Sportovní komise se vydala spravedlivou cestou

Praha – 3. dubna
Dvacet! Ano, dvacet! Přesně tolik závodníků se přihlásilo k zítřejšímu úvodnímu přeboru O pohár AČR, který startuje úderem osmnácté na pražské Markétě. Řada borců přešla z dvěstěpadesátek, někdo se zase vrací k závodění na regulérní úrovni. Hodnotu sázky v banku zvyšují také dvě volná místa v šampionátech světa a Evropy. Právě tuto skutečnost musela sportovní komise zohlednit při výběru formule rozjížděk.

Tipujte:

Označte nejlepší trojici přeboru v Praze:

View Results

Loading ... Loading ...

Jaroslav Petrák, Hynek Štichauer a Matouš Kameník budou mít zítra všichni pardubické vesty | foto Karel Herman

Rozpis pro dvacet závodníků existuje. Jenže v něm se rozhodně nepotká každý s každým a pro strýčka příhodu je dobré mít v záloze náhradníky. Koho by bavily rozjížďky se třemi či méně účinkujícími. Přihlédneme-li ke skutečnosti, že jde o nominační mítink, užití nejspravedlivější formule pro šestnáct borců bylo nanejvýš spravedlivé.

Deset nejlepších z loňského přeboru bylo přímo do hlavního závodu nasazeno deset nejlepších. Vypadl Jakub Exler, který se nepřihlásil. Přímo nasazena byla rovněž dvě esa, a sice Eduard Krčmář a Josef Franc, jimž jarní ostré svezení přijde vhod.

Eduard Krčmář (bílá) se do souboje s Petrem Chlupáčem (modrá) dostane také zítra  | foto Karel Herman

Zbývajících osm čeká kvalifikace, která odstartuje bezprostředně po skončení tréninku. Z úvodních dvou jejích jízd postoupí vítězové. Zatímco poslední v cíli vypadnou, na zbývající čeká opravná rozjížďka s číslem tři. Její výsledek stanoví majitele vest s čísly patnáct až osmnáct.

Češi a Slováci v akci 456

Včera se rozběhla plochodrážní sezóna s třiadvacítkou na konci letopočtu ve slovenské Žarnovici. Tento týden se dočkají také čeští příznivci, na třech stadiónech jsou v plánu hned čtyři mítinky. Naši závodníci však měli napilno i za hranicemi a v dnešním díle tradiční pondělní kompilace magazínu speedwayA-Z se za nimi vydáme do Polska a Francie.

Úterní sparing v Leszně přinesl domácím těsnou porážku 44:45 od Gorzowa. Martin Vaculík v jeho sestavě inkasoval deset bodů s jedním bonusem (2 T 3 2 3).

Martin Vaculík skončil druhý v individuálním finále polské extraligy | foto laskavostí Vaculík Racing Team

Život polským pořadatelům v minulém týdnu komplikovalo počasí. V pátek se však v Bydhošti závodilo. Místní prvoligová Polonia porazila extraligového nováčka z Krosna 46:44. Václav Milík pro hosty skóroval devíti body (2 0 1 3 3).

Víkend u našich severních sousedů přinesl spoustu dalších důležitých závodů. Z našeho úhlu pohledu byl relevantní individuální šampionát extraligy v Toruni. Martin Vaculík ze základní části lehce pronikl dál (3 2 3 1 3), v semifinále vyhrál a ve finále dojel druhý za Bartoszem Zmarzlikem a před Kacperem Worynou a Dominikem Kuberou.

Francouzská liga včera pokračovala svým třetím dílem v La Reole. Vítězství bralo Morizes o sedm bodů před Marmande. Domácí za sebou nechali Miramont a Hynek Štichauer jim vybojoval sedm bodů (2 1 1 3 E). „Ty elektronický startovače někdy drží pásku hrozně dlouho,“ komentoval svůj zadřený motor na startu dvaadvacáté jízdy.