Severomoravský obr zažije pořádné sváteční motocyklové odpoledne

Kopřivnice – 5. května
Eduard Krčmář, který doposud kraloval českému přeboru, bude v pondělním třetím díle v Kopřivnici scházet. Nicméně zájem ze strany závodníků je stejně obrovský, takže sportovní komise musela opět řešit otázku kvalifikace. Od čtrnácti hodin se pod hradem Šostýnem bude odehrávat pořádné drama, které umocní veteránský Flat Track Cup a vyvrcholí Memoriálem Michala Matuly.

V souladu s pravidly je do hlavního závodu nasazeno čtrnáct závodníků včetně domácího zástupce Radka Bambucha. Zbývající čtveřice nastoupí k jedné kvalifikační jízdy, jejíž výsledek je rozdělí přesně napůl. Dva postoupí, dva budou náhradníky.

Startovní listina pondělního přeboru o Pohár AČR v Kopřivnici:

kvalifikace:
Štěpán Melč, Plzeň
Daniel Halamka, Praha
David Hofman, Pardubice
Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
hlavní závod:
1 Matouš Kameník, Pardubice
2 Adam Bubba Bednář, Praha
3 Jan Macek, Praha
4 Radek Bambuch, Kopřivnice
5 Hynek Štichauer, Pardubice
6 Matěj Frýza, Plzeň
7 Michal Baštecký, Praha
8 Jan Hlačina, Pardubice
9 Vojtěch Šachl, Praha
10 Jan Jeníček, Pardubice
11 druhý z kvalifikace
12 Bruno Belan, Slaný
13 Petr Chlupáč, Praha
14 Jaroslav Petrák, Pardubice
15 vítěz kvalifikace
16 Daniel Klíma, Praha
17 třetí z kvalifikace
18 čtvrtý z kvalifikace
Kopřivnici čeká první letošní závod | foto Eva Palánová

Extraliga rozhodla o divoké kartě na českou velkou cenu

Praha – 4. května
Kai Huckenbeck byl včera potvrzen jako divoká karta pro německou velkou cenu. Copak o to, třicetiletý borec se zde loni prezentoval slušným výkonem. Jenže v Teterowě se pojede až týden po Praze. A po nominaci na SGP České republiky zatím není ani vidu, ani slechu. Po včerejší extralize se však sešly klíčové osobnosti, aby klub své návrhy odeslal.


Tipujte:

Kdo dostane divokou kartu na SGP České republiky?

View Results

Loading ... Loading ...

Jan Kvěch je žhavým kandidátem na divokou kartu české velké ceny | foto Štěpán Ševčík

„Požádali jsme o výjimku, ale dneska musíme svůj návrh poslat,“ vysvětloval Pavel Ondrašík v průběhu včerejší pražské extraligy. „Má přijít měsíc před závodem. Poprosili jsme, abychom to mohli o dva dny posunout.“

Také letos Pražané zřejmě oznámí své nominace na SGP a SGP2 až při své tiskové konferenci. „Logicky se bavíme o dvou, třech jménech,“ nechtěl sportovní šéf pražské klubu prozradit nic dalšího o závodníkovi, který si třetího června v české metropoli oblékne vestu se šestnáctkou.

Nebude zase až takové překvapení, půjde-li o Václava Milíka či Jana Kvěch. „Když mi dají divokou kartu, budu rád a budu zase něco vědět o dráze,“ připomínal pardubický kapitán svůj objev rychlé vnitřní stopy v první zatáčce, který jej v rozjezdu poslal před Mateusze Sczpeaniaka.

Václav Milík nedá na svůj tým v boxech dopustit | foto Pavel Fišer

Václav Milík však extraligu nepojal jako rozhodující duel s Janem Kvěchem. „Nepřijel jsem s ním soupeřit, ale přijel jsem jen dělat svou práci,“ svěřoval se. „Kdyby mi ale tu kartu nedali, nevím, kam koukaj‘ (smích). Cítím se dobře, vidím, že na to mám. V hlavě jsem si pře analyzoval svůj přístup v Polsku.“

A výsledky jsou vidět, protože Václavu Milíkovi letos nevyšla vlastně jen evropská kvalifikace. „Dneska jsem tady jel stejný motor jako před rokem,“ vrátil se ještě k ouvertuře české extraligy. „A dělal jsem na něm dvanáct bodů. Ten rozdíl to byl element mezi řidítky a sedlem. Mám skvělý tým, suprový lidi, děláme plochou dráhu profesionálně, přišel mediální manažer. Člověk musí jít s dobou, mám co nabídnout. Je to hezký, další životní krok, jde to dopředu.“

Jeden z nich s největší pravděpodobností poveze šestnáctku při SGP v Praze – Václav Milík (bílá) nebo Jan Kvěch (červená) | foto Štěpán Ševčík

Polská družstva se v Pardubicích příští týden nepojedou

Pardubice – 5. května
Déšť zkomplikoval začátek polského šampionátu juniorských družstev. Úvodní dvojzávody skupiny D, v níž figuruje opět tým ACCR, v Ostrowě a Rawiczi spláchnul déšť. Nyní polská federace upravila termíny, které se týkají rovněž mítinků příští středu a čtvrtek v Pardubicích. Uskuteční se až v náhradním termínu, který však před kvalifikací juniorského mistrovství světa v sobotu dvacátého května nebude.

Pardubice budou polská juniorská družstva hostit v jiném termínu | foto Pavel Fišer