Včera se v Pardubicích pouze trénovalo

Pardubice – 10. května
Projekt Talent Trophy loni v březnu vzbudil mezi plochodrážníky velkou pozornost. Pak se jaro usazovalo stále pevněji v křesle vládce kalendáře a zájem vzhledem k jiným závodním příležitostem opadal. Letos píšeme podobný příběh. S tím rozdílem, že deštivé počasí zabránilo pořádat podniky před ostrým startem sezóny. A tak letošní Talent Trophy včera v Pardubicích nezačala.

 

Bartlomiej Kowalski testoval v Pardubicích své motocykly. V depu se sešli ještě Jan Jeníček, Daniel Klíma, Dominik Hrbek, jehož otec David ovšem hodně laboroval s technikou, David Hofman, Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl, Marián Jirout, Jan Buňka a Václav Milík starší.

Zdeněk Schneiderwind a Jaroslav Petrák s berlemi po svém pondělním kopřivnickém pádu se rozhodli, že se bude trénovat na dvě kola. Když selhala páska, startovalo se praporkem.

A jaká je budoucnost Talent Trophy? „Když budou závodníci a zájem bude se jezdit dále, a když nebudou závodníci a zájem nebude, tak se dál jezdit nebude,“ říká vcelku logicky Zdeněk Schneiderwind.

Po kopřivnickém přeboru se včera svezl také Jan Jeníček | ilustrační foto Karel Herman