Martin Vaculík dvakrát vedl finálovou rozjížďku

Malilla – 15. července
Dvakrát vedl finále švédské velké ceny. Dvakrát se mu však stalo osudné třetí kolo. Nejprve velké sólo Martina Vaculíka zmařil Fredrik Lindgren, po jehož nájezdu oba leželi na dráze. Při repete slovenské eso rychle poslalo za svá záda Patryka Dudka. Zezadu se však hotoval Daniel Bewley. Předčil Poláka, zatímco Martin Vaculík upaloval v čele. Jenže Angličan na konci třetího okruhu převzal vedení a proburácel cílem jako vítěz.

Daniel Bewley slaví svůj švédský triumf | foto tiskový servis FIM

Čtvrteční pády v úterý v Gislavedu a ve čtvrtek v Ipswichi nenasvědčovaly, že by právě v sobotu večer mohly věci nabrat takový obrat. „Tento týden jsem takový výsledek vůbec neočekával,“ netajil se Daniel Bewley. „Byl to drsný týden, ale pořád jsem makal a proto jsem teď tady.“

Na tiskové konferenci jako vítěz. „Je to jiné, než velké ceny, které jsem vyhrál loni,“ zamýšlel se. „Ve finále mi nevyšel start, tak jsem musel zabrat. Vůbec to byla tvrdá práce celý týden, ale ono je to někdy jiné, když musíte pracovat víc.“