Češi předčili své hostitele

Wroclaw – 17. dubna
Odpolední test match Sparty Wroclaw proti reprezentačnímu výběru České republiky skončil vítězstvím týmu Zdeňka Schneiderwinda. Protože šlo především o přípravu na důležitá klání, před závodem se soupeři dohodli na poněkud volnějším nasazování závodníků. Proto Václav Milík startoval čtyřikrát s Piotrem Pawlickim.

Češi a Slováci v akci 458

Deštivé počasí se podepsalo pod odvoláním víkendových duelů polské extraligy v Gorzowě a v Krosně. A tak dnešní díl pravidelné kompilace magazínu speedwayA-Z bude náramně skromný. Zahrnuje jen Martina Vaculíka a Daniela Klímu, který se po pardubickém šampionátu evropských družstev vydal posílit svůj Tarnow do Opole.

Daniel Klíma prožil pernou neděli | foto Karel Herman

Při středečním sparingu porazil Gorzow hostující Leszno poměrně vysoko 52:38. Martin Vaculík inkasoval devět bodů s jedním bonusem (2 1 3 3).

Přeložení pardubického evropského šampionátu zkřížilo plány řady závodníků, které v neděli čekaly polské ligy. Mezi nimi byl i Daniel Klíma, jehož čekal debut za druholigový Tarnow v Opole.

V pardubických boxech proto kvapně balil, na stupně vítězů běžel a střihl si přitom mohutný skok ze svahu depa. Do Opole se svým otcem Romanem dorazili po nástupu okolo třetí. Tarnow pražského závodníka mezitím nahlásil na čísle osm.

Závod skončil těsným vítězstvím domácích 46:44, Daniel Klíma nevyjel do žádné z jízd. Každopádně svým expresním přejezdem z Pardubic získal mnohé sympatie. A to tím spíše, pakliže domácím nakonec chyběl Adam Ellis, který také v dopoledne na východě Čech závodil.