Václav Milik uzavírá svůj sedmý titul výběrem fotografie pro tradiční publikaci

Česká Třebová – 24. února
Loni na velký pátek jeli do Slaného s vidinou užít si první významný závod české sezóny ze svých úhlů pohledů. Václav Milík s vidinou vykročit co nejlépe v prvním finále za potenciálním sedmým titulem českého šampióna. Karel Herman, Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov, akreditovaní za magazín speedwayA-Z, zachytit mítink co nejkrásněji čočkami svých fotoaparátů. Ani jeden z nich nedostal úkol soustředit se na nejžhavější pretendenty mistrovské koruny. Na podzim se v Plzni ovšem již nejelo vinou deště a kapitán extraligových Pardubic stojí před úkolem vybrat svůj snímek na titulní stranu publikace Česká plochodrážní ročenka 2023. Již podevatenácté tam nesmí nikdo jiný, než domácí jednička. Ačkoliv…

 

Mistr republiky zdobil již první plochodrážní ročenku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové již před sedmnácti lety. Byl jím Bohumil Brhel. Od té doby se na titulní straně vystřídali Lukáš Dryml, Adrian Rymel, Martin Vaculík, Matěj Kůs, Aleš Dryml, Václav Milík, Josef Franc a Eduard Krčmář.

Snímek Václava Milíka se synkem byl sice pořízen během loňského jediného finále českého šampionátu, jenže na titulní straně Ročenky nebude – tam musí mistr řídit svůj závodní speciál | foto Pavel Fišer

Posledně tři jmenovaní dostali možnost vybrat si z klíčového závodu snímek, který se jim nejvíce líbí, ale dle svého vkusu zvolit barevné řešení obálky. Václav Milík na ní bude již posedmé a k dispozici dostal deset fotografií od trojice mužů spojených logem speedwayA-Z.

A jak tedy být na obálce tradiční publikace, jež bude české plochodrážní jaro provázet již podevatenácté, když tam bude zase ten borec z Bernardova? Porazit jej letos na podzim v Plzni a v Březolupech, je férová cesta pro ostatní plochodrážníky. Jenže Česká plochodrážní ročenka 2024 není ani ve svém prenatálním stadiu vývoje.

Mnohem jistější je inzerce. Kdokoliv si zadá reklamu do barevné části publikace, objeví se také na titulní straně. A rozhodně se tam neocitne ve špatné společnosti.