Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly

Chabařovice – 26. srpna
Ranní vydatný déšť bohužel způsobil, že malá dráha byla nesjízdná. Ani odložení o hodinu by jí nepomohlo, tudíž verdikt zněl. Mistrovství republiky stopětadvacítek na krátkých drahách zrušeno bez náhrady. Mrzí nás to, ale doufali jsme do poslední chvíle…

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly | foto Jiřína Šifaldová

Chabařovice čeká závodní sobota

Chabařovice – 25. srpna
Zítra se v Chabařovicích bude závodit. Od deseti hodin jedeme mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze s devíti jezdci na startu. A od čtrnácti mistrovský flat track. Závodit u nás budou třeba Oliver König, Ervín Krajčovič a kromě Němců a Rakušanů také jeden borec z USA.

Oba chabařovické ovály se zítra dočkají závodních pořadů | foto Antonín Škach

 

Potkali se u Berouna

Jako se pohádkoví medvědi potkali u Kolína, tak by se dalo nazvat i náhodné letní setkání uprostřed pracovního týdne, uprostřed královského města Beroun, které má dokonce medvěda ve znaku. Málokdo by čekal, že probírané téma bude plochá dráha.

Ladislav Šifalda, Květoslav Šebela a Stanislav Klenovec na pivu | foto JIřina Šifaldová
Idylka pasoucích se koní nedává na první pohled žádnou souvislost s plochou dráhou | foto Jiřína Šifaldová

Slávek Šebela  náhodou uviděl postavu, kterou vídával na plochodrážních stadiónech, a nedalo mu to a zvolal: „Hej, já tě znám, nejsi  ty Šifalda? A kromě úsměvu na tváři se mu v hlavně zrodila i myšlenka. Zavolat kamarádovi Standovi Klenovcovi, ten sice pověsil svoji startmaršálovskou kariéru loni na hřebík, ale je stále ve formě a proto sedl na kolo a přijel za námi dvacet kilometrů.

Bývalí plochodrážníci Slávek Šebela, Standa Klenovec a Ladislav Šifalda, zavzpomínali u půllitru chmelového moku na doby, kdy se ještě v Čakovicích závodilo, jaké je to být pětadvacet let startmaršálem i  na zlaté časy ploché dráhy.

Pak jsme byli pozváni na statek ke Slávkovi Šebelovi, byl zasazen v krásné  přírodě pod historickým městem Tetín, na břehu Berounky.  Statek s nádechem nostalgie a jeho snů. Prý závodění zcela neopustil, ale ne na motorkách ale na živých koních, ukázal nám i  svoji vzpomínkovou místnost, kterou by chtěl vyzdobit plochodrážními artefakty.

Ladislav Šifalda v památečním plochodrážním pokoji Květoslava Šebely | foto Jiřina Šifaldová

Jako první tam visí kombinéza a pár fotografií ze závodních časů jeho i jeho synů. Bylo příjemné vidět, že má tento sport stále rád, proto mu přejeme hodně zdraví i sil v jeho záměru.

 

Dva Ondřejové se dostali do akce

Chabařovice – 25. dubna
Po francouzském týmu se znenadání ozval dlouho odpočatý Ondřej Smetana, že by si rád v Chabařovicích zatrénoval. A zjistil, jestli to nezapomněl. Měli jsme tu čest poznat jeho maličkého synka Ondru s maminkou a pozorovat, jak se malý Ondrášek poprvé v životě seznamuje se zvukem a vůní plochodrážních motocyklů v akci.

Ondřej Smetana vzal na trénink do Chabařovic i svého synka Ondráška | foto Jiřina Šifaldová

Francie byla v Chabařovicích

Chabařovice – 25. dubna
Tři dny hostil stadion v Chabařovicích šest jezdců, dva mechaniky i šéfa Jeana-Françoise Baudrase z francouzského klubu Macon. Byli jsme požádáni pro nepříznivé počasí v Liberci, jestli bychom jim neumožnili trénovat u nás, jelikož náš stadion je, co se týká srážek velmi přístupný, tak i tento dubnový termín, opět vyšel na jedničku. Trénovali dvoufázově, dopoledne i odpoledne, a hlavně bez úrazů, ochutnávali česká tradiční jídla a dokonce zbyl čas i na poznávací výlet do Prahy. Věříme, že soustředění bylo přínosné i zajímavé. Účastníci byli velmi spokojení, navázali jsme krásné speedway přátelství.

Francouzům se v Chabařovicích líbilo | foto Jiřina Šifaldová

Karel Průša začal nejlépe

Chabařovice – 6. dubna
Na zelený čtvrtek v Chabařovicích zažil skvělý start do nové sezóny Karel Průša, když celý úvodní Mini Cup vyhrál bez ztráty kytičky. Sešlo se osm závodníků, ale pouze sedm závodilo. Poslední číslo totiž patřilo nováčkovi z Prahy, Jaroslavu Bartkovi, který se teprve učí ovládat svůj motocykl, Proto nakonec nestartoval se svými soupeři, ale měl samostatné jízdy, nejdříve bez pásky a pak už i na pásku. Snad se mu den v Chabařovicích líbil a bude ho tento sport bavit.

rychlá flash ze závodu a výsledky

Karel Průša zahájil sezónu nejlépe | foto Jiřina Šifaldová

Počasí nám konečně přálo a tak se skvěle závodilo. Nejprve jsme umožnili dětem delší trénink, protože některé ještě letos neseděly na motorce: Naštěstí jsme viděli jeden malý pád v provedení Luboš Hromádky při tréninku, ale byl v pořádku a v závodu se zapojil do souboje o trofeje.

Trochu nás potrápilo startovací zařízení, jak to tak po zimě bývá. Dvě přetržené pásky nám radost neudělaly. Marián Jirout si tak kromě bramborové medaile odvezl i modřinu na krku a  odřený nos od této pásky,

Oficiální novinkou byla účast nových e-motocyklů v závodu. Osedlali je dva jezdci, Adam Nejezchleba a Polák Julian Wronecki. Po vyhlášení vítězů měli možnost všichni účastníci, se vyjádřit. Někteří odmítali účast elektromotocyklů v závodech a nesouhlasí se zařazením do stejné soutěže se spalovacími motory.

Karel Průša, Adam Nejezchleba a Petr Marek, nejlepší trojice úvodního poháru | foto Petra Zahradníčková