Češi a Slováci v akci 496

Ne. Ještě se nezávodí. Alespoň ne na klasických plochých drahách na evropském kontinentu. I když počasí by si již dalo říct. Motory ale už začínají burácet. A naši závodníci jsou u toho.

 

Jan Kvěch a Matouš Kameník prožili tréninkový kemp Zielonej Gory na Baltu. Adam Bubba Bednář zase potkal své kolegy z Gorzowa včetně Martina Vaculíka ve Vyhniach. Ode dneška je čeká soustředění na žarnovické dráze, kterou zdobí nové nafukovací mantinely pořízené nejen z dotací, ale také z příspěvků fanoušků.

Dnes rovněž začíná soustředění Olympu ve slovinském Kršku. Na místě jsou již Hynek Štichauer, Daniel Klíma, Eduard Krčmář, Jaroslav Vaníček, Matouš Kameník a Jan Jeníček. Do Slovinska má namířeno rovněž Petr Marek.

Na ovál v Krosně by měli vyjet místní Vlci, Václava Miíka nevyjímaje. Od středy do pátku mají na programu soustředění v Debrecenu.

A co u nás? Sezóna startuje za tři týdny dvěma podniky v Praze. Chystají se tréninky, kupříkladu minulý týden ve Slaném účinkoval grejdr ve Slaném. A včera se po místním ovále prošel Bruno Belan s rodinou, aby vysbírali velké kameny.

A propos Slaný je známý prvním uzavřeným kontraktem pro letošní sezónu. Jak je u nás letitým zvykem, nepochlubil se jím přímo klub, ale závodník samotný. V tomto případě českým fanouškům důvěrně známý Robert Chmiel.

Depo v Kršku bude tři dny patřit závodníkům Olympu | foto Tomáš Topinka