Změna programu rozhodně nejde na úkor kvality pardubického supervíkendu

Pardubice – 21. listopadu
Zdálo se, že se finále evropského SEC v Pardubicích zabydlelo. Spolupráci si východočeským pořadatelem si pochvaloval rovněž promotér One Sport. Ale příští rok se v pátek ve Svítkově po dvou letech nepojede evropský šampionát, nýbrž challenge o Speedway Grand Prix 2025.

 

Vysvětlení, proč Pardubice vypadly z okruhu pořadatelů SEC, určitě nabídne sám promotér, až zveřejní svůj kalendář. V Polsku se spekuluje o návratu Chorzowa a značný díl při televizních přenosech si příští rok ukrojí olympiáda a fotbalové Euro. A že by si česká plochodrážní diplomacie nechala navždy sebrat evropský závod k pardubickému supervíkendu navždy, nebude rozhodně pravděpodobné.

Navíc challenge o postup do světa velkých cen pro rok 2025 ani náhodou není lacinou náhražkou, nýbrž důstojným parťákem závodu všech závodů. Už samotná kvalifikační kola budou natřískaná, protože řada inventářů Speedway Grand Prix se při nominaci na příští rok přesvědčila, že jejich přežití na následující rok není zase tak automatické.

Ke všemu Discovery Sports Events spolu s FIM na rok 2025 přidělí pouze čtyři stálé divoké karty. Opět se zachrání šest nejlepších. K vítězi SEC se přidají nejlepší z pardubického challenge, jichž oproti praxi předchozích let budou čtyři.

Pardubice čeká zkraje října skvělá podívaná | foto Pavel Fišer