Češi a Slováci v akci 465

Na českých oválech jsme v uplynulém týdnu naše borce viděli jen a jen v Praze. Ať už při čtvrtečním pokusu o první závod elektrických motocyklů, tak v dalších dnech v rámci SGP2 a SGP. Nicméně za hranicemi tomu bylo obráceně, o čemž vás přesvědčí další díl tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z.

 

Lukáš Hromádka absolvoval ve Stadskanaalu dva závody | foto laskavostí Luboše Hromádky

Začínáme už v pondělí. Lukáš Hromádka se totiž vypravil na tradiční mítink na travnaté dráze do nizozemského Stadskanaalu. A vzal si s sebou hned dva své motocykly. S motokrosovou Hondou se v kategorii mingelmouse, což je něco jako flat track probojoval do finále A, jehož metu protnul coby osmý. V hlavním dlouhodrážním klání skončil čtrnáctý (1 0 1).

Panorama ve Stadskanaalu | foto Lukáš Hromádka

Úterý se vytasilo se svým programem polské extraligy U24. A ve Wroclawi se proti sobě postavili hned dva čeští závodníci. Petr Chlupáč dodal Toruni sedm bodů a dva bonusy (2 2 1 2 0), Jaroslav Vaníček za Wroclaw skóroval sedmi body (0 3 1 2 1). Duel skončil za stavu 43:47.

Václav Milík byl ve Švédsku. Na ovál vyjel hned sedmkrát a pro svou Piraternu Motala dovezl devět bodů (1 1 E 2 2 3 0). Dackarna Malilla měla však vrch a odvezla si vítězství 37:53.

Martin Vaculík prožil mimořádný víkend | foto Pavel Fišer

Včera Martin Vaculík po vítězné české velké ceně předvedl famózní výkon v Leszně. Bod ztratil pouze v rozjížďce s číslem jedna s Bartoszem Smektalou, takže dohromady za čtrnáct (2 3 3 3 3). A co víc domácí jeho Gorzowu podlehli 41:49.

Jan Kvěch se v sobotní Praze nedostal do závodní akce. Nazítří v Rybniku nepoznal přemožitele a k porážce Landshutu 51:39 přispěl třinácti body se dvěma bonusy (3 3 2 3 2).

Nedělní zlatou přilbu ADAC v Brokstedtu vyhrál Mads Hansen. Spolu s ním na pódium zamířili také Tim Sörensen a Kevin Wölbert. Adam Bubba Bednář skončil dvanáctý (1 3 X 1 0).