Češi a Slováci v akci 511

Tak nám konečně po dvoutýdenní pauze u nás závodily také pětistovky. A březolupský přebor stál rozhodně po všech stránkách za to. Navnadil na nabitý plochodrážní program tohoto týdne. Ale my se ještě musíme ohlédnout za tím uplynulým.

 

Tentokrát musíme začínat již pondělkem. V rámci odložených duelů šestého kola polské extraligy U24 Gorzow doma zvítězil nad Wroclawí 51:39. Adam Bubba Bednář přispěl třinácti body (3 3 3 2 2).

A v úterý se jelo osmé kolo. Gorzow opět slavil vítězství, tentokrát 56:33 nad Czestochowou.  Adam Bubba Bednář vylepšil svých třináct bodů o jeden bonus (3 E 3 2 3).

Ve čtvrtek Zielona Gora doma prohrála extraligový match s Czestochowou 37:52. Jan Kvěch nebodoval (0 0 – -).

V sobotu ve druhé polské extralize Krosno doma zničilo Gdaňsk 57:33 i v součtu obou duelů 104:76. Václav Milík inkasoval devět bodů s bonusem (3 1 2 3 0).

Včerejší extraligový duel Gorzow vs. Leszno skončil výsledkem 53:37. Martin Vaculík skóroval devíti body se dvěma bonusy (3 2 3 1 -).

Adam Bubba Bednář a Václav Milík se dostali do akce v Polsku | foto Pavel Fišer

Slaný pojede o čtvrtý párový titul v řadě

Slaný – 17. června
V extralize má Slaný smůlu. Kolik titulů mu od památného roku 2006 uteklo, mnohdy o naprosto marginální kousíček. Šampionát dvojic je ovšem šálek jiného čaje. V červnu devatenáct se z kopřivnického pódia usmíval kouč Zdeněk Schneiderwind nad Josefem Francem a Janem Kvěchem. Další rok slavil triumf déšť ruku v ruce se zapomenutým plukovníkem covidu. Od té doby nezískal zlato nikdo jiný než borci ze středočeského královského města. Slaný, Kopřivnice, Slaný. A pozítří zase Slaný. Ovšem soupeři sem nepřijedou, aby opět z nižších příček tleskali vítěznému slánskému tandemu.

 


Tipujte:

Kdo ve Slaném získá mistrovský titul ve dvojicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Plochodrážní knihy ve Slaném:

Miroslav Rosůlek, Karel Voborník a Jiří Štancl budou opět podepisovat knihy | foto Eva Palánová

Na betonovém piedestalku vedle dřevěného bufetu najdete také tentokrát prodejní stánek s knihami. Hlavní pozornost bude věnována výpravné publikace Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem. Počet dostupných exemplářů stále dokáže uspokojit čtenářský zájem, byť se hromádka knížek stále zmenšuje. Česká plochodrážní ročenka 2024 je na tom o poznání hůře, takže k prodeji budou nabídnuty opravdu poslední výtisky.

Zájemcům o autogram budou k dispozici Jiří Štancl, Miroslav Rosůlek a zřejmě i Karel Voborník.


Eduard Krčmář pojede o další titul pro Slaný | foto Karel Herman

Stejně jako loni Milan Mach nasadil svůj skvělý extraligový tandem Eduard Krčmář a Jakub Jamrog. Jejich největším rivalem se zdá být pražská Markéta s Janem Kvěchem a Adamem Bubbou Bednáře. Spolu se střetnou v rozjížďce s číslem nevalné pověsti. Třináct.

Jenže ambiciózních dvojic přijede do Slaného víc. Protože Praha staví jedinou dvojici, uvolnil se trh jejich závodníků také pro ostatní týmy. Vopatovci sáhli po Danielu Klímovi, jehož doplní o Antoniho Mencela. Jaroslav Vaníček nastoupí za druhé slánské družstvo s Brunem Belanem.

Pardubice posílají do závodů dva tandemy. První vytvoří Hynek Štichauer s Matoušek Kameník, ve druhém s Jaroslavem Petrákem pojede David Hofman. Sedmým párem, byť v pořadí dle startovních čísel prvním, budou plzeňští Matěj Frýza a Kacper Szopa.

Startovní listina českého šampionátu dvojic ve Slaném tuto středu:

PK Plzeň: 1 Matěj Frýza, 2 Kacper Szopa (PL)
U19 Team AK Slaný: 3 Bruno Belan, 4 Jaroslav Vaníček
AK Markéta Praha: 5 Jan Kvěch, 6 Adam Bubba Bednář
AMK ZP Pardubice II: 7 Jaroslav Petrák, 8 David Hofman
KF PD Třebusice: 9 Daniel Klíma, 10 Antoni Mencel (PL)
AK Slaný: 11 Eduard Krčmář, Jakub Jamrog (PL)
AMK ZP Pardubice: 13 Hynek Štichauer, 14 Matouš Kameník
Olymp, Slaný a Třebusice na loňském pódiu | foto Pavel Fišer

Slánský plochodrážní stadion využili jezdci flat tracku

Slaný – 15. června
Sobotní dopolední čas využili na plochodrážním stadionu ve Slaném ke tréninku jezdci kategorie flat track. Slánští činovníci umožnili těmto jezdcům před divišovským mistrovským víkendem tréninkový program. Akci inicioval Vít Janoušek, kmenový závodník AK Slaný.

 

Jeho do slánského depa doprovodili Tomáš Kolařík, Vojtěch Vavřich, Antonín Boháček, Milan Šťastný a nechyběl ani šéf této disciplíny Pavol Pučko.  Drobný déšť, který se dopoledne snášel na slánský ovál, nezabránil, aby si tato šestice zatrénovala a připravila se na další průběh sezony.

Na odložený mistrovský závod z 20. dubna přijdou skalní příznivci flat tracku 10. srpna a bude-li ze strany jezdců zájem o další trénink, určitě jim slánští pořadatelé vyjdou vstříc.  Hladký průběh akce zajistili David Filipovský společně s Alešem Altmanem, kteří tak po páteční TaSS opět věnovali svůj čas slánské ploché dráze.

Sobota byla ve Slaném vyhrazena pro flat track | foto Aleš Altman

Pátek patřil ve Slaném Talent Speedway Slaný

Slaný – 14. června
Po středeční tréninku si na plochodrážní stadión ve Slaném v pátek našly cestu slánské naděje plochodrážního sportu, aby se zúčastnily dalšího pokračování tréninkového programu Talent Speedway Slaný.

 

Alešovi Altmanovi se přihlásili prakticky všichni frekventanti, kteří  zde dělali první plochodrážní kroky, navíc v Mariánských Lázních odpadly oba plánované PRO – TEC Speedway Mini Cupy. Trojice Jakub Hejkal, Matěj Tůma a Jaroslav Bártek využila příležitosti usednout do sedel svých strojů.

Trénovat na malé dráze přijel i Stanislav Kohout, flattrackerský slánský junior, který rovněž využívá každou příležitost ke svezení.

Ze začínajících adeptů sportu levých zatáček dorazil i Šimon Kníže a přišel další nováček, šestiletý František Dvořák, který si zde od kroužil svá první kolečka na plochodrážním oválu.

Alešovi Altmanovi tradičně pomohli David Filipovský s Tomášem Hejkalem, jimž patří poděkování, že ve svém volném čase věnovali plochodrážnímu potěru.

Slánské pátky bývají rušné | foto Václav Buřič