Češi a Slováci v akci 513

Pokud jste nebyli v sobotu v Plzni a v neděli v Žarnovici, prodloužili jste si plochodrážní půst. Na závody totiž půjdete až za měsíc v Liberci nebo na mezinárodní poháry stopětadvacítek v Žarnovici o týden dříve. Dlouhodrážní OPEN se posunul až na konec letních prázdnin a v červenci se o zábavy možná postarají v Kostěnicích a při poháru kolibříků v Liberci. A tam se také představí amatéři v polské sérii. Ale to je na červenci a my přece musíme uzavřít červen procházkou za našimi borci na zahraničních kolbištích.

 

V pondělí byl Jan Kvěch opět na startu britského Premiership. Birmingham doma podlehl 43:47 jeho King’s Lynn, jemuž on sám přispěl šesti body (2 1 3 0).

Václav Milík byl v úterý ve Švédsku. Ve Västervik jeho Piraterna Motala prohrála vysoko 65:25 a celkově 118:62. Pardubičan skóroval čtyřmi body (1 1 1 1 0 0).

Jedno z úterních duelů desátého kola polské extraligy U24 svedlo proti sobě dva Čechy. Matouš Kameník pro domácí Zielonou Goru inkasoval čtyři body s bonusem (1 1 1 0), Daniel Klíma vyšel pro hosty z Grudziadze naprázdno (0 0 – -). Suma sumárum 44:46.

Ve čtvrtek se Jan Kvěch dočkal v Premiership první porážky. Utkání Sheffield vs. King’s Lynn skončilo za stavu 54:36. Pražský borec inkasoval osm bodů (1 1 3 1 2).

Včera Václav Milík připsal dvanáct bodů svému Krosnu v utkání druhé polské extraligy proti hostujícímu Rzeszowu. Jeho tým přesto prohrál 40:50, nicméně za lepší součet skóre obou závodů 91:89 bral aspoň bonus.

Kromě polské velké ceny startoval Jan Kvěch ve dvou závodech ve Velké Británii | foto Pavel Fišer

Štěpánka Nyklová je v pořádku

Liberec – 1. července
Poslední červnovou neděli neměla zrovna jednoduchou. Dopolední šampionát republiky na miniovále ovlivnil ranní slejvák. Po obědě zase vyměnila motocykl. Ozvaly se hlasy, proč by jí měla patřit nominaci na mezinárodní poháry v Žarnovici, když celou sezónu sedlá éčko. A protože smluvní závodníci a jejich mechanici mají v kontraktu s libereckým týmem THK Racing klauzuli o zákazu komentování jízdních vlastností elektrických motocyklů, nezbylo než na odpolední mítink kolibříků usednout za řidítky Shupy se spalovacím motorem.

 

Štěpánka Nyklová je po včerejším pádu v pořádku | foto Antonie Škachová

Štěpánka Nyklová rychle umlčela pochybovače, že by jí nominaci pro Žarnovicu měla minout. Jenže v rozjížďce s číslem devět se dostala do kolize s Annou Hajkovou. Dlouhovlasá Slovenka rychle přispěchala na pomoc severočeské blondýnce, která se ocitla v péči lékařů.

Pro Štěpánku Nyklovou nakonec přihoukala rychlá ambulance, která ji dopravila do ústecké nemocnice.  Závodnice Slaného kromě sedřených zad naštěstí neutrpěla žádné zlomeniny či vážnější zranění.