V Liberci se připravují na Svět

Liberec – 30. června
Program na přípravu závodníků na mistrovství světa e Evropy se rozjel na pavlovickém stadiónu naplno. Minulý víkend se ještě závodilo v Praze a polské Wroclawi. Velké nasazení libereckého týmu vedeného Tomášem Kollertem se proměnilo na první a čtvrté místo v Praze a druhé a čtvrté ve Wroclawi.

 

V obou dnech se do finálové jízdy probojovaly obě E speedway. Velký úspěch pro motocykl, co má podpořit výchovu začínajících závodníků. To jen potvrzuje, jak rychle se mladí závodníci naučí na E speedway jezdit a závodit.

V Praze sedlal E speedway Adam Nejezchleba a Julian Wronecki. Ve Wroclawi jako číslo jedna byl opět Adam Nejezchleba a vedle sebe měl Štěpánku Nyklovou. Oba závody jakoby odstartovaly přípravu na vyvrcholení letošní sezony.

Štěpánka Nyklová bude na stopětadvacítce obhajovat v Gdaňsku sedmou příčku z loňské sezony na evropském poháru a Adam Nejezchleba pojede poprvé v Rize závod mistrovství světa na dvěstěpadesátce.

Do Liberce byl na úterý a čtvrtek pozván australský mladý jezdec startující za Liberec v extralize Michael West. Ten využil středeční volno a odskočil si do Slaného.

Liberec vás také zve na sobotu 8. července na závody do Starých Pavlovic na pokračování českého přeboru a vyvrcholení klasického šampionátu stopětadvacítek, v němž pojedou i naše éčka.

Adam Nejezchleba a Tomáš Kollert kují elektrické pikle | foto Antonín Škach

Půlka českého národního týmu trénovala ve Slaném

Slaný – 28. června
V sobotu startuje evropský šampionát družstev v kubatuře 250 ccm ve slovinském Kršku, kde české barvy budou hájit Dominik Hrbek a Oliver Schmid. Není proto divu, že se pardubický závodník včera objevil na tréninku ve Slaném. Kromě něho se na oválu objevili Bruno Belan, Michael West, Karel Průša a dva domácí kolibříci.

Včera se ve Slaném trénovalo | foto David Hrbek

Čeští mladíci vybojovali expresní druhou příčku

Leszno – 28. června
Deště v Polsku negativně ovlivnily čtvrté kolo tamního šampionátu juniorských družstev. Závod skupiny D se však odjel celý, byť během něho poprchávalo. Pořadatelé spěchali a dvacet rozjížděk proběhlo bez jediného úpravy trati. Každý z českého čtyřlístku přivezl osm bodů, což týmu ACCR stačilo na druhou příčku.

 

Déšť v Leszně závod neohrozil | foto Zdeněk Schneiderwind

„Kluci odvedli parádní výkon,“ liboval si Zdeněk Schneiderwind. „V každé jízdě bojovali. Ve finále soupeři otočili Honzu Jenička přes hák. Naštěstí se oklepal a opakovanou rozjížďku vyhrál. Myslím, že si všichni parádně zazávodili. Jen tak dál.“

Skupina D polského šampionátu juniorských družstev vyvrcholí v Pardubicích. Termín by měl být 19. července.

1. Agromix Polcopper Unia Leszno 43 Tobiasz Musielak 6, Jakub Žurek 10, Hubert Jablonski 13, Antoni Mencel 14, Kuba Wojtynka 0
2. Team ACCR 32 Jaroslav Vaníček 8 (2 2 1 0 3) 8, Matouš Kameník 8 (2 1 3 2 0), Vojtěch Šachl 8(2 2 0 2 2), Jan Jeníček 8 (1 0 2 2 3)
3. Metalica Recycklin Kolejarz Rawicz 24 Franciszek Majewski 14, Patryk Nater 3, Blažej Wypior 5, Kacper Klimek 2
4. ULTRAPUR Start Gniezno 20 Patryk Budniak 5, Adrian Saks 4, Jedrzej Chmura 2, Mikolaj Czapla 9
Stříbrný český tým – zleva Petr Šachl, David Kameník, Matouš Kameník, Zdeněk Schneiderwind, Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček, Jan Jeníček a Jiří Jeníček | foto laskavostí Zdeňka Schneiderwinda

Talent Speedway Slaný nezná slovo odpočinek

Slaný – 23. června
Necelých čtyřicet osm hodin dělilo některé členy AK Slaný, aby se po vydařeném finálovém klání mistrovského mítinku dvojic opět sešlin a plochodrážním stadiónu ve Slaném a věnovali se nejen svému koníčku, ale především výchovnému procesu mladé generace nadějných plošinářů.

