Do Debrecenu nakonec zamíří tři české čtvrtlitry

Debrecen – 2. července
Oproti původním kvótám se evropského šampionátu v kubatuře 250 ccm v Debrecenu zúčastní tři Češi. Vedle Adama Nejezchleby a Karla Průši také třetí v pořadí kontrolního závodu při pražském přeboru rovněž Petr Marek. Jemu situaci zkomplikoval další zadřený motor při nedělním Memoriálu Jiřího Hurycha, takže musí ještě k ladiči do Slovinska.

 

Evropský pohár začíná sobotními semifinále. Do prvního naskočí s dvanáctkou Adam Nejezchleba, ve druhém bude mít Karel Průša pětku a Petr Marek šestku. Do nedělního finále postoupí po osmi borcích. Nebo z druhého sedm, nebude-li mezi nimi domácí Zoltan Lovas.

Karel Průša prožívá vskutku nabité prázdniny, které začaly již v červnu. Se svými rodiči rovnou po ose zamíří do Toruně na kemp polské extraligy. Třetí ročník akce se koná od osmého do jedenáctého července za účasti nejmladších závodníků v kubaturách 85 – 140, 250 a 500 ccm.

Karel Průša je stále na cestách | foto Petra Zahradníčková

Deště zaplnily Slanému předposlední zářijovou sobotu

Slaný – 2. července
Pakliže má nějaký pořadatel plné právo si stěžovat na deštivé počasí letošního roku mají především ve Slaném. Na druhou stanu bezuzdné řádění svatého Petra zaplní fanouškům sobotu jednadvacátého září, jež v kalendáři původně zívala nudnou prázdnotou.

 

Nyní se sem dostal náhradní termín červnového přeboru, který tím pádem ve středočeském královském městě vyvrcholí. Doprovodí jej stopětadvacítky a to nejen svým klasickým šampionátem na velké dráze.

Kolibříci se dostanou do akce rovněž dopoledne. Na malém oválu je čeká mistrovský podnik, jenž měl být součástí dubnového flat tracku. Nyní bude dopoledne předcházet hlavnímu klání.

Slaný zažije pestrou závodní sobotu s programem na obou oválech | foto Antonín Škach

Štěpán Melč vzhlíží k srpnové pardubické juniorce

Zbůch – 2. července
Po zářijové fraktuře klíční kosti zahájil letošní sezóny nepřehlédnutelným způsobem. Udivoval svými bleskovými starty. A pakliže něco nevyšlo, bral to jako zisk dalších cenných zkušeností. Jenže na sklonku května si při tréninkovém pádu na borském stadiónu zlomil šestý hrudní obratel. Dnes má Štěpán Melč klíčovou kontrolu, jež odpoví na otázku, zda plzeňský závodník stihne srpnovou juniorku v Pardubicích.

 

Štěpán Melč má dnes klíčovou kontrolu | foto Pavel Fišer

„Ve druhý zatáčce mě to vytáhlo na venek,“ vrací se k nešťastnému incidentu z třicátého května. „Najednou jsem si štrejchnul zadním kolem. A už jsem letěl.“

Co bylo, bylo, důležitější je, co bude. „Už je to měsíc,“ odpočítává. „V úterý mám kontrolu, uvidím, co mi řeknou. Měsíc, dva, rád bych chytil juniorskej mistrák…“

Nešťastný květnový pád Štěpána Melče | foto Jaroslav Panuška