PRO-TEC Speedway Mini Cup opět jede bomby

Praha a Plzeň – 27. března
Jsou tři. Velen Kocián. Jakub Finger. A Vojtěch Juzof. První tři závodníci kopřivnického klubu, kteří se pustí do ostrého zápolení stopětadvacítek v PRO-TEC Speedway Mini Cupu. Po roce pauzy se opět rozjíždí. A nabírá tempo. Chabařovický skvělý závod z minulé soboty bude mít o víkendu dva následovníky. Zítra v na malé Markétě. Pozítří na Borech. Zde podnik začne o tři a půl hodiny dříve oproti předpokladům.

Ceny na zítřek jsou již připraveny | foto Zdeněk Schneiderwind

 

Závodníci budou opět fasovat jednotné vesty | foto Zdeněk Schneiderwind

Vrací se staré pořádky. Titulárním sponzorem se stává PRO-TEC. Na závodech se objeví banner ve stylu velkých mítinků, závodníci pojedou v jednotných vestách. Zároveň je vzhledem k pojištění pro případné úrazy mít platnou licenci AČR.

Nováčci ji prozatím nemají, když se plochou dráhu učí, proto o víkendu neuvidíme v akci slibné Chabařovičany. Přibudou ale zmiňovaní borci z Kopřivnice. Ti se z Prahy přesunou rovnou do Plzně, kde jim klub umožní nocleh. Aby se mohli vrátit, nebude se začínat v patnáct hodin, ale již od půl dvanácté.

Jan Dědek je na hrotu aktuální klasifikace poháru | foto Antonín Škach

Pro oba mítinky se počítá s Janem Dědkem a Vítem Kubalem. Dvojici Plzeňanů, kteří si minulý týden v severních Čechách řekli o postavení favoritů doplní jejich známý soupeř Phil Forkert. Dorazí Pardubičané Dominik Suchánek a Matyáš Liška, úřadující český šampión Jakub Hejkal. A v neděli rovněž další Slaňák Nikolas Pergl.

Důvěrně známý banner bude opět provázet seriál PRO-TEC Speedway Mini Cup | foto Zdeněk Schneiderwind

Markéta je připravena na první závod pětistovek letošní sezóny

Praha – 27. března
V úterý proběhnul poslední trénink. Jak na malé, tak i velké dráze. Zítra se odsud bude také ozývat řev plochodrážních motorů. Minovál uvidí druhý díl letošní série PRO-TEC Speedway Mini Cup a jeho větší sestřička volný pouťák. Prague Open se po letech vrací na scénu s šestnácti muži a jednou dívkou ve startovní listině.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici sobotního Prague Open:

View Results

Loading ... Loading ...

Patricia Erhart nechybí ve startovní  listině| foto Karel Herman

Šestnáct plus jedna se rovná sedmnáct. Z původních osmnácti vypadl Jaroslav Petrák. Jezdící pardubický kouč si totiž doposud nevyřídil závodní licenci. Matěj Tůma pojede svůj první závod za řidítky pětistovky, proto mu zůstala náhradnická sedmnáctka. Ostatním účastníkům činovníci klubu vylosovali startovní číla pro závod dle klasické formule na dvacet rozjížděk bez finálové jízdy.

„Na začátku sezóny  bude dráha možná trošku jiná,“ hlasí Tomáš Topinka, jak se v Praze těší na úvod své sezóny. „Ale o trénincích byla perfektní.“

Startovní listina Prague Open v Praze – sobota 15:00:

1 Karel Průša, tč. Bez klubové příslušnosti
2 Petr Marek, Praha
3 Jaroslav Vaníček, Praha
4 Richard Geyer, D
5 Jan Jeníček, Pardubice
6 Patricia Erhart, D
7 Adam Bubba Bednář, Praha
8 Gregor Zorko, SLO
9 Adam Nejezchleba, Praha
10 Petr Kvěch, Divišov
11 Levi Böhme, D
12 Dominik Hrbek, Pardubice
13 Bruno Belan, Slaný
14 Jan Hlačina, Pardubice
15 Carlos Gennerich, D
16 Luboš Hromádka, Pardubice
17 Matěj Tůma, Praha
Hynek Štichauer, Josef Franc a Eduard Krčmář stojí na stupních vítězů posledního Prague Open v dubnu 2018 | foto Karel Herman