Svitavy – 30. května
Tréninkové soboty ve svitavské Cihelně využili spíše flat trackeři. Sešlo se jich celkem sedm. Není divu, když v sobotu jejich domácí šampionát pokračuje v Mariánských Lázních. Plochodrážník ale trénoval jen jediný. Dost možná, že se nazítří konal přebor v Plzni, tedy na druhé straně republiky.


Josef Dvořák trénoval za podpory nikoho menšího, než je Josef Franc. Exmistr republiky mu pomáhal nejen jako mechanik, ale také coby skvělého rádce. Ladislav Dopita se věnoval grilu. Ostatně občerstvení bylo exkluzivní.
Na flat trackery se dorazil podívat Pavol Pučko. Na motocyklu Royal Enfield jako správný vyslanec své značky, který zaparkoval v depu. Damian Kolář před premiérou v Mariánských Lázních ve FT1 testoval svůj motocykl.

V západočeských lázních se postaví na start také klasici Lukáš Pokorný a Radovan Bednář. Společnost ve Svitavách doplňovali Marek Zvědělík, Michal Rössler a Tomáš Kaňovský. Trénovalo se dle libosti, flat trackeři většinou najednou.
Využívali obě dráhy, které byly skvěle připravené. Organizace klapala, všechno bylo dobré. Jen škoda, že plochodrážníci neprojevili více zájmu vyzkoušet si ovál, který v půlce srpna korunuje českého mistra.