 

Talent Speedway Slaný měl další pokračování v pátek 23. června v tradičním čase sedmnáct hodin. Přesný jako nově zrekonstruovaný staroměstský orloj byl  vedoucí projektu Aleš Altman, aby zorganizoval celý průběh pátečního podvečera.

Tradičně nechyběl trenér Miroslav Rosůlek, vedoucí SCM David Filipovský, Tomáš Hejkal, který měl na starost kosmetickou stránku malého oválu, aby frekventanti měli pro svůj trénink patřičný komfort pro svoji činnost.

Cestu do Slaného opět vážil Jaroslav Bartek, pražský začínající závodník využívá pohostinnosti slánského klubu, aby se zdokonaloval ve svém umění. Z Prahy přijel i Stanislav Kohout, jehož v sobotu čekal mistrovský závod ve flat tracku na pražské

Markétě. Slánská enkláva byla tradiční, a sice Jakub Hejkal, Aleš Altman mladší a Robert Samek. Bohužel Jakub Hejkal byl brzy ze hry, příčinou byla technická závada na jeho nedávno zakoupeném motocyklu. Ostatní postupně dostali dostateční prostor, aby se zdokonalovali a vzhledem k tomu, že byl přítomen i Bruno Belan a byl plně vybaven, přátelsky se zhostil role instruktora a několikrát tak předvedl mladým začátečníkům, jak mají ovládat své stroje.

Přátelská atmosféra všech přítomných a zainteresovaných osob má pozitivní vliv na pořádání Talent Speedway Slaný, která bude mít před prázdninami pokračování 30. června.

Slánská akademie se má čile k světu | foto Aleš Altmann

Kostěnice otevírají český plochodrážní červenec

Kostěnice – 27. června
Na oválku nedaleko železniční tratě v Kostěnicích se letos docela pravidelně trénuje, ale první oficiální akce se letos uskuteční až první červencovou sobotu. Na pořadu dne je kontrolní trénink pro všechny zájemce, kteří mají k dispozici pojízdnou motorku a chtějí se tentokrát zcela zdarma projet.

Využít tuto možnost by měli všichni, i ti, kdo se chtějí pouze svézt a nechtějí závodit proti soupeřům na startovní pásce. Prostě jen vyzkoušet motorku a sebe samotného, jak jsou na tom jezdecky a kondičně a k tomu bude tentokrát pořádný časový prostor.

Prezence závodníků začíná v sobotu od čtrnácti hodin, oficiální začátek kontrolního tréninku o hodinu později, pokud by se uskutečnily závody, což závisí na zájmu jezdců, tak jejich začátek od šestnácti umožňuje příjezd i hobíkům ze vzdálenějších míst.

Nebude chybět tradiční občerstvení, opékaní buřtů a hlavně pohodová atmosféra, která ke Kostěnicím patří a nalézt ji jinde je stejně pravděpodobné jako chytit lososa v českém rybníku.

Kontaktní telefon pro případné informace na Dana Macla je 602 831 642.

Český plochodrážní červenec bude začínat v Kostěnicích | foto Karel Herman

Luboš Hromádka je v pořádku

Pardubice – 26. června
V sobotu při českém šampionátu stopětadvacítek na pražské Markétě už neměl šanci vyhnout se soupeři padajícímu před sebou. Po děsivém pádu skončil v sanitce a nakonec na rentgenovém vyšetření v Motole. Lékaři zaplaťpánbůh neodhalili žádné fraktury, Luboš Hromádka je jen potlučený a plánuje svou účast při sobotním Srandamači v Kostěnicích.

Luboš Hromádka neodskákal svůj pád vážnějším zraněním | foto Štěpán Ševčík