbůh jen dát jistotu, že je bez zlomenin a vážnějších zranění.

Jaroslav Vaníček, Jan Macek a Matouš Kameník na pódiu přeboru | foto Antonín Škach

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

1. Jan Macek, Kopřivnice 3 3 3 3 3 15
2. Jaroslav Vaníček, Praha 2 3 3 3 3 14
3. Matouš Kameník, Pardubice 2 2 3 2 3 12
4. Jan Jeníček, Pardubice 3 1 3 1 3 11
5. Richard Geyer, D 3 1 2 3 2 11
6. Bruno Belan, Slaný 2 3 2 2 2 11
7. Jaroslav Petrák, Pardubice 1 3 1 2 1 8
8. Hynek Štichauer, Pardubice 3 2 2 – – 7
9. David Hofman, Pardubice 1 0 2 3 1 7
10. Jan Hlačina, Pardubice 2 2 0 1 2 7
11. Luboš Hromádka, Pardubice (250 ccm) F 1 1 1 2 5
12. Daniel Halamka, Slaný 1 1 0 2 0 4
13. Filip Kasan, SK – Žarnovica 1 0 1 1 1 4
14. Petr Marek, Praha (250 ccm) 0 2 1 E – 3
Mistrovství republiky stopětadvacítek – zleva Levi Böhme, Adam Nejezchleba a Karel Průša | foto Antonín Škach

MR 125 ccm:

TOT FIN
1. Adam Nejezchleba, Liberec (E) 3 3 2 3 11 1.
2. Levi Böhme, D 3 3 3 3 12 2.
3. Karel Průša, Slaný 2 2 3 2 9 3.
4. Marek Ziman, SK – Žarnovica 1 2 3 1 7 4.
5. Jaroslav Hajko, SK – Žarnovica 2 1 1 2 6
6. Jakub Hejkal, Slaný X 2 F 3 5
7. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 3 F/R – 4
8. Anna Hajková, SK – Žarnovica 3 1 X X 4
9. Erik Barth, D 0 0 2 2 4
10. Matěj Tůma, Slaný 2 0 1 1 4
11. Anton Keller, D 1 0 0 0 1
12. Jaroslav Bartek, Praha 0 1 F – 1

Poznámka: z původně přihlášených nepřijeli Kaylen Holstein a Jordan Holstein, proto byl použit jiný rozpis proti plánovanému

Chabařovice připomněly památku Jiřího Hurycha | foto Antonín Škach

Erik Barth měl stoprocentní jistotu až za cílovou čárou

Chabařovice – 30. června
Už časné ráno slibovalo všem Ústečanům další pořádně horký den. Proto řada z nich ocenila blížící se mraky. Jenže z nich sprchlo rovnou na chabařovický areál. Pátý díl českého šampionátu na malých drahách nabral hodinu zpoždění a trať se dávala do pořádku jen pomalu. Proto rozhodčí uplatnil tolerantní pravidlo o diskvalifikaci za vyjetí z oválu, kterých bylo tak i tak dost. Ve finále A dlouho vedl Petr Kvěch. Neměl ale jednoduchý život s Erikem Barthem. Němec si s ním několikrát prohodil pořadí, aby od druhé zatáčky třetího kola vedl definitivně. Nicméně Petr Kvěch, v jehož boxu se při návratu z Gorzowa objevil i jeho starší bráška Jan, se o odvetu snažil až do cíle.

Petr Kvěch, Erik Barth a Levi Böhme na pódiu | foto Antonín Škach

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Petr Kvěch (červená) se marně snaží vrátit do čela finále A před Erika Bartha (bílá) | foto Antonín Škach
TOT C B A
1. Erik Barth, D 2 F 3 3 8 1.
2. Petr Kvěch, Divišov 3 2 2 3 10 2.
3. Levi Böhme, D 2 3 3 F 8 3.
4. Karel Průša, Slaný 3 3 X F 6 1.
5. Jakub Hejkal, Slaný 1 2 1 3 7 2.
6. Anton Keller, D 2 1 2 2 7 3.
7. Matěj Tůma, Slaný 3 L 3 L 6 1.
8. Štěpánka Nyklová, Slaný (E) 1 1 2 2 6 2
9. Jaroslav Bartek, Praha 1 3 L L 4 3.

