Lázeňská sobota bude atraktivně dlouhá

Mariánské Lázně – 24. dubna
Kromě Plzně v sobotu zabouří také další západočeský ovál. Mezi desátou a třináctou hodinou si lázeňský kilometr mimo cizinců vyzkouší rovněž čeští závodníci včetně Jana Macka. Kopřivnický borec absolvoval loni Long Track of Nations. Letos plánuje nejen reprezentační starty včetně světového šampionátu do třiadvaceti let, ale pochopitelně rovněž mistrovství republiky. Bude se konat poslední sobotu měsíce května a jeho program se potáhne od rána až do noci.

 

Hynek Štichauer loni vyhrál svůj druhý titul mistra republiky na dlouhé dráze | foto Karel Herman

Všechno odstartují stopětadvacítky svým šampionátem na krátké dráze. Protože začíná již v devět ráno, budou mít kolibříci proklatě časný budíček. Není ale vyhnutí, již v jedenáct se na tisícovce objeví účastníci českého dlouhodrážního šampionátu.

Od jedné proběhne freestyle motokros a kaskadérská show. Od půl třetí se začne bojovat o český titul naostro. Kromě Hynka Štichauera, Josefa France, Jana Macka a Lukáše Hromádky se o něj budou ucházet také Němci, Angličané či Norové. Jmenovitě třeba Jörg Tebbe, Stephan Katt, Andy Appleton nebo Glenn Moi.

Po závodech je na programu koncert skupiny BabaHed v prostorách depa. Vstupenky budou slosovatelné a výherci získají pěkné ceny.

Po startu loňského finále letí Hynek Štichauer (bílá) dopředu před Daniela Spillera (žlutá), Stephana Katta (zelená) a Josefa France (červená) | foto Karel Herman