Slánská akademie pojede také letos

Slaný – 16. března
Po loňském patnáctidílném seriálu  na výchovu a nábor mladých plochodrážních talentů nazvaný Štancl Speedway Academy bude mít i v letošní sezoně tento projekt své pokračování.   Název doznává určité změny, neboť Jiří Štancl se rozhodl dál v této činnosti nepokračovat, takže jak bylo zvykem užívat zkratku ŠSA dojde zde k drobné změně a to SSA, což znamená Slaný Speedway Academy.

 

Slánské akademie budou pokračovat, avšak bohužel je už nepovede Jiří Štancl
Slánské akademie budou pokračovat, avšak bohužel je už nepovede Jiří Štancl

Slánský malý ovál v úterý otestovala dvojice domácích nadějí Bruno Belan s Vojtěchem Zamazalem pod dohledem zkušeného trenéra Miroslava Rosůlka, který byl nedílnou součásti loňských tréninkových kempů.

Aby na tuhle činnost nebyl osamocen, byl osloven Luboš Tomíček, který v nedávné minulosti patřil do absolutní domácí plochodrážní špičky. Je zde záruka, že po boku Miroslava Rosůlka vytvoří trenérský tandem, který bude mladým  adeptům plochodrážního sportu mít, co nabídnout, aby jejich výkonnostní křivka směřovala do vyšších pater.

Slánské akademie odstartovaly před rokem
Slánské akademie odstartovaly před rokem

Letošní SSA má osm tréninkových kempů a ten první bude zahájen tuto neděli 19. března.  Nic se nemění na začátcích, ty jsou vždy stanoveny na devět hodin, kdy je sraz účastníků v depu a po potřebných instrukcích je výuka na malém oválu zahájena v deset hodin.

Nutností je, aby každý mladý jezdec zde měl rodinného příslušníka. Finanční podmínky účastníků se rovněž nemění, člen AK Slaný neplatí, sportovec zařazený ve SCM uhradí 100 Kč. Ostatní platí poplatek 200 Kč, zadarmo to má rovněž nově příchozí zájemce o plochodrážní sport.

Termíny Slaný Speedway Academy 2017:

neděle 19. března
neděle 26. března
pátek 14. dubna
sobota 6. května
sobota 3. června
sobota 10. června
sobota 23. září
neděle 8. řijna

Foto: Václav Buřič