Poznámka:> z původně přihlášených nepřijeli Kaylen Holstein a Jordan Holstein, proto byl použit jiný rozpis proti plánovanému

Karel Průša měl smůlu jako hrom | foto Antonín Škach

Fredrik Lindgren je letošním šestým vítězem

Gorzow – 29. června
Seriál Speedway Grand Prix se v sobotu v Gorzowě zlomil do své druhé poloviny. Martin Vaculík měl na dohled finálovou jízdu, Jan Kvěch zase své první semifinále. A Bartosz Zmarzlik byl těsně u svého druhého letošního triumfu. Jenže v posledním okruhu jej o něho připravil Fredrik Lindgren. Nikdo z elitní patnáctky se zatím nemůže chlubit, že by vyhrál podnik Speedway Grand Prix více než jednou.

Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren a Mikkel Michelsen na pódiu | foto Pavel Fišer
Finálový duel Fredrika Lindgrena (modrá) a Bartosze Zmarzlika (červená) | foto Pavel Fišer

Ačkoliv patnáct tisíc diváků netleskalo domácímu vítězi, Bartosz Zmarzlik si na hrotu aktuální klasifikace udržuje obrovský náskok. Fredrik Lindgren ale připustili, že se mu líbí více lovcem než loveným. Ostatně ve finále to ukázal více než dokonale.

„Někdy je lepší být na druhé pozici než ve vedení,“ komentoval její průběh. „Můžete totiž jet v hlubokém materiálu a nemusíte si dělat starosti, co se děje za vámi. A já jsem se snažil závodit, jak jsem jen mohl.“

Martin Vaculík skončil až v semifinále | foto Pavel Fišer
1. Fredrik Lindgren, S 2 2 3 3 2 2 3 17
2. Bartosz Zmarzlik, PL 3 3 3 2 1 2 2 16
3. Mikkel Michelsen, DK 1 3 3 1 3 3 1 15
4. Leon Madsen, DK 2 2 1 2 3 3 E 13
5. Martin Vaculík, SK 2 3 3 0 1 1 10
6. Kai Huckenbeck, D 3 1 0 3 2 1 10
7. Szymon Wozniak, PL 1 2 2 1 3 0 9
8. Jack Holder, AUS 0 2 2 3 2 X 9
9. Jan Kvěch, CZ 3 0 1 0 3 7
10. Daniel Bewley, GB 1 3 0 2 1 7
11. Oskar Fajfer, PL 1 1 0 3 0 5
12. Max Fricke, AUS 0 0 2 2 1 5
13. Dominik Kubera, PL 2 1 1 0 0 4
14. Robert Lambert, GB E 0 1 1 2 4
15. Tai Woffinden, GB 3 X – – – 3
16. Maciej Janowski, PL 0 1 2 T 0 3
17. Jakub Miskowiak, PL 0 1 1
18. Oskar Paluch, PL 0 0 0
Jan Kvěch došel téměř až do semifinále | foto Pavel Fišer

Průběžné pořadí seriálu:

1. Zmarzlik 104, 2. Holder 77, 3. Michelsen 75, 4. Lindgren 72, 5. Lambert 72, 6. Vaculík 65, 7. Kubera 54, 8. Madsen 51, 9. Bewley 49, 10. Wozniak 49, 11. Doyle 47, 12. Huckenbeck 41, 13. Fricke 33, 14. Lebeděvs 32, 15. Kvěch 23, 16. Woffinden 23, 17. Fajfer 6, 18. Milík 4, 19. Cierniak 3, 20. Blödorn 2, 21. Žagar 2, 22. NIlsson 1, 23. Janowski 1, 24. Miskowiak 0, 25. Smolinski 0, 26. Kowalski 0, 27. Paluch 0, 28. Riss 0.

Jan Kvěch si připsal další vítězné jízdy | foto Pavel Fišer

Český postup z Plzně se stal realitou

Plzeň – 29. června
Saxofon u Nové branky kouzlil, jako si jeho hráč nemusel jen hrou vydělávat pár drobných do futrálu před sebou. Od svatého Bartoloměje jej přehlušovaly motory soutěžních automobilů sjíždějících ze startovní rampy osmnácté Rallye Plzeň. Západočeská metropole totiž během tropické soboty hostila dva motoristické podniky. Vedle podniku českého šampionátu v rallyesprintu také evropské semifinále plochodrážních devatenáctek. Po rozjezdu s Wiktorem Przyjemskim se stalo kořistí Dána Villadse Nagela. Do postupové osmičky se podíval rovněž Matouš Kameník.

Wiktor Przyjemski, Villads Nagel a Nazar Parnickij na stupních vítězů | foto Antonín Škach

Ze závodu připravujeme původní reportáž.

