Archiv autora: Pavel Fišer

Na přestupný rok Markéta bilancovala devětadvacátého února

Praha – 29. února
Již před sedmnáctou hodinou čtvrtečního podvečera začala prezentace členů včetně placení ročních příspěvků na stadionu na Markétě. Po schválení jednacího řádu a komisí přečetl Petr Ondrašík zprávu o činnosti za minulý rok. Již před začátkem schůze si každý příchozí účastník mohl vyzvednout chlebíčky a něco k pití vodu nebo pivo. Na řadu se dostaly zprávy dobré, i ty méně příznivé o závodnících, které letos na oválech neuvidíme.

Markéta bilancovala na své schůzi | foto Eliška Rybenská (Speedway News)

 

Mezi dekorované patřil také Daniel Klíma | foto Pavel Fišer

Vyjádřily se různé komise ke své činnosti, vše bylo jednohlasně odhlasováno. A po té následoval nejlepší bod celé schůze, vyhlášení nejlepších závodníků loňského roku. Za dlouhány Josef Franc, za challenge a postup do SGP 2024 Jan Kvěch, který se předem ze schůze omluvil, a nejlepší junior Daniel Klíma, který od letoška přechází mezi seniory.

Za pořadatele byli vyhlášení tito členové: Marcela Zubrová, Luboš Tomíček prostřední a Jiří Hejtík. Bylo nahlášeno ukončení činnosti o Petra Chlupáče a pozastavení činnosti Vojtěcha Šachla z rodinných důvodů.

Zkraje schůze Petr Ondrašík připomněl tichou vzpomínku za ty členy,  kteří v loňském roce odešli. Dalším bodem byla diskuze, kde se mohl kdokoliv přihlásit do debaty, například kde bude v televizi SGP a Tomíčkův memoriál. V přímém přenose na ČT.

Po tomto bodu byla schůze ukončena a rozpuštěna.

Petr Ondrašík předává ocenění Josefu Francovi | foto Pavel Fišer

Veteráni se svou schůzí předběhli Martinova bílého koně s nadílkou sněhu

Praha – 11. listopadu
Jako každý rok i letos se na podzim konala členská schůze klubu závodníků veteránů AČR. Výjimečně letos první bez té jarní. V sobotu měl přijet Martin na bílém koni, ale velké osobnosti našeho motoristického sportu jej předběhly.

Veteráni se v sobotu sešli na své sobotní schůzi | foto Pavel Fišer
Jaroslav Pták starší se do plochodrážního povědomí dostal díky synovi | foto Pavel Fišer

Od devíti hodin se začalo promítáním filmů. Po podepsání prezentační listiny skoro každý rovnou zamířil k platbě členských příspěvků na příští rok. Pro začátek vyzval předseda pan Evžen Erban prezidenta AČR Jana Šťovíčka jen o pár slov, protože si  sem  odskočil od zákroku u zubaře a měl být v klidu.

Dále byla přednesena zpráva o činnosti a hospodaření. Byl podán návrh o zvýšení členského příspěvku o stokorunu, který se bude řešit až na jarní schůzi kvůli jiným připomínkám.

Byla uctěna minutou ticha vzpomínka za zemřelé. Evžen Erban podotkl, že dříve veteránů bývalo kolem 500 a už nás je jen cirka 400. A přišel nejoblíbenější bod sobotního dopoledne, vyhlášení jubilantů a předávání cen poháry nebo plakety. Dámy dostávaly také kytičky.

Miroslav Rosůlek si nezapomněl svůj nezaměnitelný úsměv | foto Pavel Fišer

Z plochodrážní branže patřil k jubilantům devadesátiletý divišovský konstruktér Jaroslav Červinka či Jana Kasperová slavící pětaosmdesátiny. A také o pět let mladší Jaroslav Pták, pochopitelně starší. Dodatečně byl ohodnocen také Miroslav Rosůlek.

Po diskusi se schůze pomalu začala rozpadat, lidé odcházeli na slíbený guláš s chlebíčkem a cibulí, během dopoledne si každý mohl dát pivo, vodu i kávu. Každý  dle své chuti  a v poledne byla schůze úplně ukončena.

Plzeňanům gulášek chutnal – zleva Václav Hejl, Jan Hádek a Jaroslav Lucák | foto Pavel Fišer

Tiskovka odhalila nejen startovní listinu

Praha – 19. září
Úterní tisková konference odhalila podstatnou část startovní listiny letošního Memoriálu Luboše Tomíčka. Do světa se však šířily také další zajímavosti ohledně pražského klasika českého termínového kalendáře.

Tomáš Topinka se svěřoval s plánem připravit trať jako na velkou cenu, aby vyhovoval všem. Václav Milík říkal, že chce bojovat o co nejlepší umístění. Jan Kvěch zase plánuje vylepšit loňský výsledek. Skončil třetí. Pavel Ondrašík vysvětlil, že závod je už od šesti večer, aby děti v ochozech nešly v úterý do školy ospalé.

Aktuální stav startovní listiny Memoriálu Luboše Tomíčka:

1 Celina Liebmann, D
2 Rasmus Jensen, DK
3 Michele Castagna, I
4 Jan Kvěch, CZ
5 Peter Kildemand, DK
6
7 Daniel Klíma, CZ
8 Marko Levišin, UA
9 Szymon Wozniak, PL
10 Petr Chlupáč, CZ
11 Norick Blödorn, D
12 Nick Škorja, SLO
13 Václav Milík, CZ
14 Sebastian Kössler, A
15
16
17 Adam Bubba Bednář, CZ
18 Jaroslav Vaníček, CZ
Tisková konference odhalila první detaily o Memoriálu Luboše Tomíčka | foto Pavel Fišer

Markéta prožila svou výroční členskou schůzi

Praha – 23. února
Plochodrážní stadión na pražské Šestce ve čtvrtek pořádně ožil. Ne, nebojte se, sezóna 2023 navzdory jarní zimě neodstartovala a vy jste žádný závod nezmeškali. To jen členové Auto klubu Markéta mířili na výroční členskou schůzi. Zvolili komise, vyslechli si různé výroční zprávy, zvolili klubové orgány. Stali se svědky ocenění členů a sportovců, vítězného týmu extraligy a mistrovské tituly ve dvěstěpadesátkách a jednadvacítkách. Samozřejmostí bylo občerstvení.

Ocenění sportovci a členové klubu | foto Pavel Fišer