Přebor stále zůstává na východní polovině země

Svitavy – 21. června
Po březolupském závodě minulou sobotu neopouští český přebor východní část republiky. V neděli od čtrnácti hodin má na programu své čtvrté kolo ve Svitavách. Z personálního hlediska nejde o ideální termín. Na druhou stranu sportovní komise přišla s atraktivním rozpisem, jenž bude gradovat až v samém závěru.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje přebor ve Svitavách?

View Results

Loading ... Loading ...

Hynek Štichauer patří mezi favority | foto Karel Herman

Karel Průša, neúnavný harcovník po juniorských a přeborových štacích se svou dvěstěpadesátkou, startuje v SGP3 v Teterowě. Jan Macek zase hned včera z Markéty vyrazil do francouzského St. Macaire, kam přeložili propršené semifinále na travnaté dráze z Loppersumu.

Z trojlístku českých juniorů, kteří zítra pojede evropské  dvojice v Pile, dorazí jen Jaroslav Vaníček. Jan Jeníček se chystá na zkoušky ve škole, Matouš Kameník se po náročné závodní šňůře tento týden rozhodl pro relax.

A tak bychom mohli jmenovat dál a dál. Na neděli se přihlásilo deset závodníků. Startovní listina je ale přesto pestrá, jak je u soutěže dobrým zvykem. Jakoby šlo o detailně propracovaný modýlek standardního klání.

V neděli pojedou jak David Hofman (bílá), tak Jan Hlačina (modrá) | foto Karel Herman

Za dané situace by bylo nesmírně pošetilé trvat na klasickém rozpisu. Nejprve se pojede deset jízd základní části. Každý z účastníků vyjede na ovál čtyřikrát, pokaždé s jinou barvou povlaku. Nejlepší osmičku čeká dvojice semifinálových jízd. První dva z každé z nich zamíří do finále.

Výsledek finálové jízdy určí konečné pořadí jejich účastníků. Od pátého do desátého místa se určujícím kritériem stane pořadí po desáté jízdě.

Startovní listina svitavského přeboru tuto neděli:

1 Jan Hlačina, Pardubice
2 Hynek Štichauer, Pardubice
3 Dominik Hrbek, Pardubice
4 Bruno Belan, Slaný
5 Petr Marek, Praha (250 ccm)
6 Jaroslav Vaníček, Praha
7 Jaroslav Petrák, Pardubice
8 David Hofman, Pardubice
9 Radek Bambuch, Kopřivnice
10 Filip Kasan, SK – Žarnovica

 

Zítra se závodit nebude

Praha – 21. června
Náborová akce pražské Markéty odstartovala před včerejší první ligou. Pokračovat bude zítra, kdy se centrum dění přesune na malou dráhu. Zhruba mezi jedenáctou a půl druhou zde budou probíhat praktické ukázky stopětadvacítek. Bohužel zamýšlený závod seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup odpadá. Nesešlo se dostatečný počet zájemců, už jen proto, že Karel Průša jede v Teterowě semifinále SGP3.

Náborová akce pražské Markéty bude zítra pokračovat na malé dráze | foto Pavel Fišer

Adam Bubba Bednář jde na další kontrolu

Praha – 21. června
Byla to řádná řacha. Finále úvodního závodu první ligy nestačilo ani pořádně začít a už blikala červená světla. Adam Bubba Bednář skončil v péči lékařů a putoval do nemocnice s podezřením na zlomenou ruku. To se naštěstí nepotvrdilo, ale dnes jej čeká další návštěva nemocnice. Na finále evropského šampionátu dvojic do devatenácti let ale musí český tým bez něho. V Pile nastoupí ve složení Jaroslav Vaníček, Matouš Kameník a Jan Jeníček.

Adam Bubba Bednář (červená) při včerejším souboji s Hynkem Štichauerem (modrá) a Janem Mackem (žlutá) | foto Karel Herman