Česká reprezentace cestou na nástup: zleva Matěj Frýza, Bruno Belan, Jaroslav Vaníček a Matouš Kameník | foto Antonín Škach
1. Villads Nagel, DK 2 3 3 2 3 13+3
2. Wiktor Przyjemski, PL 3 3 2 3 2 13+2
3. Nazar Panickij, UA 3 2 3 3 1 12
4. Matouš Kameník, CZ 2 3 0 3 3 11
5. Bartosz Banbor, PL X 2 3 3 3 11
6. Luke Killeen, GB 2 1 3 1 3 10
7. Mikkel Andersen, DK 3 3 1 2 1 10
8. Pawel Trzesznewski, PL 3 2 X 2 2 9
9. Ashton Boughen, GB 2 2 2 0 2 8
10. Jaroslav Vaníček, CZ 0 1 2 2 0 5
11. Patrick Hyjek, D 1 1 2 1 X 5
12. Dante Johansson, S 1 0 1 1 1 4
13. Roman Kapustin, UA 0 0 1 0 2 3
14. Matěj Frýza, CZ (res) 1 1 1 0 3
15. Niek Meijerink, NL 1 0 0 0 0 1
16. Bruno Belan, CZ (res) 0 0 1 1
17. Nicolai Heselberg, DK 1 X – – – 1
18. Antoni Mencel, PL X – – – – 0

 

Maksymilian Pawelczak byl maximální rovněž při SGP3

Gorzow – 28. června
V průběhu let u nás závodil mnohokrát se stopětadvacítkou i dvěstěpadesátkou. Kolikrát si počínal naprosto suverénně a novinářské titulky hodně parafrázovaly jeho křestní jméno. Ve stejném duchu pojal i svůj titul mistra světa v kubatuře dvěstěpadesátek. Maksymilian Pawelczak se svěřil, že jej tlak při SGP3 v Gorzowě správně motivoval. Neztratili se ani Češi. Adam Nejezchleba skončil osmý, Karel Průša dvanáctý.

Beau Bailey, Maksymilian Pawelczak a William Cairns na pódiu | foto FIM

„Rád závodím a rád mám na sobě nějaký tlak,“ svěřoval se š´tastný vítěz. „To je, co miluju. Výhra v mé rodné zemi je úžasný pocit. Nemám slov. Udělali jsme všechno, co jsme mohli v boxech a bylo to stoprocentní. Jsem za to velice šťastný. Loni jsem bral stříbro a letos jsem věděl, že musím mít zlato. Vždycky jsem chtěl být mistrem světa a splnil jsem si svůj sen.“

Oba čeští zástupci v SGP3 – Adam Nejezchleba (vlevo) a Karel Průša | foto Petra Zahradníčková
1. Maksymilian Pawelczak, PL 3 3 3 3 3 15
2. Beua Bailey, AUS 3 2 3 3 2 13
3. William Cairns, GB 2 3 1 3 3 12
4. Villads Pedersen, DK 2 2 2 2 3 11
5. Sven Cerjak, SLO 2 2 3 2 2 11
6. Karol Szmyd, PL 3 3 3 0 1 10
7. Maksymilain Kostera, PL 3 E 1 3 0 7
8. Adam Nejezchleba, CZ 1 1 2 0 3 7
9. Cooper Rushen, GB 1 3 2 1 0 7
10. Leo Klasson, S 0 1 1 2 2 6
11. Elias Jamil Jensen, DK 2 1 2 1 X 6
12. Karel Průša, CZ 1 1 0 1 2 5
13. Jordy Loftus, AUS 0 2 1 0 1 4
14. Jacob Bolcho Pedersen, DK 1 0 0 2 1 4
15. Casper Appelgren, S 0 0 0 1 1 2
16. Noah Urda, F 0 0 0 0 0 0
17. Filip Beczkowski, PL (res) DNR
18. Kewin Nycz, PL (res) DNR

 

Širší sestavy obou SON jsou známé

Mies – 28. června
Druhý týden měsíce června se v britském Manchesteru ponese ve znamení boje o dva tituly kolektivních mistrů světa. Speedway of Nations se vrací po roční pauze se světovým pohárem. A po dvou jeho semifinálových kláních, jež určí po trojici soupeřů přímo nasazeným domácím, přijde na řadu Speedway of Nations 2 alias světový šampionát juniorských družstev. Manažeři včetně Evžena Erbana, jenž mimořádně zaskočí za Zdeňka Schneiderwinda, nahlásili širší sestavy s pěti jmény. Z nich nakonec vyberou trojici, která do konkrétního závodu nastoupí.

 


Jaký je Váš názor?

Vyberte tři reprezentanty pro semifinále SON:

View Results

Loading ... Loading ...

