Archiv autora: Leoš Jaren (PK Plzeň, SpeedwayLive)

Nejvíce bodů měl Vojtěch Šachl, nejvíce štěstí pro změnu Adam Bednář

Plzeň – 7. května
Dnešní kvalifikační kola světového šampionátu juniorů, dále zranění a technické potíže s motocykly způsobily, že se tréninkového závodu Talent Trophy uspořádaného na plzeňských Borech zúčastnilo pouze sedm mladých plochodrážních jezdců. Z nich pět přijelo na půllitru a dva na čtvrtlitru. O pauzách se navíc po dráze proháněl domácí Radek Podhadský na své flat trackové KTM.

 

Zleva Vojtěch Šachl, Adam Nejezchleba, Oliver Schmid a Adam Bednář stojí u pásky | foto Leoš Jaren

Tvůrce Talent Trophy Zdeněk Schneiderwind si jako manažer reprezentace plnil povinnosti v zahraničí a proto pověřil vedením a rozhodováním závodu Karla Kadlece. Ten se kvůli nízkému počtu startujících rozhodl pro rozpis jízd, ve kterém se všichni jezdci spolu střetávali bez ohledu na kubaturu a každý si v něm mohl odjet čtyři jízdy.

Nejlépe ze všech si vedl Vojtěch Šachl, který v žádné jízdě nenašel přemožitele. Výborně si počínal také Jaroslav Vaníček. Jediný bod ztratil hned ve své úvodní jízdě, kdy jeho drobné chyby bleskově využil Adam Bednář a později už nedal své sokovi šanci jej dostihnout.

Adam Bednář ale jinak neprožil příliš šťastný závod. Začalo to už před jeho startem, kdy neměl dispozici vlastní ocelový pantofel. Pomohl mu ale Vojtěch Šachl, který mu jej půjčil. V jeho třetí jízdě pak Adama Bednaře snažícího se dostihnout vedoucího Jaroslava Vaníčka postihl hrůzostrašný pád přes řidítka.

Adam Bednář ze svého pádu vyvázl bez zranění | foto Dominik Síbr

V té chvíli však závodníkovi pražské Markéty štěstí přálo. Ležícího ho vlastní motocykl netrefil a on tak neutrpěl žádné zranění a mohl pokračovat v závodě. V posledním startu se mu však v průběhu jízdy roztrhl řetěz a proto jí také nemohl dokončit.

O pomyslné třetí místo se spolu rozdělili domácí Oliver Schmid a pardubický Jan Hlačina, kteří shodně získali po sedmi bodech, ale během závodu se spolu nestřetli.

Adam Nejezchleba získával na těžší plzeňské dráze hlavně zkušenosti. Což se do jisté míry dá vlastně říct o všech účastnících snad s výjimkou Pavla Kuchaře, kterého trápily problémy se spojkou, a žádnou jízdu se mu nepodařilo dokončit do cíle.

 

Vojtěch Šachl, Praha 3 3 3 3 12
Jaroslav Vaníček, Praha 2 3 3 3 11
Oliver Schmid, Plzeň (250 ccm) 1 2 2 2 7
Jan Hlačina, Pardubice 2 1 2 2 7
Adam Bednář, Praha 3 2 X E 5
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm) 0 0 1 1 2
Pavel Kuchař, Praha ex E – – 0

Poznámka: Pavel Kuchař byl v rozjížďce s číslem jedna předjet o kolo

Bory opět vibrovaly tréninkem

Plzeň – 8. května
V sobotu jsme připravili celodenní trénink, kterého se zúčastnilo až dvacet jezdců všech plochodrážních kategorií, ve kterých se v Čechách závodí. Věroslav Kollert dokonce přivezl z Liberce elektrický plochodrážní motocykl E-Speedway. Většina jezdců si jí s chutí vyzkoušela. Z plzeňského klubu trénovala trojice Matěj Frýza, Josef Černý, kteří kromě stopětadvacítek sedlali i půllitr, a Oliver Schmid.

 

Vojtěch Šachl jezdí před Janem Hlačinou

Dopoledne probíhal na velké dráze volný trénink a na malé dráze jezdci nejnižší kubatury pod vedením Karla Kadlece startovali po trojicích. Po přestávce na oběd, pak všichni jezdci na velké dráze chodili na pásku. Trénink skončil až v pozdních odpoledních hodinách, takže si přítomní závodníci mohli dosyta zajezdit.

Jaroslav Vaníček v akci

Smůlu měl pouze chabařovický Petr Marek. Po pádu na malé dráze si poranil koleno. Pro jistotu byl proto odvezen na rentgen do nemocnice, kde mu byla na poraněnou nohu nasazena ortéza. Nemělo by se však jednat o vážnější zranění.

Adamu Bednářovi právě prasknul řetěz

Lehčí pád po vzájemném kontaktu měli také Vojtěch Šachl a Adam Bednář. Ani jednomu z nich se však nic nestalo a dál pokračovali v tréninku. Adamovi Bednářovi se navíc v dopolední části během jízdy přetrhl řetěz na motocyklu.

Přesto doufáme, že jezdci i jejich doprovod odjížděli z plzeňského stadionu s průběhem tréninku spokojeni a přinesl jim nejen zábavu, ale i nové plochodrážní zkušenosti.“

Seznam jezdců:

125 ccm Matěj Frýza (+500ccm), Pepa Černý (+500ccm), Oliver Schmid, Štěpán Ševčík, Petr Marek, Adam Nejezchleba, Tony Katra a Karel Průša
250 ccm Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Matouš Kameník
500 ccm Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Jaroslav Vaníček, Pavel Čermák, Jan Hlačina (+250ccm) a Milan Dobiáš
Flat Track (pod vedením Pavla Pučka) Jiří Kraus, Tomáš Kolařík a Ervín Krajčovič
Karel Průša jezdí před Tony Katrou a Štěpánem Ševčíkem

Foto: Leoš Jaren

Daniel Klíma při skvělém wheelie