Divišov prošel dalším testem

Divišov – 26. a 27. května
Úterý a středa byly dny, které vyhradili divišovští českým jezdcům na trénink. Tuto možnost využil Aleš Dryml již v úterý. Ve středu pak otestovali nový povrch Matěj Kůs spolu s Lubošem Tomíčkem. Všichni přítomní užívali ideálního plochodrážního počasí. Organizátoři si odzkoušeli sirény, světla i startovací zařízení a závodníci zase sbírali poznatky o dráze, které jim dají náskok před ostatními jezdci v nastávajících závodech, které je na zdejším oválu čekají. Prostě v Divišově vládla pracovní pohoda.

Jadranský tým nahradí Rusko

Mies – 28. května
Otázka, kdo nahradí Rusy, kteří předevčírem vycouvali ze semifinále mistrovství světa juniorských družstev v Pardubicích, je jasná. Slovinská a chorvatská federace postaví společný tým, jenž nastoupí do bojů pod názvem Team ADRIA. By se jedná o náhradní družstvo, FIM mu povolila, že v případě triumfu může postoupit do finále.

Pátý ještě zbývá

Praha – 28. května
Ani úterní závod české juniorky na dráze pražské Markéty nepřinesl definitivní rozuzlení v otázce juniorského národního týmu pro semifinále mistrovství světa v Pardubicích. Reprezentačního kouče Milana Špinku přesvědčil pouze druhý Martin Gavenda, jenž je po Matěji Kůsovi, Filipu Šiterovi a Michaelu Hádkovi čtvrtým jistým členem sestavy. Poslední jméno by mělo padnout po pátečních tříčlenných družstvech ve Slaném.

Rusové se odhlásili z mistrovství světa

Praha – 27. května
Včera dorazil na sekretariát AČR e-mail z ruské federace. Jeho obsahem je odhlášení národního týmu z Ruska ze semifinále mistrovství světa juniorských družstev, které je na programu příští sobotu v Pardubicích. Uváděným důvodem je skutečnost, že k dispozici jsou pouze Emil Sajfutdinov a Artjom Laguta. Zbytek zprávy ovšem připomíná lékařskou kartu.

Martin Vaculík neujel pouze bouřce s blesky a lijákem

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Praha – 26. května
Martin Vaculík vyhrál včera podvečer také druhé kolo českého juniorského šampionátu. Porazil všechny konkurenty včetně žhavých favoritů Matěje Kůse a Filipa Šitery. Se živly to ovšem bylo horší. Meteorologická zpráva z letiště uváděla, že okolo dvacáté hodiny zasáhne pražskou šestku bouřka s pořádným slejvákem. A tentokrát se nemýlili. By organizátoři hnali mítink, seč mohli, po rozjížďce s číslem šestnáct se otevřela obloha. Na dráhu se spustily husté proudy deště a se závodem byl amen. I když triumf nad českou špičkou uspokojil ego slovenského závodníka, vzhledem ke škrtání jednoho nejhoršího výsledku v konečném účtování, zřejmě v otázce titulu nic nevyřeší. Na pódium se vydali rovněž Matěj Kůs a Martin Gavenda. Při absenci vzájemné jízdy a rovnosti bodů rozhodl o jejich pořadí los.

Jaroslav Hladký upevnil vedení

AKTUALIZOVÁNO – FOTO

Praha – 26. května
Deset závodníků přijelo včera na druhé kolo mistrovství republiky stopětadvacítek na malé dráze, které zásluhou míšeňského Toma Irrasche dostalo mezinárodní příchu. Na všechny však vyzrál Jaroslav Hladký. Pražský borec, který v sobotu v Liberci poprvé při ostrém závodě osedlal pětistovku, nadále kraluje i kolibří kubatuře. Po úvodních kláních Markéta Cupu a mistrovství republiky na malé dráze a druhém dějství šampionátu na běžných tratích v Plzni prodloužil svou fenomenální sérii o další prvenství.

…Každý den (nejen) o české ploché dráze