Češi a Slováci v akci 460

Už se to roztočilo. A týden co týden si český plochodrážní fanoušek může přijít na své, obzvlášť v následujících dnech, v nichž závod bude stíhat druhý. Hodně se dělo i za hranicemi, proto dnes při putování za našimi plochodrážníky musíme nejen do Polska, nýbrž také Německa a Belgie.

 

V úterý pokračovala polská extraliga U24.  Jaroslav Vaníček (0 2 1 3 1) inkasoval sedm bodů a jeden bonus pro Wroclaw v jejím domácím duelu s Lublinem, který skončil 35:55.

Čtvrtek přinesl odložená extraligová klání. Krosno se dočkalo triumfu, když doma předčilo Toruň 50:40. Václav Milík bral osm bodů a tři bonusy (2 2 0 3 1).

Ve čtvrtek Lublin poprvé po bezmála třech letech ztratil domácí utkání. Ovšem v pátek si spravili chuť Gorzowě, kde mítink skončil za stavu 41:48. Martin Vaculík pro domácí vyjel jedenáct bodů (1 3 2 3 2).

Jan Hlačina a Patrik Linhart závodili o víkendu v Belgii | foto Jan Hlačina st.

V sobotu v Gniezně odstartoval amatérský Budex Cup. Na startu nestál žádný Čech, kromě kategorie E-Speedway, kterou ovládl Adam Nejezchleba (3 3 3 3). Štěpánka Nyklová (2 2 2 2) byla třetí za Julianem Wronieckim.

V neděli se Krosno slavilo další extraligový triumf nad Grudziadzem. Václav Miík se na něm podílel jedenácti body s jedním bonusem (3 3 1 3 3).

Eduard Krčmář ještě nevyjel za svůj Rzeszow, proto neodmítl nabídku z německé bundesligy. Jeho Stralsund vyhrál v Olchingu 32:52 a on inkasoval jedenáct bodů s bonusem (2 2 2 2 0 3). V Brokstedtu rovněž v neděli zvítězili domácí nad Güstrowem 52:32. Jan Kvěch dobyl pro domácí šestnáct a Adam Bubba Bednář pro hosty jedenáct bodů.

V neděli se v belgickém Heusden-Zolderu konal mezinárodní závod Masters of Speedway, který se stal kořistí Dána Patricka Baeka. Na pódiu s ním stáli Renée van Weele a Max Clegg. Patrik Linhart vypadl v semifinále a skončil pátý (3 2 3 3 1). Devátý Jan Hlačina skončil po základní části (1 2 2 2).