Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Ani v zimě Ečka nespí

Liberec – 3. ledna
Sezóna 2023 byla nad očekávání úspěšná. Jednička týmu Adam Nejezchleba prakticky nenašel přemožitele. Bohužel musel jezdit mimo soutěž a to ho s velkou pravděpodobností připravilo o titul jak na krátké, tak klasické dráze. Julian Wronecki z Polska absolvoval několik závodů společně s Adamem. Zranění na metylové dvěstěpadesátce mu vystavilo stopku. Na E speedway se ještě povozila Štěpánka Nyklová.

 

Speedway

Před SGP Praha se sešla celá parta mladých závodníků z Dánska, Polska, Německa, Anglie a Čech. Dva dny se trénovalo v Liberci a potom se jelo společně předvádět E speedway na Markétu. I přes malý zájem se tak stala Praha první, kde se jezdci na tak velké akci mohli ukázat.

Liberecká Ečka jsou v přípravě | foto GRS Liberec

E speedway motocykly také startovaly v několika závodech BUDEX CUP. Vyvrcholením sezóny pro nás byl závod na Markétě při Memoriálu Luboše Tomíčka. Adam Nejezchleba opět nenašel přemožitele a Štěpánka Nyklová tak zahájila přípravu na další sezónu.

Štěpánka bude v letošní sezóně sedlat E speedway s podporou THK Racing.  Odvážné děvče na létajících strojích souhlasilo, že pojede české závody na elektrickém motocyklu. Připravují se v Liberci, takže si bude svůj již brzo moci vyzvednout. Na malých kolech E speedway bude začínat závodit  Petr Peterka a další dva motocykly  pojedou Julian Wronecki a Adam Nejezchleba. Ten by v letošní sezoně měl hlavně fungovat jako Instruktor pro mladé závodníky a krýt záda Štěpě.

 

I flat track

I přes velkou snahu českých jezdců, aby nemohl startovat společně jako tomu je při speedway, se E flat track ukáže v závodech. Snaha prosadit se je velká a to hlavně z důvodu, že jsme dostali šanci se ukázat na při mistrovství světa na divokou kartu v Německu.

V Čechách bez pomocí FIM zatím nedostaneme šanci se více ukázat a to přes zájem závodníků na E moto. Ve velkém očekávání je i hlavní inženýr MXM E speedway a E flat track Sebastian Braun.

Sezóna tak bude zajímavá.

Ocenění za sezónu přišlo v sobotu

Praha – 28. října
V sobotu se sešel tým okolo Adama Nejezchleby v Praze Letňanech. Výstava aut a motocyklů Racing Expo byla dobrá šance, jak se na koci sezony setkat. Adam s tátou, Hugo, Klatovák a oba Věroušové Kollertovic, parta sice nebyla kompletní, ale stačilo.

 

Adam Nejezchleba si převzal cenu za práci pro rozvoj nových technologii ve sportu ESpeedway .Zároveň se slavil i první titul v kubatuře 250 ccm. Nová sezóna klepe na dveře a tak se tým pokukoval i po dalších možnostech, které by mohl využít.

To, že Adam Nejezclleba vstupuje do tří kubatur v jedné sezóně, a sice E speedway , 250 a 500, není tak pro naši plochou dráhu zvyklostí. Je to výzva a co bude, to bude , jsme rádi za vaši podporu.

Adam Nejezchleba převzal ocenění za úspěšný rok 2023 | foto GRS Liberec

V Liberci prší

Liberec – 20. října
Se slzou v oku oznamujeme, že zítřejší testování E Flat trak je přeloženo. Počasí se postaralo o přeložení testu nového motocyklu. Stále je ale šance ještě letos se povozit.

Déšť zrušil zítřejší program v Liberci | foto Věroslav Kollert

Sezóna 2023 je na svém konci, příští začíná s novou výzvou

Liberec – 17. října
Letošní sezona předvedla, jak se na E speedway dá jezdit. Adam Nejezchleba se postupně dostal do takové formy, že nenašel na našich oválech konkurenci. Množství koleček, která najezdil na E speedway, mu tak výrazně pomáhalo zlepšovat styl a taktiku. I když jsme se potkávali s nečistou hrou, tak E speedway vždy ukazovala jednoduchost závodního motocyklu.

Adam Nejezchleba v letošní sezoně startoval na motocyklu s elektrickým pohonem s vědomím, že nebude klasifikován. Před koncem sezony se ještě v Praze a Divišově vyzkoušelo několik změn na stroji. Alespoň máme před novou sezonou náskok.

Co však ještě čeká náš tým, je test nového E Flat track, který plánujeme okolo jednadvacátého. Měli by na něm jezdit Ervín Krajčovič, Vít  Janoušek a Tomáš Kollert. V nové sezoně 2024 by se mohl za podobných podmínek E Flat track motocykl ukazovat na našich drahách, jako tomu bylo letos u E speedway.

To by také znamenalo pravděpodobně návrat Flat tracku na libereckou dráhu. Po vzoru Anglie by se i u nás představila nová éčka.

V Liberci budou zkoušet elektrický motocykl pro flat track | foto GRS Liberec

Adam Nejezchleba testoval elektromotor na příští sezónu

Liberec – 22. září
THK racing si předevčírem včera mohl vyzkoušet ve Slaném novou techniku. Výhodou série PRO-TEC Speedway Mini Cup je příležitost si zatrénovat v závodním tempu. Tak tomu bylo i ve středu na slánském malém oválu.

 

Adam Nejezchleba a Tomáš Kollert kují elektrické pikle | foto Antonín Škach

Adam Nejezchleba jezdící na E speedway otestoval motor určený na novou sezónu. Motocykl dostal změnu v nastavení jízdních vlastností pro  jízdu a vylepšení  ovladatelnost. Poznatky jezdce a konstruktéra byly předány do vývojového střediska MXM a data se zpracovávají.

V pondělí v Praze na Tomíčkově memoriálu budou na E speedway startovat  ve vložených jízdách Štěpánka Nyklová a Adam Nejezchleba. Zopakují si loňský závod na Markétě, kde měli premiéru.

E speedway si v letošním roce vyzkoušelo  deset začínajících závodníků.

Adam Nejezchleba ve středu testuje nový motor při poháru ve Slaném | foto Antonín Škach

Chtělo by to o kolečko na víc

Praha – 29. srpna
Ten kdo sedlal čtvrtlitrovou plochodrážní Jawu, s podobnou závadou se asi už setkal. Bohužel pro náš tým to bylo velké překvapení. Start a konec, co se stalo? První informace byla, že praskl řetěz. Po kontrole v depu mechanici zjistili , že řetěz opravdu praskl, ale důvod bylo prasklé kolečko na motoru.

 

Kolečko, které v Praze zastavilo Adama Nejezchlebu | foto Věroslav Kollert

Když jsme se ptali, jestli to už někdo viděl, tak prý to je běžná závada! Běžná závada, co vás připraví o body a peníze za náhradní díly. Okamžitě jsme provedli kontrolu druhého motocyklu a náhradních koleček.

U dvou bylo zjištěno, že jsou poškozena a měla najeto asi osm rozjížděk. Velká škoda, protože při závodech mistrovství Evropy je důležitý každý bodík.

Včera kluci odjeli do polské Bydhošti , kde pokračuje seriál mistrovství Evropy dvojic 250 ccm.

Kolečka si vezli.