Martin Vaculík získal Kříšťálové křídlo

Bratislava – 16. března
Od roku 1997 se na Slovensku uděluje cena Křišťálové křídlo. Její hlavní myšlenkou je objevování a vyzdvihování nových jedinečných lidí a jejich profesních výkonů, které si zaslouží úctu. Uděluje se v širokém spektru oblastí a v sobotu si ji převzal rovněž Martin Vaculík.

„Chcel by som sa vám veľmi pekne poďakovať za udelenie ocenenia Krištáľového krídla v športovej kategórii,“ nešetřil slovenský závodník vděkem. „Toto ocenenie je veľmi prestížne, už len byť nominovaný medzi toľkými úžasnými osobnosťami, ktoré som mal možnosť vidieť je pre mňa tiež niečo výnimočné. Určite je to pre mňa obrovská pocta a veľká motivácia pokračovať v tvrdej práci. Naďalej budem robiť to, čo robím najlepšie, ako viem. Veľmi pekne ďakujem svojej rodine a ľuďom, ktorí mi udelili toto nádherné ocenenie. Sľubujem, že na dráhe zo seba vydám všetko. Ďakujem veľmi pekne.“

Martin Vaculík získal další významné ocenění | foto Vaculík Racing Team

 

Češi a Slováci v akci 498

Český březen se chce evidentně podívat na plochodrážní závody. Dělá všechno, aby se příští týden vskutku mohl podívat na tři závody v Praze a v Pardubicích. Zatím si ale o našich borcích v akci můžeme pouze číst.

 

Miroslav Mihule v Birminghamu u motocyklů Václava Milíka | foto David Vrtáček

Prvním Čechem, který v sezóně 2024 závodil v oficiálním závodě na krátké dráze, se stal Václav Milík. Čtvrteční začátek v britské Premiership se mu nepodařil podle představ. Oxford doma předčil Birmingham 47:43 a on hostům přivezl jeden bod (0 1 0 -).

U nás jsou zatím v akci především pořadatelé. Při sobotní brigádě v Plzni se smykovaly jak klasická, tak malá dráha, kde se třetího dubna uskuteční pohárový závod kolibříků. Pořadatelé sundali staré nafukovací mantinely a menším bagrem vyhloubili příkop pro nové, které se pod dohledem certifikovaného polského technika začnou osazovat příští středu.

V Plzni vyhloubili příkop pro nové nafukovací mantinely | foto PK Plzeň