Češi a Slováci v akci 464

Źarnovica zažila jeden z vrcholů své sezóny a její publikum tleskalo vítěznému Martinu Vaculíkovi. U nás se závodní dění soustředilo na severočeské ovály. A z Chabařovic i z Liberce rozhodně nikdo neodcházel nespokojený. Rozhodně potěšila také zpráva o postupu Jana Kvěcha do challenge Speedway Grand Prix. Ani výkony dalších závodníků na zahraničních kolbištích v minulém týdnu stály za to.

 

Dramatický duel viděla v úterý Eskilstuna. Před poslední rozjížďkou vedla hostující Piraterna Motala o dva body, ale poté Robert Lambert a Jaimon Lidsey otočili triumfem 5:1 nad Przemyslawem Pawlickim a Václavem Milíkem skóre na konečných 46:44. Václav Milík v týmu hostí inkasoval jedenáct bodů (3 2 3 3 0).

Jan Macek (žlutá) – na snímku před Jaroslavem Vaníčkem – debutoval v polské extralize U24 | foto Antonín Škach

Ve stejný den se Jan Macek prvně představil v polské extralize U24. Bohužel se celý závod v Ostrowě potýkal se spojkami. Pro své Krosno získal jeden bod (1 0 – – -) a závod skončil 44:46. Petr Chlupáč pro svou Toruň skóroval sedmi body se dvěma bonusy (1 1 1 1 3) v domácím klání s Gorzowem, které přineslo výsledek 43:47.

V extralize v pátek Wroclaw doma zničila Krosno 62:28, pro nějž Václav Milík dodal čtyři body s jedním bonusem (2 1 1 0 0). Adam Bubba Bednář nemohl v sobotu do chabařovického přeboru, protože v pátek úderem deváté posílil svůj Güstrow v jeho domácím duelu německé bundesligy s Olchingem. Skóre se zastavilo na hodnotách 45:39 a český talent nebodoval (0 E E).

Martin Vaculík se po svém sobotním vítězství v Žarnovici příliš nezdržel, nazítří jej čekal extraligový duel Gorzow vs. Leszno. Skončil 57:33 a slovenské eso se na vítězství podílelo třinácti body (3 3 1 3 3). Rovněž Jan Kvěch byl po svém postupu do challenge ve skvělé formě rovněž včera. S deseti body a dvěma bonusy (2 3 2 1 2) byl nejlepším mužem Rybniku, který v Landshutu prohrál 50:10.