David Pacalaj dychtivě očekává nejbližší dny

Žarnovica – 3. července
Za skoro půl století ve světě plochých drah má jeho dědeček Zdeno najetou trasu ze Žarnovice na jakýkoliv stadión v Čechách tak dokonale, že být cosi ve stylu Gumball Rallye, musel by zvítězit i s vétřieskou. Jeho vnuk má na tento týden vskutku natřískaný program. Pozítří výzva evropských devatenáctek v Pardubicích, hned na to první liga ve Svitavách a pak přijde žarnovický juniorský víkend, který nabízí primát v evropském poháru a český titul v soutěži juniorských družstev.


Tipujte:

Označte tři týmy, které budou v neděli stát na žarnovickém pódiu.

View Results

Loading ... Loading ...

Sto procent je přesně akorát

David Pacalaj chce podávat stoprocentní výkony

V sobotu odvedl David Pacalaj slušnou práci v semifinále evropských dvojic. Skóroval třinácti body, v čemž se mu v Nagyhalaszu mohl rovnat jen málokdo. A tak se sama od sebe vnucuje myšlenky, že mít dvojče, jelo by Slovensko své první finále v mistrovství starého kontinentu v párovém závodě.

David Pacalaj v akci

„Ano,“ rozesměje se David Pacalaj, když si podobnou představu převede do reality, aby se však rovnou vrátil oběma nohama na pevnou zem. „Je to škoda, ale nedá se nic dělat.“

A tak se spolu se slovenským závodníkem držme pevné reality také my. Ve čtvrtek jej čeká semifinále evropského poháru devatenáctiletých v Pardubicích a o den později s největší pravděpodobností i druhé kolo první ligy, jehož sestavy prozatím nebyly oficiálně potvrzeny. A pak přijde žarnovický juniorský víkend.

Zdeno Vaculík má svému vnukovi rozhodně co nabídnout

„Chci odjet každé závody na sto procent,“ nezastírá David Pacalaj. „Hlavně se těším na Pardubice. Bude to těžké, ale uvidíme, co z toho bude. V Žarnovici chci zajet co nejlépe a ukázat Žarnovičanům, že na to máme.“

 

Slibně vypadající premiéra

Ján Mihálik nebude chybět ve slovenské sestavě

David Pacalaj pochopitelně může těžit z rodinné plochodrážní DNA, jejíž šroubovice se začíná točit již v momentě, kdy se Zdeno Vaculík poprvé dozvěděl, že v bratislavském Prievoze trénují plochodrážníci. Upřímně řečeno jenom hlupák by z takových podmínek netěžil, nicméně sotva letí páska nahoru, zůstává na závodníkovi samotném, jaké výsledky bude rozjížďka mít. A žarnovický junior už mnohokrát ukázal, že má daleko k pozici protekčního dítěte chráněného slavným původem.

Jakub Valkovič si o nominaci do evropského poháru řekl i svými výkony v české extralize

Evropský pohár dvojic je zbrusu novou soutěží, která v sobotu v Žarnovici zažije svou premiéru. Spolu s Davidem Pacalajem se ve slovenském týmu objeví Ján Mihálik, který reprezentoval svou vlast v sobotu v Nagyhalaszu. Úloha náhradníka připadla Jakubu Valkovičovi, známému z české extraligy, jehož otec Štefan by se snad upsal i samotnému ďáblovi, pakliže by jim slíbil novou spojku.

Po své čtvrteční premiéře v Pardubicích bude Petr Chlupáč v reprezentaci na roztrhání

Podpora ochozů domácího Městského stadiónu na domácí závodníky působí jako červený hadr na býka ve španělské koridě. Nicméně sobotní závod bude nesmírně těžký. Své nejlepší ve věkové kategorii pod devatenáct let do boje posílají také Lotyši, Švédi, Poláci, Dánové i Němci. A pochopitelně rovněž Češi. Naše barvy budou hájit mladí lvi Jan Kvěch a Petr Chlupáč.

Jan Kvěch nesmí v české nominaci chybět

Tipovat výsledek je na ploché dráze ošidné vždycky, ale žarnovická sobota je v tomto ohledu ještě složitější. Zkuste své štěstí v naší anketě, ale hlavně se přijeďte podívat. Šampionát juniorských družstev na druhý den spolu s atraktivním okolím nabízí jedinečnou šanci pro krátkou dovolenou.

Startovní listina sobotního evropského poháru juniorských dvojic do 19 let – Žarnovica:

Lotyšsko: 1 Oleg Michajlovs, 2 Artjom Trofimovs
Švédsko: 3 Alexander Woentin, 4 William Björling
Polsko: 5 Jakub Miskowiak, 6 Viktor Trofimov
Slovensko: 7 David Pacalaj, 8 Ján Mihálik, 18 Jakub Valkovič
Česká republika: 9 Jan Kvěch, 10 Petr Chlupáč
Dánsko: 11 Jonas Seifert Salk, 12 Mads Hansen
Německo: 13 Lukas Fienhage, 14 Lukas Baumann, 21 Niels Oliver Wessel

Foto: Karel Herman