Archiv autora: Jiřina Šifaldová (SC Chabařovice)

Jason Doyle inspiroval Karla Průšu

Chabařovice – 14. května
Dnešní závody PRO – TEC Speedway Mini Cupu v Chabařovicích se odjely při nádherném počasí a v krásné atmosféře s Českou televizí, která přijela právě k nám natáčet další pořad Lvíčata pro ČT déčko. Sedm kolibříků mělo šanci prezentovat se jak na oválu, tak před kamerou.

Levi Böhme, Karel Průša, Luboš Hromádka, Petr Kvěch, Jaroslav Bartek, Matěj Tůma a Jakub Hejkal při vyhlášení | foto Jiřina Šifaldová

 

Pozornosti kamer neušel ani Petr Kvěch se svým starším bratrem Janem | foto Jiřina Šifaldová

Měli jsme dnes dva smolaře, kteří bohužel dnešní závody nedokončili z důvodu defektu motocyklu. Od samého začátku, řešil problém s motorkou Jakub Hejkal, který se zúčastnil pouze první rozjížďky, ale nedokončil ji. Motocykl nejel, tak jak by se očekávalo.

Druhým smolařem byl Matěj Tůma, který při své sólo jízdě v rozjížďce s číslem pět zadřel motor, ale naštěstí až v posledním kole a i se zadřeným motorem si doběhl pro cenné body. Dnes by se dala plochá dráha zaměnit s nějakým běžeckým závodem, jelikož jsme dnes viděli třikrát doběh pod cílovou páskou místo průjezdu.

Matěj Tůma zjišťuje, že je po motoru | foto Jiřina Šifaldová

To ale nemění nic na tom, že jsme viděli krásné jízdy v podání Karla Průši  i německého závodníka Leviho Böhma. Vítězem dnešního závodu stylem start -cíl, se stal Karel Průša, druhý byl Levi Böhme a třetí Luboš Hromádka. Na čtvrtém místě dojem nejmladší z rodu Kvěchů, kterého doprovázel jeho slavný bratr Jan Kvěch. Byl v roli mechanika i poradce společně s Josefem Francem.

Největší radost měl vítěz Karel Průša, který chtěl své vítězství oslavit po zadním kole, ale tento pokus skončil naprosto stejně jako u Jasona Doyla, jenž při oslavě vítězství v SGP ve Varšavě na rovince zahodil svoji motorku. Nic se ale nestalo a šťastný Kája odjel do depa, kde proběhlo slavnostní vyhlášení.

C B A TOT
1. Karel Průša, Slaný 3 3 3 3 3 15
2. Levi Böhme, D 3 3 3 2 2 13
3. Luboš Hromádka, Pardubice 3 3 2 3 1 12
4. Petr Kvěch, Divišov 2 2 2 1 3 10
5. Jaroslav Bartek, Praha 1 E F 2 2 5
6. Matěj Tůma, Slaný 2 2 3 3 10
7. Jakub Hejkal, Slaný E – – – 0

Průběžné pořadí seriálu:

DIV CHA TOT
13.4. 14.5.
1. Karel Průša, Slaný 15 15 30
2. Luboš Hromádka, Pardubice 12 12 24
3. Petr Kvěch, Divišov 11 10 21
4. Matěj Tůma, Slaný 9 10 19
5. Levi Böhme, D 13 13
6. Jaroslav Bartek, Praha 7 5 12
7. Jakub Hejkal, Slaný 11 0 11
8. Štěpánka Nyklová, Slaný 11 11
9. Dominik Suchánek, Pardubice 8 8
Ne každé wheelie dopadne dobře | foto Jiřina Šifaldová

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly

Chabařovice – 26. srpna
Ranní vydatný déšť bohužel způsobil, že malá dráha byla nesjízdná. Ani odložení o hodinu by jí nepomohlo, tudíž verdikt zněl. Mistrovství republiky stopětadvacítek na krátkých drahách zrušeno bez náhrady. Mrzí nás to, ale doufali jsme do poslední chvíle…

Chabařovické stopětadvacítky uplavaly | foto Jiřína Šifaldová

Chabařovice čeká závodní sobota

Chabařovice – 25. srpna
Zítra se v Chabařovicích bude závodit. Od deseti hodin jedeme mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze s devíti jezdci na startu. A od čtrnácti mistrovský flat track. Závodit u nás budou třeba Oliver König, Ervín Krajčovič a kromě Němců a Rakušanů také jeden borec z USA.

Oba chabařovické ovály se zítra dočkají závodních pořadů | foto Antonín Škach

 

Potkali se u Berouna

Jako se pohádkoví medvědi potkali u Kolína, tak by se dalo nazvat i náhodné letní setkání uprostřed pracovního týdne, uprostřed královského města Beroun, které má dokonce medvěda ve znaku. Málokdo by čekal, že probírané téma bude plochá dráha.

Ladislav Šifalda, Květoslav Šebela a Stanislav Klenovec na pivu | foto JIřina Šifaldová
Idylka pasoucích se koní nedává na první pohled žádnou souvislost s plochou dráhou | foto Jiřína Šifaldová

Slávek Šebela  náhodou uviděl postavu, kterou vídával na plochodrážních stadiónech, a nedalo mu to a zvolal: „Hej, já tě znám, nejsi  ty Šifalda? A kromě úsměvu na tváři se mu v hlavně zrodila i myšlenka. Zavolat kamarádovi Standovi Klenovcovi, ten sice pověsil svoji startmaršálovskou kariéru loni na hřebík, ale je stále ve formě a proto sedl na kolo a přijel za námi dvacet kilometrů.

Bývalí plochodrážníci Slávek Šebela, Standa Klenovec a Ladislav Šifalda, zavzpomínali u půllitru chmelového moku na doby, kdy se ještě v Čakovicích závodilo, jaké je to být pětadvacet let startmaršálem i  na zlaté časy ploché dráhy.

Pak jsme byli pozváni na statek ke Slávkovi Šebelovi, byl zasazen v krásné  přírodě pod historickým městem Tetín, na břehu Berounky.  Statek s nádechem nostalgie a jeho snů. Prý závodění zcela neopustil, ale ne na motorkách ale na živých koních, ukázal nám i  svoji vzpomínkovou místnost, kterou by chtěl vyzdobit plochodrážními artefakty.

Ladislav Šifalda v památečním plochodrážním pokoji Květoslava Šebely | foto Jiřina Šifaldová

Jako první tam visí kombinéza a pár fotografií ze závodních časů jeho i jeho synů. Bylo příjemné vidět, že má tento sport stále rád, proto mu přejeme hodně zdraví i sil v jeho záměru.

 

Dva Ondřejové se dostali do akce

Chabařovice – 25. dubna
Po francouzském týmu se znenadání ozval dlouho odpočatý Ondřej Smetana, že by si rád v Chabařovicích zatrénoval. A zjistil, jestli to nezapomněl. Měli jsme tu čest poznat jeho maličkého synka Ondru s maminkou a pozorovat, jak se malý Ondrášek poprvé v životě seznamuje se zvukem a vůní plochodrážních motocyklů v akci.

Ondřej Smetana vzal na trénink do Chabařovic i svého synka Ondráška | foto Jiřina Šifaldová