Předběžné sestavy SON a SON2 v Manchesteru:

semifinále 1 SON, úterý 9.7. :
Francie 1 David Bellego (C), 2 Steven Goret, 3 Mathias Tresarrieu, 4 Tino Bouin, 5 Jordan Dubernard – kouč Laurent Sambarrey
Polsko 1 Patryk Dudek, 2 Maciej Janowski, 3 Dominik Kubera, 4 Piotr Pawlicki, 5 Bartosz Zmarzlik (C) – kouč Rafal Dobrucki
Itálie 1 Michele Castagna (C), 2 Nicolas Covatti, 3 Nicolas Vicentin, 4 Matteo Boncinelli – kouč Alessandro Dalla Vale
Ukrajina 1 Andrej Karpov (C), 2 Marko Levišin, 3 Stanislav Mělničuk, 4 Nazar Parnickij, 5 Stanislav Ogorodnik – kouč bude potvrzen
Německo 1 Kai Huckenbeck (C), 2 Erik Riss, 3 Kevin Wölbert, 4 Norick Blödorn, 5 Valentin Grobauer – kouč Mathias Bartz
Švédsko 1 Fredrik Lindgren (C), 2 Jacob Thorssell, 3 Oliver Berntzon, 4 Kim Nilsson, 5 Timo Lahti – kouč Morgan Andersson
Finsko 1 Jesse Mustonen (C), 2 Antti Vuolas, 3 Tero Aarnio, 4 Niclas Säyriö, 5 Otto Raak – kouč Aki-Pekka Mustonen
semifinále 2 SON, středa 10.7.
Česká republika 1 Jan Kvěch, 2 Václav Milík (C), 3 Adam Bubba Bednář, 4 Daniel Klíma, 5 Eduard Krčmář – kouč Evžen Erban
Austrálie 1 Ryan Douglas, 2 Max Fricke, 3 Jack Holder (C), 4 Brady Kurtz, 5 Jaimon Lidsey – kouč Mark Lemon
Norsko 1 Mathias Pollestad (C), 2 Glenn Moi, 3 Truls Kamhaug, 4 Lasse Madland Fredriksen, 5 Magnus Klipper – manažer Kenneth Klipper Smith
Slovinsko 1 Anže Grmek, 2 Matic Ivačič (C). 3 Denis Štojs – manažer Gregor Arnšek
USA 1 Alex Martin, 2 Broc Nicol, 3 Gino Manzares (C), 4 Luke Becker, 5 Slater Ligthcap – kouč Steve Evans
Dánsko 1 Mikkel Michelsen (C), 2 Anders Thomsen, 3 Rasmus Jensen, 4 Mads Hansen, 5 Andreas Lyager – kouč Nicki Pedersen
Lotyšsko 1 Andrzej Lebeděvs (C), 2 Danil Kolodinskis, 3 Francis Gusts, 4 Jevgenij Kostigovs, 5 Oleg Michajlovs – kouč Vladimir Ribnikovs
SON2, pátek 12.7.
Polsko 1 Bartosz Banbor, 2 Jakub Krawczyk, 3 Oskar Paluch, 4 Wiktor Przyjemski (C), 5 Sebastian Szostak – kouč Rafal Dobrucki
Německo 1 Norick Blödorn (C), 2 Jonny Wynant, 3 Patrick Hyjek, 4 Ben Iken, 5 Marlon Hegener – kouč Sascha Dörner
Velká Británie 1 Leon Flint (C), 2 Daniel Thompson, 3 Samuel Hagon, 4 Ashton Boughen, 5 Joe Thompson – kouč Neil Vatcher
Lotyšsko 1 Francis Gusts, 2 Nikita Kaulins, 3 Artjom Juhno – kouč Vladimir Ribnikovs
Česká republika 1 Adam Bubba Bednář (C), 2 Jan Jeníček, 3 Matouš Kameník, 4 Jaroslav Vaníček, 5 Bruno Belan – kouč Evžen Erban
Švédsko 1 Casper Henriksson (C), 2 Philip Hellström-Bängs, 3 Noel Wahlquist, 4 Rasmus Karlsson, 5 Sammy van Dyck – kouč Alexander Edberg
Austrálie 1 James Pearson, 2 Keynan Rew (C), 3 Harison Ryan, 4 Michael West, 5 Tate Zischke – kouš Mark Lemon
Dánsko 1 Jesper Knudsen (C), 2 Bastian Pedersen, 3 William Drejer, 4 Villads Nagel, 5 Mikkel Andersen – kouč Nicki Pedersen a Hans N. Andersen
finále SON, sobota 13.7.:
Velká Británie 1 Daniel Bewley, 2 Tom Brennan, 3 Adam Ellis, 4 Robert Lambert, 5 tai Woffinden (C) – kouč Simon Stead a Oliver Allen
Český nároďák z evropského šampionátu v Pardubicích | foto Karel Herman